Yerli ve Yabancı En İyi Yemek Blogları

Acıktınız mı? Yeni yemek çeşitleriyle tanışıp sofranızı zenginleştirmek mi istiyorsunuz? Yemek yapmak kolay bir iş değildir ama bunun yanında bir yemek sitesine sahip olmak da kolay değildir. Çektiğiniz fotoğraflar çok iyi olmalıdır. Sitenizde göstereceğiniz unsur yemekleriniz olacağı için bunları en iyi şekilde tanıtmanız gerekir.

Elbette yemek odaklı bir blog sitesinde sadece yemeklerin fotoğrafları önemli değildir. Bunları anlatmak için kelimelere, tariflere ve gerektiğinde incelemelere ihtiyacınız olacaktır.

yemek bloglari

Bu listede yerli ve yabancı olmak üzere kendimce belirlediğim birkaç en iyi yemek bloglarını bir araya getirmek istedim. Blog adresleri üzerinden yemek tanıtımı yapan, yemekleri yapma konusunda becerilerinizi geliştirmenizi sağlayacak bu adresler sayesinde farklı kültürlere ait yemeklerle tanışabilirsiniz. Sağlıklı beslenmeyi ihmal etmeden bu yemeklerin tadını çıkarabilirsiniz. Menüye göz atmak ister misiniz?

✔ En İyi Yabancı Yemek Blogları

Annie's Eats

Annie's Eats mutfakta korkusuz olmayı teşvik eden bir blog adresidir. Yeni şeyler denemek isteyenlere yol gösteren ve en önemlisi bunu eğlenceli bir biçimde yapmayı sağlamaktadır. Yemek yapma ve pişirme blogu olarak hizmet veren bu adresten çok şey öğrenebilirsiniz.

Bakarella

Bakerella eğlenceli ve kolay pişirme çalışmalarına odaklanan bir adrestir. Kekler, pastalar, kurabiyeler ve bunun gibi pek çok yiyecek hakkında yeni bir şeyler öğrenebilirsiniz. Değişik pişirme yöntemleriyle farklı tatlarla tanışmayı başarabilirsiniz.

Cake Spy

Cake Spy, gündelik olarak tüketilebilecek yemeklere odaklanan bir adrestir. Genel olarak şekersiz tarifeler ve pişirme yöntemleri kullanılır. Cake Spy sizi şekerden vazgeçerek pişirme yapabilmeye teşvik edecek en önemli yemek bloglarından birisidir.

David Lebovitz

David Lebovitz'in blog adresinde taze meyve, kaliteli çikolata, gerçek vanilya ve saf tereyağı kullanılan tarifeler yer alır. David Lebovitz, bir pasta şefidir ve aynı zamanda yemek kitabı yazmış bir isimdir.

Everyday Maven

Everyday Maven isimli blogda lezzetli ve ev yapımı yemeklerle tanışabilirsiniz. Günlük olarak tüketilebilecek olan yemek tariflerinin yer aldığı bu blogdan faydalanarak aile sofralarına renk katacak yemekler yapabilirsiniz.

 En İyi Yerli YemekBlogları

İdil Tatari

Daha önce spikerlik yapmış olan İdil Tatari'nin sahip olduğu blog adresleri yerli yemek blogları arasında gösterilebilecek en önemli adreslerden birisidir. Her ne kadar tariflerinin eşsiz olduğunu söyleyemeyecek olsam bile güçlü anlatımıyla etkileyici bir işe imza atmıştır.

Culinistanbul

Yerli yemek bloglarından söz eden birisi bu adresten bahsetmiyorsa... henüz onunla tanışmamış demektir. Culinistanbul, birçok yemek blogu takipçisinin favori adreslerinden birisidir. Latin Amerika'yı keşfe davet ederek sizi birçok farklı lezzetle tanıştıracak bu blog adresini mutlaka takip etmelisiniz.

PelinChef

Sevimli tariflere sahip olan PelinChef ile mutlaka tanışmalısınız. Yerli yemek bloglarına göz atacağınız zaman ilk üçe rahatlıkla girebilecek bu blog adresi özellikle tatlı çeşitleriyle dikkat çekmektedir. Tatlılarla aranız iyiyse ve yeni bir şeyler arıyorsanız bu blog adresine mutlaka göz atmalısınız.

Devran Mutfakta

Kendine özgü tarifleri ve eşsiz paylaşımlarıyla dikkat çeken Devran Mutfakta, özellikle tatlı seven kişilerin bakması gereken bir blog adresidir. Pastalardan tatlılara birçok farklı tarifi sizinle buluşturan Devran Mutfakta, yeni bir şeyler arayan kişilerin bakması gereken blog adreslerinden birisidir.

Löplöpçüler

Kendilerini bu şekilde adlandırılan bir çiftin gezerken tanıştıkları yemekler hakkındaki düşüncelerini fotoğraflar eşliğinde paylaştıkları bu blog birçok kişi tarafından bilinen bir adrestir. Farklı kültürlere ait yemeklerle tanışmak ve aynı zamanda ufak gezintilere çıkmak istiyorsanız bu blog tam size göre demektir.

Yerli ve yabancı birçok yemek blogu ile sizleri tanıştırdım. Seçerken hoşuma gidenleri eklemeye özen gösterdim. Bunların dışında yer alan birbirinden farklı ve eşsiz yemek blogları olabileceğini unutmayın.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir Ben Timur Demir, 1991 Muğla doğumluyum. Evliyim ve Muğla'nın Dalaman ilçesinde yaşıyorum. 2013 yılından bu yana blog yazarlığı ve son 1 yıldır blog danışmanlığı yapıyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yapılmış Yorumlar (2)

Gülay genç
28 Şubat 2022, 13:37

Merhaba. Size bir sorum olacaktı. yuotube kanalındaki içeriklerimi yayınlayabilceğim yurtdışı ve yurtiçi site adresleri önerebilirseniz sevinirim. Blok yada forum siteleri gibi. Saygılar...

Timur Demir
18 Mart 2022, 03:21

Blog ve forumlar eskisi gibi reklam ve tanıtım yapmaya pek sıcak bakmazlar ama siz bilirsiniz. Kanalınızın konusuyla ilgili bilgi verebilirseniz yardımcı olmaya çalışırım.

Yorum Yap