Ücretsiz Backlink: DeviantArt

DeviantArt aslında görsel paylaşım ağıdır. İnsanlar burada yaptıkları çizimleri, fotoğraf düzenleme işlerini ve oluşturdukları görselleri paylaşırlar. Bu açıdan onu doğrudan doğruya bir link havuzu olarak görmek doğru değildir.

DevintArt'ı kullanarak sitenize link almayı başarabilirsiniz. Tek yapmanız gereken ise oldukça basit adımlardan oluşan üyelik işlemini tamamlamak ve ardından bir görsel paylaşmaktır. Görselin size ait olması önemlidir. Aksi taktirde görselin ve dolayısıyla bağlantının kaldırılması söz konusu olabilir.

Adım 1: Üyelik Oluşturma

Öncelikle https://www.deviantart.com/ adresini ziyaret etmelisiniz. Daha sonra sağ üst köşede yer alan "Join" seçeneğine tıklamalı ve üyelik oluşturma sayfasına gitmelisiniz.

Üyelik oluşturma sayfasında size kullanıcı adı, e-posta, e-posta tekrarı ve doğum tarihi gibi bilgiler sorulacaktır. Bu bilgileri eksiksiz bir biçimde tamamladıktan sonra "Join" butonuna basmalısınız.

Join butonuna bastıktan sonra karşınıza Discover Art, Promote Myself gibi seçeneklerin yer aldığı bir ekran gelecektir. Burada ister "Other" seçeneğini, isterseniz "Discover Art" seçeneğini seçebilirsiniz.

Bir sonraki ekranda ise ilgi duyduğunuz en az 3 alanı size soracaktır. İlgilendiğiniz alanlardan 3 tanesini seçtikten sonra kayıt işleminizin ilk kısmı tamamlanmış olacaktır. İkinci kısım ise e-posta onayını gerçekleştirmektir.

Adım 2: E-posta Onayı

Şimdi e-posta kutunuzu ziyaret etmelisiniz. E-postada yer alan linke tıklayarak e-postanızı onaylayacağınız ekrana geleceksiniz. Bu ekranda "Confirm My Email" butonuna basarak e-postanızı onaylamalısınız.

Bu işlemi tamamladıktan sonra hesabınız kullanılabilir hale gelecektir. Karşınıza gelen "Browse Art" seçeneğine tıklayarak dilediğiniz görsellere göz atabilirsiniz. Nitekim bizim işimiz link almak olduğundan bunu sonraya bırakabiliriz.

Adım 3: Görsel Hazırlama

Sizi en çok yoracak kısım bu olacaktır. Kendinize ait bir görsele sahip olmalısınız. Bu Photoshop ile ciddi bir düzenleme yaptığınız görsel olabileceği gibi sıfırdan oluşturduğunuz bir çizim de olabilecektir.

Tek dikkat etmeniz gereken özgün olmasıdır. Google Görseller kısmından görsel aratıp onu buraya yüklemeye çalışmamalısınız. Biraz çaba gösterip görsel oluşturmanız gerekecektir.

Adım 4: Görseli Yükleme

Kullanacağınız görsel hazır olduğunda yapmanız gereken onu DeviantArt'a yüklemektir. Bunun için öncelikle hesabınıza giriş yapmalısınız. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ üst kısımda "Submit" isimli bir seçenek ortaya çıkacaktır.

Mouse imlecini bu seçeneğin üzerine getirdiğinizde Deviation, Status Update, Journal, Literature, Commission, Poll ve Da Muro seçenekleriyle karşılaşacaksınız. Buradan "Deviation" kısmını seçerek devam etmelisiniz.

Şimdi karşınıza "Create Your Deviation" başlığını taşıyan bir sayfa gelmiş olmalıdır. Bu sayfada yüklemek istediğiniz görseli DeviantArt'a göndereceksiniz. Bu işlem çok kısa sürede gerçekleşecektir.

Adım 5: Link Oluşturma

Görsel başarılı bir şekilde oluşturulduktan sonra karşınıza görsel açıklamalarıyla ilgili kısım gelecektir. İşte bu kısım linki alabileceğimiz yerdir.

Açıklama kısmına görselle ilgili çeşitli bilgiler girdikten sonra aynı zamanda https://timurdemir.com.tr/ şeklinde kaynağınızı ekleyebilirsiniz. Tavsiyem buraya biraz anahtar kelime içeren bir açıklama girmenizden yana olacaktır. İki kelime yazıp boş bırakmamalısınız.

Tüm bu adımları eksiksiz bir biçimde tamamladıktan sonra DA 92 değerinde bir linke sahip olacaksınız. Eğer görsel oluşturma kısmındaki uyarılarımı dikkate aldıysanız link ömür boyu (DeviantArt politika değiştirmediği sürece) burada kalıcı olacaktır.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir Ben Timur Demir, 1991 Muğla doğumluyum. Evliyim ve Muğla'nın Dalaman ilçesinde yaşıyorum. 2013 yılından bu yana blog yazarlığı ve son 1 yıldır blog danışmanlığı yapıyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yapılmış Yorumlar (2)

10 Kasım 2020, 12:44

Bir süredir üyeliğim olsa da sadece bazı şeyleri takip etmek ve indirebilmek içindi. Bu şekilde kullanmak aklıma gelmedi her ne kadar blogumun bu tarz bir çalışmaya çok ihtiyacı olsa da. Değerlerimin yükselebilmesi için çok daha fazlasına ihtiyacım olsa da bu da bir başlangıç oldu. Teşekkür ederim :)

Tolga Levent
12 Haziran 2021, 15:31

Deviantart kullanmaya başladım bakalım. Söylediklerinizi dikkate alacağım, teşekkürler :)

Yorum Yap