En İyi Ücretsiz 23 WordPress E-ticaret Teması

E-ticaret pazarı katlanarak büyümeye devam etmektedir. E-ticaret istatistikleri devasa rakamlar gösterirken, uzmanlar bu yıl daha büyük bir e-ticaret büyümesi öngörmektedirler. Fiziksel olarak bir şeyleri aramak artık geçmişte kaldı diyebiliriz.

Bir e-ticaret sitesi oluşturmak WordPress sayesinde oldukça kolaydır. Çünkü WooCommerce ile mükemmel uyumluluğu sayesinde bunun üstesinden gelebilmektedir. Dünya genelinde içerik yönetim sistemlerinin kralı olan WordPress, e-ticaret sitesi oluşturmak için oldukça idealdir.

WooCommerce eklentisi, online mağazanıza herhangi bir özellik eklemenize yardımcı olan çok çeşitli imkanları nedeniyle e-ticaret mağazaları oluşturmak için yaygın olarak kullanılmaktadır. En önemlisi arkasında Automattic gibi profesyonel bir ekibin olmasıdır.

WooCommerce kullanılarak oluşturulmuş, son derece profesyonel ve premium benzeri özellikler sunan çok sayıda ücretsiz WordPress e-ticaret teması bulabilirsiniz. Bunlardan herhangi birini kullanarak online mağazanızı kolayca oluşturabilirsiniz.

1. ShopIsle

ShopIsle, e-ticaret siteleri için kullanılabilecek mükemmel bir WordPress temasıdır. Temanın zarif bir tasarımı vardır. Ayrıca premium bir temada yer alabilecek güçlü tema seçeneklerine sahiptir. Tema ziyaretçileri uzun süre meşgul tutacak bir yapıda geliştirilmiştir.

Temanın kodu oldukça temizdir. Tek bir kod satırına dokunmadan temayı kolayca özelleştirme şansınız vardır. Tam ekran slay ögesi, güzel tasarım, animasyon efektleri ve yumuşak kaydırma gibi özellikleri vardır. Üstelik, yerelleştirme sayesinde temayı kolayca dilinize çevirebilirsiniz.

2. Zakra Shop

Zakra, herhangi bir amaç için kullanılabilecek e-ticaret mağazanızı oluşturmak için kullanabileceğiniz WordPress e-ticaret temalarından biridir. Modern, şık ve güçlü bir ücretsiz temadır. Ayrıca, Elementor eklentisi ile en iyi şekilde entegre olur.

Tema son derece esnektir. Çeşitli amaçlar için çeşitli ücretsiz başlangıç siteleri ile birlikte gelir. Sadece tek tıklama ile demo içe aktarımı yaparak temayı kullanmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca tema Gutenberg uyumludur. Bu nedenle e-ticaret sitenizi tasarlamak ve geliştirmek çok zor olmaz.

3. StoreFront

StoreFront, mükemmel bir e-ticaret temasında ihtiyaç duyabileceğiniz tüm gerekli özellikleri sağlayan bir e-ticaret temasıdır. Bu tema, popüler WordPress eklentisi WooCommerce'i oluşturan WooThemes'in kendisi tarafından geliştirilmiştir.

Bu nedenle, bu tema ve WooCommerce eklentisi arasındaki tam uyumluluk söz konusudur. Bu temayı kullanarak anında eksiksiz bir online mağaza oluşturabilirsiniz. Tema tüm cihazlarda düzgün şekilde görüntülenmek için tamamen esnek bir tasarıma sahiptir.

4. eCommerce Market

eCommerce Market, güzel tasarımı ve sağlam özellikleriyle sizi memnun etmek için titizlikle oluşturulmuş bir temadır. Şık ve zarif bir yapısı vardır. Bir e-ticaret sitesinin standartlarını karşılamak için popüler WooCommerce ile kusursuz bir entegrasyona sahiptir.

eCommerce Market, öne çıkan bölümleri ve paralaks kaydırma efektleriyle basit ve benzersiz bir yapıdadır. Öncelikle renk seçenekleri, kenar çubuğu düzen seçenekleri, özel logo, arka plan rengi ve görüntüsü, özel bileşenler gibi bir dizi farklı özelliklere sahiptir.

5. eStore

eStore, tamamen ücretsiz olarak gelen gerçekten güzel ve iyi tasarlanmış bir WordPress e-ticaret temasıdır. Bu tema ile ziyaretçilerde ilk izlenimi en iyi şekilde bırakmış olacaksınız. Bu açıdan ürünlerinizi gönül rahatlığıyla sergilemeyi başarabileceksiniz.

eStore'un düzeni oldukça esnektir. Gerçek anlamda bir online mağaza oluşturmak için ihtiyaç duyacağınız her bölüme sahip olacaksınız. Hepsinden önemlisi, basit ve son derece özelleştirilebilir bir tema olmasıdır. Hızlı adımlarla temayı kolayca özelleştirebilirsiniz.

6. Flash

Flash, çok amaçlı siteler oluşturmak içi uygun bir temadır. Zengin özelliklere sahiptir ve son derece esnektir. SiteOrigin sayfa oluşturucu, Flash Toolkit ve WooCommerce arasındaki kusursuz entegrasyon ile sitenizi güçlendirmeniz mümkündür.

Ek olarak, Flash teması bir dizi premium benzeri özellik sunar. İlk olarak tek tıklama ile demo içeriği içe aktarma şansınız vardır. Temanın ücretsiz sürümünde kullanılabilir durumda olan 6 farklı ücretsiz ve güzel demo içerik bulunmaktadır.

7. Hestia

Hestia, herhangi bir nişte site oluşturmak için kullanılabilecek güçlü bir temadır. Çok amaçlı bir WordPress teması olarak hizmet vermek üzere oluşturulmuştur. Bu yüzden kendi online mağazanızı başlatmak için dahi bu temayı kullanabilirsiniz.

Tema düzeni son derece çekici, modern, profesyonel ve son derece özelleştirilebilir yapıdadır. Kullanıcıların rahatlığı için tema kolay bir işlem yöntemi sağlamak için WooCommerce ile entegre edilmiştir. Bu temayı canlı özelleştirici ile kullanarak ögeleri tercihinize göre değiştirebilirsiniz.

8. Online Shop

Online Shop, güçlü ve gelişmiş bir WordPress e-ticaret temasıdır. Bu temayı kullanarak kolayca bir online mağaza sahibi olabilirsiniz. Özellikle işinizi ve satışlarınızı tanıtmak ve artırmak amacıyla tasarlanan bu tema, en hafif tabirle şaşırtıcı özelliklere sahiptir.

Ürünlerinizi sergileyen harika bir vitrin veya galeri seçeneği vardır. Tüm büyük internet tarayıcıları ile kusursuz uyumluluğa sahiptir. Aynı zamanda yüklenme hızı inanılmaz derecede iyidir. Güzel tipografisi ve yazı tipi seçeneklerinin yanı sıra muhteşem bir düzen yapısı vardır.

9. AccessPress Store

AccessPress Store, ürününüzü güzel bir şekilde sunmanıza yardımcı olacak modern ve teknolojik bir temadır. Sadece WooCommerce değil diğer yararlı e-ticaret eklentilerini de destekler. Temiz ve SEO için optimize edilmiş kodlamaya sahip bu temanın kendine özgü bir slayt ögesi vardır.

Bu tema, temayı değiştirmek için birçok farklı özelleştirme seçeneği sunar. Sitenizde yapacağınız tüm değişiklikleri gerçek zamanlı olarak kontrol edebilirsiniz. Modern ve gösterişli bir e-ticaret sitesi oluşturmak istiyorsanız bu tema tam size göre diyebilirim.

10. Spacious Store

Spacious teması en bilindik WordPress temalarından biridir. Bu temayı birden çok amaç için kullanmanıza izin veren birçok farklı özellik vardır. Tema, WooCommerce entegrasyonun derinlemesine destekler. Bu nedenle en iyi ücretsiz WordPress e-ticaret temalarından birisidir.

Spacious Store temiz, sağlam kod yapısına sahiptir ve esnektir. Bir e-ticaret sitesi için mükemmel şekilde uyumlu olan büyüleyici bir ana sayfa tasarımına sahiptir. Bu tema aynı zamanda, sitenizi oluşturmak için çok zaman kazandırabilecek gelişmiş bir demo içeriğe sahiptir.

11. Ample

Ample, son derece etkileyici, becerikli, şık ve hızlı yüklenen ücretsiz bir WordPress e-ticaret temasıdır. Sade ve zarif bir tasarıma sahiptir. Bu sayede birçok karmaşık ve dikkat dağıtıcı tasarımın arasında ön plana çıkmayı başarmaktadır.

Çeşitli yerleşik seçeneklerle bu temayı istediğiniz gibi özelleştirme şansınız vardır. Tema aynı zamanda güzel bir paralaks kaydırma tasarımına, portföy için özel bileşenlere, hizmetlere, harekete geçirici mesaja ve öne çıkan gönderilere sahiptir.

12. TheShop

TheShop, online işinizi hem hızlı hem de kolay bir şekilde kurmak için kullanabileceğiniz en iyi ücretsiz WordPress e-ticaret temalarından biridir. Tamamen e-ticarete odaklanan basit ve minimal bir temadır. Ürünler ziyaretçilerin dikkatini hızlıca çekmektedir.

Tema düzeni tamamen esnektir. Ayrıca tema en son WordPress standartlarıyla test edilmiştir. Ücretsiz sürüm için inanılmaz bir kullanıcı desteği sunar. Ana sayfa, ürünler kategorisi için harika özelliklere sahip slayt ögesi ile birlikte zengin bir hale getirilebilmektedir.

13. Vogue

Vogue, e-ticaret siteleri ve çok amaçlı siteler için kullanılabilecek şık bir WordPress temasıdır. Her tür işletmeye uygundur. Temiz ve minimal bir düzene sahiptir. WooCommerce eklentisi sayesinde ürünleri, aksesuarları ve her türlü ürünü güzel bir şekilde sergileyebilirsiniz.

Vogue, harika özelleştirici aracına dayalı modern bir temadır. Canlı düzenleme seçeneğiyle yazı tiplerini, renkleri ve tema ayarlarının çoğunu özelleştirme şansınız olacaktır. Ayrıca birden çok blog düzeni, sosyal bağlantılar, birden fazla footer seçeneği gibi özelliklere sahip olacaksınız.

14. MaxStore

MaxStore, WooCommerce tabanlı basit bir ücretsiz WordPress e-ticaret temasıdır. Bu tema sayesinde maksimum düzeyde işlevsel bir e-ticaret sitesi oluşturabilirsiniz. Tema ekran boyutundan bağımsız olarak tüm cihazlara uyumludur. En önemlisi temanın kullanımı gerçekten kolaydır.

Tema, arama motoru sıralamasında mükemmel sonuç almak için özel olarak optimize edilmiştir. Özellikle Yoast SEO eklentisiyle olmak üzere tüm SEO eklentileriyle uyumludur. Temanın dinamik ve kullanımı kolay özellikleri sitenizi kolay bir şekilde hazırlamanıza olanak tanıyacaktır.

15. Bellini

Bellini, WooCommerce entegrasyonu ile kullanıma hazır hafif ve hızlı bir WordPress e-ticaret temasıdır. Tema, kısa sürede çarpıcı bir online mağaza oluşturmanıza olanak tanıyan temiz ve güzel bir düzene sahiptir. Tema, mağazadaki tüm ürünleri çekici bir şekilde göstermenize olanak tanır.

Tema son derece özelleştirilebilir ve esnektir. Yazı tipleri, renkler, düzenler, başlık resmi, slayt ögeleri gibi her şeyi özelleştirme şansınız vardır. Özel bir logo yükleyebilir ve kendi marka kimliğinizi kolayca oluşturabilirsiniz. Ayrıca tema tüm popüler eklentilerle uyumlu bir yapıya sahiptir.

16. Tyche

Tyche, estetik açıdan güzel, temiz ve düz tasarıma sahip bir WordPress e-ticaret temasıdır. WooCommerce eklentisi ile oluşturulmuş tema, tam teşekkülü bir e-ticaret sitesi oluşturmanıza izin veren çok çeşitli ve güçlü özelliklere sahiptir.

Çeşitli ürünleri ve ürün kategorilerini çeşitli şekillerde gösterebilirsiniz. Her bölümün tasarımı şıktır. Tema, öne çıkan ürünlerinizi ana sayfadaki harika slayt ögesine ekleme fırsatı tanımaktadır. Bununla birlikte sosyal medya simgeleri, iletişim formları gibi bir dizi ögeye sahip olursunuz.

17. Shopay

Shopay, e-ticaret işlevselliği göz önünde bulundurularak oluşturulmuştur. Tema, harika bir tasarıma sahiptir. Kapsamlı işlevselliği sayesinde etkileyici ve yönetimi kolay bir online mağaza oluşturabilirsiniz. SEO için özel olarak optimize edilmiş tema kusursuz bir WooCommerce uyumluluğuna sahiptir.

Temayla birlikte gelen canlı özelleştirici sayesinde sitenizde kolayca değişiklik yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra her tür cihaza iyi uyan tamamen duyarlı ve mobil uyumludur. Bu tema, sitenizin özelliklerini genişletme konusunda size yardımcı olacak bazı temel eklentiler ile uyumludur.

18. Neve

Neve, WooCommerce uyumlu bir şekilde geliştirilmiş ücretsiz WordPress e-ticaret temalarından biridir. Neredeyse her şey için bir e-ticaret sitesi oluşturabileceğiniz bir dizi özelleştirilebilir özelliğe sahiptir. Bu tema, sitenizin harika tasarıma sahip olmasını sağlayabilecektir.

Neve, Elementor ve WP Beaver Builder gibi sayfa oluşturucu eklentileri ile kusursuz bir uyuma sahiptir. Böylece siteniz için de birçok faydalı sayfa oluşturabilirsiniz. Tema aynı zamanda bir liste görünümüne sahiptir. Burada doğru tanımı ve detayları sunabilirsiniz.

19. Alpha Store

Alpha Store, derinlemesine WooCommerce entegrasyonuyla birlikte gelen WordPress için son derece kullanışlı bir e-ticaret temasıdır. Ayrıca, bir e-ticaret sitesinde ihtiyaç duyabileceğiniz tüm özellikleri sağlamak için istek listesi, ürün karşılaştırma ve hızlı görünüm gibi özellikleri destekler.

Tema, WordPress canlı özelleştirici özelliğine sahiptir. Böylece tüm tema seçeneklerini kolayca özelleştirme şansınız vardır. Ayrıca bu tema ile içerik haritaları, iki menü konumu, arama çubuğu, sosyal simgeler, WooCommerce kısa kodları gibi sayısız özelliğe erişiminiz olacaktır.

20. eCommerce Gem

eCommerce Gem, bir başka ücretsiz çok amaçlı e-ticaret WordPress temasıdır. Bu tema, mağaza türünden bağımsız olarak her tür e-ticaret sitesi için uygun bir seçimdir. Bir kitap, mücevher, kozmetik veya daha farklı ürünler için mağaza oluşturabilirsiniz.

Son derece çarpıcı özelliklere sahip olan bu tema, ziyaretçiler ile ürünler arasında mükemmel bir uyumluluk sunmaktadır. Ürünlerin ön plana çıkmasını sağlamaktadır. Ayrıca sürükle ve bırak bileşenli ana sayfa, header ve footer bölümlerini içermektedir.

21. Clean Commerce

Clean Commerce, ürün odaklı bir e-ticaret sitesi oluşturmak için son derece temiz bir yapıya sahip ücretsiz WordPress e-ticaret temalarından biridir. Karmaşık olmayan düzeni sayesinde, ziyaretçinin gözleri yalnızca ürünlere ve portföye odaklanır.

Geliştirme ve kodlama konusunda bilgi sahibi değilseniz kendi başınıza bir site oluşturmak istiyorsanız kurulumu ve yapılandırması kolay olduğu için bu temayı tercih edebilirsiniz. Tema en iyi düzeyde WooCommerce entegrasyonuna sahiptir. Ayrıca çeşitli bileşen desteği sunmaktadır.

22. Sporta

Sporta, özellikle spor ürünlerine odaklı bir mağaza oluşturmak istiyorsanız ideal bir ücretsiz WordPress e-ticaret temasıdır. Herhangi bir genel temaya benzemeyen modern ve benzersiz bir düzene sahiptir. Trend olan ürünleri, en yeni ürünleri ve ürün kategorilerini ana sayfada gösterebilirsiniz.

Temanın kullanımı gerçek anlamda oldukça kolaydır. Google yazı tipi seçici ve renk seçenekleri sayesinde marka kimliğine uygun seçimler yapabilirsiniz. Tema demo içeriğiyle birlikte geldiğinden demo içeriği içeri aktarıp üzerinde çalışmayı düşünebilirsiniz.

23. Shopper

Shopper, bir mağazanız varsa ve onu online alışveriş yapanlar için optimize etmek istiyorsanız en doğru seçimlerden biri olacaktır. WooCommerce eklenti entegrasyonuna sahip tamamen esnek bir e-ticaret temasıdır.

Ancak tema düzgün çalışmak için WooCommerce ve WooCommerce Colors eklentilerine ihtiyaç duymaktadır. Tema ürünlerinizi zarif bir şekilde öne çıkarmak için temiz ve güzel bir tasarıma sahip minimalist tarzda bir temadır. Güçlü tema seçeneklerinden en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir Ben Timur Demir, 1991 Muğla doğumluyum. Evliyim ve Muğla'nın Dalaman ilçesinde yaşıyorum. 2013 yılından bu yana blog yazarlığı ve son 1 yıldır blog danışmanlığı yapıyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap