En İyi 12 WordPress Oyun Teması

Oyun sektörü uzun bir süredir en aktif alanlardan birisidir. Son on yılı baz alırsak yeni jenerasyonda yer alan çocukların video oyunlarıyla büyüdüğünü söyleyebiliriz. Yeterli özveri, ilgi ve araştırma ile bu hızla gelişen sektöre giriş yapabilirsiniz. Bu nedenle sitenizin veya blogunuzun hak ettiği popülerliğe ulaşmasını sağlayacak WordPress temaları arıyor olabilirsiniz.

Çok sayıda ziyaretçinin özel oyuncular olduğunu bilmek sürpriz olmayacaktır. Bugünün bağlamında, işini veya kariyerini oyun alanında ilerletmeyi düşünmek makul bir şeydir. Ancak oyuncular özellikle tasarım ve işlevsellik söz konusu olduğunda kararsız kalırlar. Bu nedenle onlara yeterli işlevselliği sunan bir site sunabilmek için doğru temanın kullanılması önemlidir.

1. Paraxe

Paraxe, modern ve şık bir tasarıma, özelleştirilmiş web ögelerine, şaşırtıcı açılır menü özelleştirmelerine ve WooCommerce desteğine sahip olan ücretsiz bir WordPress oyun temasıdır. Her sayfasında etkin hale getirilebilen oldukça işlevsel bir slayt aracına sahiptir.

Paraxe hem oyun blogları hem de oyun haberleriyle ilgili içerik için mükemmeldir. Ayrıca temanın WooCommerce desteği vardır. Bu oyun teması tamamen çeviriye hazır durumdadır. Bu sayede İngilizce konuşmayan kalabalığa dahi hitap edebilir bir hale gelebilirsiniz.

2. Arcane

Oyun siteleri için ayarlanmış ve tasarlanmış olan Arcane, birçok temanın sunamadığı nitelikte eşsiz bir oyun deneyimi sunmaktadır. Bu özel oyun WordPress teması, size büyük oranlarda oyun toplulukları oluşturmak için doğru araçları sağlar.

Arcane, paralaks blokları, video blokları, CSS3 stili ve animasyonları çok çeşitli tipografi seçenekleri ve görsel oluşturucu entegrasyonu ile birlikte gelir. Bunları, oyun topluluğuna mükemmel bir şekilde uyacak bir kullanıcı deneyimi oluşturmak için kolayca kullanabilirsiniz.

3. Crystal Skull

Bir e-ticaret oyun sitesi oluşturmak istiyorsanız en mükemmel seçenek Crystal Skull temasıdır. Bu görsel oluşturucu destekli WordPress oyun teması, paralaks ve video blokları ile yüksek çözünürlüğe sahip muhteşem siteler yapmanızı sağlar. Temanın sunduğu tüm animasyonlu simgeleri kolayca kullanabilirsiniz.

Bu tema, kullanıcılar için inceleme sistemleri ile birlikte WooCommerce desteğiyle birlikte gelmektedir. Ziyaretçilere ürünleri ön izlemek için şaşırtıcı slayt seçenekleri sunabilirsiniz. Tema ayrıca SEO için özel olarak optimize edilmiştir. Bununla birlikte temanın çok sayıda çok yönlü özelleştirme seçeneği vardır.

4. Gameleon

Sosyal bir siteden ziyade Gameleon, online oyunlar, arcade oyunları ve haber siteleri için tasarlanmış bir oyun temasıdır. İncelemeler yapmaktan, oyun haberlerini paylaşmaya kadar hepsini Gameleon'u kullanarak kolay bir biçimde yapabilirsiniz.

Tema, Unit 3D hazır tasarıma sahiptir. Aynı zamanda HTML5 oyunların mobil cihazlar için tam ekran uyumluluğunda çalışmasını sağlayacak entegrasyona sahiptir. Gameleon, ziyaretçilerinize enfes bir oyun deneyimini paylaşabilmenizi sağlamak için sayısız eklenti ve seçenekle birlikte gelmektedir.

5. GameScript

GameScript, çok çeşitli kullanımlar için işlevsel bir temanın amacını yerine getirir. Bu muhteşem temayı oyun bloglarınız, haber kanallarınız, yazılarınız, oyunlar için ticari pazarlar, ürün incelemeleri ve daha fazlası için kullanabilirsiniz. Tema içeriğinizi ön izlemek için son derece işlevsel bir slayt aracına sahiptir.

Ayrıca, bu tema YouTube entegrasyonuna ve Google haritaları ve WooCommerce desteğine de sahiptir. Tema, kullanıcı etkileşimleri, aşamalı yorumlar, özelleştirilebilir logo ve özel açılır menüler için özel bir iletişim formu ile birlikte gelir. Sonuç olarak oyun oynamaya adanmış bir siteye sahip olabilirsiniz.

6. YouPlay

Bu şaşırtıcı tema, herhangi bir oyuncuyu şaşırtabilecek derecede etkileyici bir tasarıma sahip olacak sitenizi oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Tamamen güçlü tema seçenekleri paneli ve özel sayfa oluşturucu ile entegrasyonu ile nefes kesen oyun forumları, klan siteleri, haber siteleri ve oyun mağazaları oluşturabilirsiniz.

Retina hazır olan tasarım, paralaks bloklar, esnek ön uç kompozisyonu, sınırsız düzen ve renk seçenekleriyle bu tema oyuncular için harika bir site deneyimi oluşturmanıza yardımcı olacak harika araçlara sahiptir. Ayrıca, zaman ve çabadan tasarruf etmek istiyorsanız önceden tasarlanmış şablonu kullanabilirsiniz.

7. Gauge

Oldukça esnek bir inceleme sistemi oluşturmak için oluşturulan Gauge, içerik paylaşımı ve sosyal etkileşim sitesi oluşturmak için mükemmel bir oyun temasıdır. Ancak çeşitli ayarlamalar sayesinde kullanıcılara başkalarının içeriğiyle ilgili kendi yorumlarını bırakmaları için fırsatlar sunabilirsiniz.

Ziyaretçilere yorum bırakacakları içeriklerde yardımcı olmak için tema AJAX filtrelemesi ile birlikte gelmektedir. Gauge, görsel sayfa oluşturucu entegrasyonu sayesinde çok sayıda özelleştirme seçeneği ile birlikte gelmektedir. Her şeyden önemlisi, Gauge son derece kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir.

8. GameCenter

GameCenter, oyun siteleri oluşturmanıza yardımcı olacak ücretsiz bir WordPress oyun temasıdır. Tema varsayılan olarak, oyuncuların hoşlandığı çarpıcı bir ortam sağlayan siyah ve mavi bir tasarıma sahiptir. Tema çeşitli sayfa düzenleri, yazı biçimleri, özel kenar çubukları ve işlevsel bir sosyal çubukla birlikte gelir.

WooCommerce desteğinin yanı sıra blog ve haber siteleri için oldukça ideal olan bu tema sayesinde, oyunlarınızı, uygulamalarınızı, oyun ekipmanlarını ve aksesuarlarını satmak için bir site oluşturabilirsiniz. Tema çeviriye hazır durumdadır ve aynı zamanda SEO için optimize edilmiştir.

9. Orizon

En popüler oyun temalarından biri olan Orizon, çarpıcı oyunlarla ilgili siteler oluşturmak için CSS3 ile tasarlanmış harika bir temadır. İki farklı renk tasarımı ve çok çeşitli kişiselleştirme seçenekleriyle son derece esnek bir şekilde işlev göstermektedir.

Orizon ayrıca BuddyPress uyumluluğu ile birlikte gelir. Yayınlarınız ve oyunlarınız için son derece işlevsel derecelendirme sistemi ile topluluk etkileşimine ve tartışmalarına hazırdır. Ek olarak, tema için oluşturulmuş olan çeşitli video içeriklere göz atarak temayı daha yakından tanıyabilirsiniz.

10. Gaming Mag

Gaming Mag özellikle bir oyun haber sitesi için kesinlikle mükemmel bir seçim olan magazin stili düzeniyle öne çıkan bir temadır. Özel bileşenler, haber seçme bölümü, yapışkan menüsü ve daha fazlası gibi özelliklerle, bu temayı kullanarak etkileyici görünümlü bir site oluşturmak mümkündür.

Bu temanın kullanıcı arayüzü, şık ve karanlık tasarımı sayesinde görsel olarak ön plana çıkan cinstendir. Temanın SEO optimizasyonu en iyi şekilde yapılmıştır. Ayrıca çeviri seçenekleriyle içeriğiniz ışık hızında yayılmasını sağlayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken bol bol içerik üretmektir.

11. BlackFyre

Oyun toplulukları için sosyal ağ siteleri oluşturmak üzere oluşturulan Blackfyre, özel klan siteleri, oyun grupları, içerik paylaşım siteleri, tartışma kanalları ve daha fazlasını oluşturmanıza yardımcı olacak çok çeşitli özelliklere sahiptir. Oldukça etkili bir kullanıcı hesabı oluşturma sistemi de vardır.

Sadece bu değil, klan savaş sistemini kullanarak klanlar arasındaki takım maçlarını da yönetebilirsiniz. Kapsamlı tema seçenekleri, görsel destekli sayfa oluşturucu ve tamamen esnek tasarımı ile hızlı bir şekilde inanılmaz bir oyun tasarımı oluşturmayı başarabilirsiniz.

12. Play

Play, çok ayıda çok yönlü içerik oluşturmanıza yardımcı olacak onlarca şaşırtıcı özellik ile oluşturulmuş ücretsiz bir temadır. Tema, YouTube entegrasyonundan sosyal medya entegrasyonuna ve hatta WooCommerce desteğine kadar çok sayıda imkan sunmaktadır.

Blog oluşturmak, video veya metin rehberler yazmak, online oyun ürünleri satmak, oyunları ayrıntılı bilgilerle paylaşmaya kadar aradığınız her şeyi bu esnek WordPress temasının içerisinde bulabilirsiniz. Dahası, temayı kurmak oldukça kolaydır. Ayrıca tema SEO için özel olarak optimize edilmiştir.

Sonuç

Bu inanılmaz premium ve ücretsiz oyun temalarının çok yönlü ve işlevsel olduğundan emin olabilirsiniz. Etkileyici oyun içerikleri, düşündürücü oyun incelemeleri ve devasa oyun toplulukları oluşturmak için burada yer alan temaları kullanabilirsiniz.

Bu temalar e-spor ile ilgili içeriğinizi en az güçlükle kullanmanıza olanak tanıyacaktır. Benzer şekilde, oyun odaklı ama niş tabanlı içerikler oluşturmak istiyorsanız WordPress oyun temalarından destek almayı düşünebilirsiniz. Böylece oyun sitenizi en iyi şekilde güçlendirmeyi başarabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir Ben Timur Demir, 1991 Muğla doğumluyum. Evliyim ve Muğla'nın Dalaman ilçesinde yaşıyorum. 2013 yılından bu yana blog yazarlığı ve son 1 yıldır blog danışmanlığı yapıyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap