Ücretsiz Logo Yapabileceğiniz Siteler

Bugün sitelerinize, kişisel bloglarınıza, paravan bloglarınıza ve aklınıza gelecek her türlü proje için ücretsiz logo hazırlayabileceğiniz siteleri tanıtmaya çalışacağım.

Yazıya başlamadan önce buradaki servislerin asla özel yaptıracağınız logolar ile eş değer kalitede olduğunu savunmuyorum. Fakat logoya ekstra para harcamak istemeyenler için gayet güzel logoların ortaya çıkabileceği ücretsiz logo servisleridir.

İnsanın görsel hafızası tahmin edildiğinden çok daha güçlüdür. İnsanlar gördüklerini okuduklarından veya duyduklarından daha rahat hatırlarlar ve bunları uzun süre unutmazlar. Bu bilimsel yaklaşım sayesinde firmalar insanların markalarını hatırlamaları için çeşitli yöntemler geliştirirler. İşletmelerin kurulması kolaydır ancak zor olan görev bir marka oluşturmaktır. İnsanlar sizin markanızı hatırlamaya başladıkları zaman bunu başarmış olursunuz. Peki insanların görsel hafızalarını kullanabilmek için neler yapabilirsiniz? Bu sorunu cevabı bir logo sahibi olmaktan geçiyor.

ücretsiz logo siteleri

Bir logo insanların sizi hatırlamasını sağlayacaktır. Ancak bir logo oluşturmak o kadar kolay değildir. İşletmenizi veya blogunuzu oldukça iyi tanıtabilecek ve işletmenizin ruhunu logoya yansıtabilecek bir tasarım gereklidir. Bir tasarımcı bularak bu problemi ortadan kaldırabilirsiniz. Problemler aslında bu noktadan sonra başlar çünkü bir logo için belirli bir miktar bütçe ayırmanız gerekir. Profesyonel tasarımcıların isteyeceği fiyatlar çok daha yüksek olacakken, yeni başlayan tasarımcıların talep edeceği miktar daha düşük olacaktır. Fakat profesyonel veya yeni başlayan fark etmeksizin yapılan logo istediğiniz kadar iyi olmayabilir.

Aşağıda bahsedeceğim siteler genel olarak önceden tanımlı taslaklar kullanıyorlar. Marka adınızı veya sloganınızı yazarsınız, bir resim seçersiniz, çeşitli seçenekleri ayarlarsınız, birkaç düzenleme yaparsınız ve logonuz hazır hale gelir. Bu sitelerin bir kısmı ücretsizken, bazıları logonun yüksek çözünürlüğe sahip hali için ücret talep ediyor. Fakat sizler ücretsiz halleriyle de gayet kullanışlı logolar elde edebilirsiniz.

Ücretsiz ve Ücretli Logo Yapabileceğiniz En İyi Servisler

Logaster

Logonuz için gerçekten iyi tasarımlara mı ihtiyacınız var? Bana göre Logaster ziyaret etmeniz gereken ilk yerlerden biri olmalı. Kullanıcı arayüzü oldukça iyidir ve logonuzu hızlı bir biçimde hazırlamanızı sağlar. Bende bir çok paravan bloglarda müşterilerimin isteği doğrultusunda logolar hazırlıyorum.

logaster

Oluşturmuş olduğunuz logodan memnun kaldığınızda bir üyelik açabilir ve ücretsiz bir biçimde logonuzu indirebilirsiniz. Logo bir zip dosyası şeklinde gelir ve bunun içerisinde altı farklı şekli yer alır. Bunlardan birisi de transparan biçiminde olandır. Resimlerin çözünürlüğü düşük olmasına rağmen oluşturduğunuz logoyu seviyorsanız biraz para harcayarak yüksek kaliteli versiyonunu elde edebilirsiniz. Ben hiçbir zaman ücretli haline gerek duymadım sizin de gerekli göreceğinizi zannetmiyorum.

Shopify Online Logo Maker

Shopify size birkaç saniye içerisinde logo oluşturma imkanı sunmaktadır. Burada logo oluşturmak için teknik bilgiye veya tasarım bilgisine sahip olmanıza gerek yoktur.

Küçük işletmeler ve girişimciler Shopify'ın stok görsellerini kullanarak tamamen özgün logolara sahip olabilmektedirler. Burada çok farklı seçenekler bulunmaktadır. Birkaçını bir araya getirerek istediğiniz tarzda bir logo oluşturabilirsiniz.

Shopify'ın sunduğu logo oluşturucusu sana çok farklı seçenekler sunsa bile en kötü yanı aklında fikirleri tam olarak uygulamana imkan tanımamasıdır. Çoğu popüler olan simgelerden bazılarını kullanacak olmanızdan ötürü başkalarıyla benzer logolara sahip olabilirsiniz.

Spaces

Popülerlik açısından Shopify ile yarışabilecek en önemli logo oluşturucusu Spaces adını taşıyan bu araçtır. Spaces ile Shopify arasında çok fazla benzerlik vardır. İkisinin de kullanımı kolaydır. Profesyonel logo oluşturmak için ikisinin de sunduğunu hemen hemen aynıdır. Ancak, ikisinin de kullanımı son derece kolaydır.

Yapmanız gereken işletme adını ve onu tanımlayan birkaç anahtar kelime girmektedir. Spaces sizin için birbirinden farklı logo seçenekleri oluşturacaktır. Diğer logo oluşturucusu araçların aksine Spaces size birkaç konuda düzenleme yapma imkanı sunmaktadır. Bu düzenlemelerle eşsiz bir logoya sahip olabilirsiniz.

Ucraft

Ucraft tarafından sunulan logo oluşturucusu ücretsiz bir uygulama şeklindedir. Çeşitli basit talimatlarla kolayca logo oluşturabilirsin. Logolar biraz karikatür tarzı olabilmektedir. Hedef kitleniz buna uygunsa sizin için en ideal logo oluşturucu budur.

Ucraft logo oluşturucusu pek çok logo oluşturucu aracın aksine size transparan arka plana sahip bir logo çıktısı verebilmektedir. Bu şeffaf arka plan sayesinde logoyu dilediğiniz yerde kullanabilirsiniz. İşletmeniz için temel bir logo oluşturabilir ve ardından profesyonel dokunuşlarla onu dilediğiniz gibi iyileştirebilirsiniz.

GraphicSprings

GraphicSrpings tarafından sunulan logo oluşturma aracı listedeki en güçlü araçlardan biridir. Oluşturduğunuz logoyu kişiselleştirme konusunda size sunmuş olduğu sayısız imkan sayesinde işletmenizin logosu üzerinde daha fazla kontrole sahip olabilirsiniz. Profesyonel görsel düzenleme programlarının sunmuş olduğu pek çok imkanı bu araçta bulabilirsiniz.

Birbirinden farklı logo türlerini kategorilere ayırarak yapacağınız çalışmalar sayesinde çok daha farklı logo fikirleriyle karşılaşabilirsiniz. Bu logo oluşturma aracını farklı kılan durumlardan birisi bu ekipten birine ücret ödeyerek logonuzu bambaşka bir boyuta taşıyabilirsiniz.

Designhill

Designhill burada yer alan logo oluşturucu araçlardan çok daha farklıdır. Bu aracı kullanırken üç adımda logo oluşturabilirsiniz. Ücretsiz bir biçimde bu aracı kullanırken elde ettiğiniz sonuçlardan memnun olmazsanız diğer tasarımcılardan yardım alabilirsiniz.

Designhill aracını önemli kılan tam olarak budur. Tasarladığın logoyu çok fazla beğenmediysen Design Marketplace kısmında yer alan tasarımcılardan ücretli destek alabilirsiniz. Böylece istediğiniz tarzda bir logoya sahip olmayı başarabilirsiniz.

Online Logo Maker

Bu site en iyi logo tasarım sitelerinden bir tanesidir ve kullanımı ücretsizdir. Diğer taraftan logoyu tasarlamak veya indirmek için ücret ödemenize gerek yoktur. Görselde de gördüğünüz üzere hazır semboller kullanabileceğiniz gibi dışarıdan da görseller yükleyebilirsiniz.

Kişisel ve benim için önemi çok yüksek olmayan sitelerimde genelde bu aracı kullanarak logo hazırlıyorum. Müşterilerimin de isteğine göre birçok logoyu tasarlamada bu siteden yararlanıyorum.

online logo maker

Sitenizin adını yazarsınız, renkleri düzenlersiniz, hizalama yaparsınız, boyutunu değiştirirsiniz ve logo hazır hale gelir. Sadece birkaç dakika içerisinde kendinize bir logo hazırlayabilirsiniz.

The Free Logo Makers

Bu site gayet basit bir kullanıcı arayüzüne sahiptir ve seçebileceğiniz sınırlı sayıda şablonla yola çıkmanızı sağlar. Oldukça iyi bir logo tasarlamanız konusunda size iyi fırsatlar sunmaktadır.

online free logo maker

Buna rağmen logoyu almak ücretsiz olsa bile yüksek vektör grafiklerini ve transparan biçimini almak için biraz para ödemeniz gerekmektedir. Tasarladığınız şeyi sevmişseniz ve bunu kendi başınıza yapmaktan memnuniyet duyuyorsanız bu servis sizin ihtiyacınızı görecektir.

Buraya para vereceğime kadar özel bir tasarım yaptırırım diyebilirsiniz. Bu düşüncenizde de haksız sayılmazsınız. Ancak günümüzde ciddi bir logo tasarımı 100 150 TL gibi ücretlerden başlamaktadır.

Logo Genie

Logo Genie oldukça iyi logolar oluşturmak için kullanılabilecek en iyi sitelerden birisidir. Oldukça iyi bir kullanıcı arayüzü vardır ve kullanımı kolaydır. Kategoriyi adınızı veya sloganınızı girerek hazır halde duran birçok logoya sahip olabilirsiniz.

logo genie

Belirli bir logoyu seçtikten sonra ise onu özelleştirmeye başlayabilirsiniz. Renklerini değiştirebilir ve çeşitli düzenlemeler yapabilirsiniz. Ardından oluşturmuş olduğunuz logoyu indirebilirsiniz. Basit sayılamayacak logolar elde edebileceğinizi de tekrar hatırlatmak isterim.

Logo Garden

Logo Garden birbirinden güzel logolar oluşturmanız konusunda size yardımcı olur. Bu serviste sembol efektlerini kullanabilir ve oluşturduğunuz logoya farklı bir anlam katabilirsiniz.

logo garden

Size sunulan eşsiz kullanıcı deneyimi sayesinde birbirinden güzel logolar oluşturabilirsiniz. Oluşturduğunuz tasarımdan memnun olduğunuz zaman ise kayıt yaparak logonuzu indirebilirsiniz.

Yazımı burada sonlandırırken sizlerde bu servislerden başka kullandığınız siteler var ise benimle yorum bölümünden paylaşabilirsiniz. 

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir Ben Timur Demir, 1991 Muğla doğumluyum. Evliyim ve Muğla'nın Dalaman ilçesinde yaşıyorum. 2013 yılından bu yana blog yazarlığı ve son 1 yıldır blog danışmanlığı yapıyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yapılmış Yorumlar (3)

17 Mayıs 2020, 17:17

Kaynaklar gerçekten elle tutulur. Cebinden para çıkmadan logo sahibi olmak isteyenler ihtiyaçlarını gidebilirler. Bende bir deneyeyim bakalım neler çıkıyor benim için ;)

17 Mayıs 2020, 17:17

logoya benim gibi para vermek istemeyen arkadaşlar için ideal fakat bir süre sonra kaliteli logo gerekiyor. orası da ayrı bir durum.

Ferhat
17 Mayıs 2020, 17:17

Site yeni açıldığında logoyla uğraşmaya vakit kalmıyor, Teması, eklentisi, ayarları, Türkçeleştirilmesi vb. sebeplerden dolayı. İşbu sebepler yüzünden 1-2 günlüğüne de olsa logo ihtiyacını bu tarz sitelerden karşılıyoruz doğrudur. Ne kadar doğru tartışılır fakat, Google'a da site ile alakalı bir kaç harf yazılıp görseller kısmından herhangi logo bulup koymuşluğum vardır. (Utanma smileyi :p)

Yorum Yap