Steve Jobs Efsanesi Nasıl Başladı? [İnfografik]

Steve Jobs teknoloji, tasarım, müzik ve diğer alanlara sihirli dokunuşlar gerçekleştiren bir insan oldu. Diğer teknoloji girişimcilerinin aksine Steve Jobs başarıya ulaşmak için farklı bir yol izledi. Steve Jobs’un izlediği bu yola birlikte göz atalım ve önemli olayları hep birlikte görelim.

Apple’dan Önce

Steve Jobs bir şekilde doğru yerde olmayı başardı ve dijital devrimden en iyi şekilde yararlandı. Paul Jobs ve Clara Jobs tarafından evlatlık edinildi. Babasının yanında HP mühendisleri ile tanışarak deneyimler kazandı.

Jobs’un yeni fikirlere açık bir zihni vardı ve yeni fikirleri bilinmedik yollarla ortaya çıkarmayı seviyordu. Jobs her ne kadar koleji yarıda bıraksa bile burada öğrendiklerini kullanmayı bildi. Okuldan ayrılmış olmasına rağmen kendine yeni öğretmenler ve akıl hocaları aramaya devam etti.

1970 yıllarına gelindiğinde Jobs o yıllarda herkes gibi yeni teknolojiler üretmek istiyordu. Ortağı Steve Wozniak ile birlikte bunu başarmak için çalışacaktı. Her ikisi de müşteri odaklı üretimin öneminin farkındaydı.

Apple’ın İlk Yılları

Jobs ve Wozniak ikilisi çok geçmeden ilk elektronik aletlerini üretmeye başladılar. Her ne kadar ürettikleri ilk bilgisayar merak uyandırmasa bile onlar başarı yolunda ilerlemeye devam ettiler. Jobs bu yıllarda yaşadığı tecrübelerden dolayı pazar araştırmalarına ve potansiyel müşteri anketlerine daima şüpheyle yaklaşan taraf oldu.

Ancak başarının kokusunu almışlardı. Her şey Jobs için iyiye gitmekteydi. Jobs ürünlerini satacak birilerini bulmayı başarmıştı. Apple hızlıca büyümeye başladı. Steve Jobs kendi firmasından kovulsa bile tekrar geri döndüğünde teknolojide devrim sayılan adımları atan isim oldu.

steve jobs efsanesi

( by  )

İnfografik düzenleme şahsıma ait olup, orjinal İnfografik'e buradan ulaşabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir Ben Timur Demir, 1991 Muğla doğumluyum. Evliyim ve Muğla'nın Dalaman ilçesinde yaşıyorum. 2013 yılından bu yana blog yazarlığı ve son 1 yıldır blog danışmanlığı yapıyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap