Sıradan Yazılar Blog Adresinize Değer Kazandırmaz

Blog yazarları olarak bizler sürekli olarak yeni şeyler yazmaya özen gösteririz. Yazdığımız içerikler blog adresimizin yaşamasını sağlayan kan damarları gibidir. Onlar olmadan ne yazık ki blog adresimizi hayatta tutmayı başaramayız. Bunun yanında her yazının blog adresimizi besleyecek kadar sağlıklı olup olmadığını düşünmemiz gerekir.

siradan yazilar yazmanin blog degerine etkisi

Kısacası, blog adresimiz için yazdığımız yazının sıradanlığını ve değerliliğini gözden geçirmemiz gerekir.

Sıradan bir yazı yazmak herkes tarafından yapılabilecek bir şeydir. Kişiselleştirilmemiş, örnekler içermeyen, düz bir anlatım ve robot tarafından yazılmışa benzeyen her yazı sıradan bir yazı kapsamında görülür. Bu yazılardan günde 10 tane yazsanız bile kişiselleştirilmiş ve değerli 1 yazının yerini tutmalarını beklememelisiniz. Bunun ardında yatan gizli sebep ise blog yazarı olarak kendi yeterliliğinizi konuşturacak olmanızdır.

Elinizdeki konu ne olursa olsun onu farklı bir hale dönüştürdüğünüz zaman blog yazarlığını başarılı biçimde gerçekleştirenlerden olabilirsiniz. Kısa bir süre sonra bu başarı durumu sizi popüler yazarlar arasına çıkaracaktır. Bu sizin istediğiniz nokta öyle değil mi? Amacınız popüler olmak ve bu popülerlik ile hedeflerinize ulaşmak. Bir blog yazarı olarak beklentiniz ve hedefiniz bu şekilde ise yazdığınız yazıların niteliğini sorgulamalısınız.

Bir dakikanızı ayırın ve bloglama konusunda bir yazı yazmayı düşünün. 24 saat içerisinde yazmanız gereken bu yazıda muhtemelen daha önce tecrübe edindiklerinizi, deneyimlerinizi veya gördüklerinizi anlatmaya çalışırsınız. Bu durumda yazacağınız yazının diğer birçok blog adresinde yer alan hatta Vikipedi gibi sayfalarda bulunan bilgilerle örtüşeceğini düşünmeniz gerekir.

Genel geçer bilgilerin tümü halihazırda kitleniz tarafından zaten bilinen bilgiler arasında yer almaktadır. Bu bilgileri onlara sunmak ne onlara bir değer katar ne de sizin blog adresinize herhangi bir şey kazandırır. Bu bilgilerin yer aldığı yazılar sıradan yazılardır. Bu yazıları yayınlamadan önce iki kez düşünmelisiniz ve hatta bu yazıları farklılaştırmaya çalışarak yayınlamayı göze almalısınız. Evet, istediğinizi anlatmak konusunda başarılı olamayabilirsiniz ama karşınızdaki okuyucu sizin farklı olmaya çalıştığınızı anlayacaktır.

Okuyucunun sizi anlamasını hafife almamalısınız. Kendinizi geliştirmeye açık olduğunuz sürece okuyucular size destek olmaktan çekinmeyecektir. Bu sizin için son derece önemlidir. Hafife almamalı ve okuyucu ile aranızdaki bağın güçlenmesini sağlamalısınız. Bunu farklı biçimde yorumlayacak olursanız, okuyucuya kazandırdığınız değerin karşılığını almanız olarak yorumlayabilirsiniz.

Okuyucular kendilerine farklı, daha detaylı ve anlamlı içerikler sunan blog adreslerini takip etmeye çalışırlar. Bu blog adreslerinde yer alan yazarlar okuyucuya ne kadar fazla yardımcı olabiliyorsa okuyucunun saygısını kazanma şansları bir o kadar yüksek olur. Bu sebepten ötürü mutlaka sıradan olmayan, daha farklı ve anlamlı içerikler oluşturmaya özen göstermelisiniz. Başarılı olmak istiyorsanız biraz daha özenli çalışmalı ve yazılarınızda biraz daha seçici davranmalısınız.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir Ben Timur Demir, 1991 Muğla doğumluyum. Evliyim ve Muğla'nın Dalaman ilçesinde yaşıyorum. 2013 yılından bu yana blog yazarlığı ve son 1 yıldır blog danışmanlığı yapıyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yapılmış Yorumlar (4)

17 Mayıs 2020, 17:17

Gerçekten çok aydınlatıcı bir yazı olmuş

17 Mayıs 2020, 17:17

Gerçekten aydınlanmanızı sağladıysam ne mutlu bana :)

Musa Özsarı
17 Mayıs 2020, 17:17

Bloguma bir içerik girdiğimde yazımı bir kaç kere okuyorum. Yazım okuyuculara fayda sağlayacak mı

17 Mayıs 2020, 17:17

Teşekkür ederim yorumunuz için. Sizi ve blogunuzu ortaya çıkarak size has yazılar olacaktır zaten. İyi bloglamalar.

Yorum Yap