Prezantabl Olmak Nedir?

Prezantabl sözlük anlamıyla "düzenli, özenli ve bakımlı" anlamına gelmektedir. Prezantabl olmak hemen hemen tüm iş ilanlarında karşınıza çıkacak önemli bir kriterdir. Hangi işe başvuracak olursanız olun sizden mutlaka prezantabl olmanız istenecektir.

Prezantabl olmak giyim ile kuşam, oturup kalkma adabı ve düzgün konuşma gibi özelliklerin bir arada toplanmış halidir. Prezantabl olmayı başaramadığınız zaman günümüz dünyasının ofis hayatında pek varlık gösterebilme şansınız yoktur. Bunun bazı geçerli sebepleri vardır.

Neden her zaman prezantabl olmalısınız?

İşleri tamamlamak çoğu zaman kolaydır. Sonuç hakkında çok fazla endişelenmenize gerek kalmaz. Ancak gerçek şu ki, biriyle ilk bağlantınız çok önemlidir. Bu nedenle her zaman şık görünmemiz gerekir. En iyi görsel çekiciliği korumamız lazımdır.

Sonuçta, o gün nerede olacağınızı asla bilemezsiniz. Bu yüzden elinizden gelenin en iyisini yapmak size çok yardımcı olabilir. Prezantabl olmak etrafınızdaki kişilere hoş görünmek veya iyi görünmek ile aynı şeydir. Bunu yapabilmek için kendi içinizde belirli kuralları uygulamanız gerekir.

Harika bir izlenim bırakırsınız

Prezantabl olmanın en büyük avantajlarından birisi diğer insanların önünde harika bir izlenim bırakabilmenizdir. İstediğiniz son şey, herhangi bir sorunla uğraşmaktır. Yapmanız gereken tek şey zamanınızı ayırmak ve profesyonelce giyinmenin doğru yolunu aktif olarak bulmaktır.

Aklınızdaki tüm sonuçları elde etmek hiçbir zaman kolay değildir. Ancak nasıl giyindiğinize dikkat ederseniz harika sonuçlar almanız kaçınılmaz olacaktır. Dolayısıyla prezantabl olmaya çalışmak size artı bir imaj puanı kazandıracaktır.

İnsanlar size saygı duyarlar

Sadece iki kişiyi yan yana koyun ve farkı görün. Birisi şık giyinmiş, diğeri bakımsız ve düşük kaliteli giyinmiş olsun. Ütülenmemiş kıyafetleriyle dikkat çekebilecek olan bu insanın en büyük eksiği elbette prezantabl olmaktır.

Prezantabl kişi daha saygın olacaktır. Çünkü imajına önem vermenin ne kadar önemli olduğunu göstermiştir. Dolayısıyla, insanların size saygı duymasını istiyorsanız o halde her zaman şık görünmeye çalışmanız gerekmektedir.

Çeşitli stilleri keşfedebilirsiniz

Prezantabl olmak heyecan verici çünkü her türden farklı stil ve fikri deneme şansınız vardır. Prezantabl olmayı denemekte özgürsünüz. Bu size her seferinde olağanüstü sonuçlar verecektir. Dolayısıyla kendinizi fazla zorlamadan çeşitli stiller keşfedebileceksiniz.

Her zaman yeni ve havalı şeyler deneyerek daima akıllıca giyinmeye çalışmanız gerekir. Bu oldukça fark yaratmanıza neden olabilecektir. Bunu dilediğiniz ortamda kendiniz deneyebilirsiniz. Böylece nasıl işe yaradığını kolayca görebilirsiniz.

Daha yüksek güven seviyesine sahip olursunuz

İş ortamındayken güven seviyenizi olabildiğince geliştirmek istersiniz. Prezantabl olmak bunu yapmanıza yardımcı olacaktır. Kendi fikirlerinize olan güveninizi artırmanızı kolaylaştıracaktır. Bu nedenle prezantabl olmak güven seviyenizi yükseltecektir.

Bununla birlikte sahip olacağınız güven ile daha fazla işi başarabileceksiniz. Büyük sonuçları ve yolunuza çıkan başarıyı hak ettiğiniz fikrini pekiştirmiş olacaksınız. Böylece iş yerinde daha rahat olabilecek ve daha kendinden emin fikirler alabileceksiniz.

Sorumluluk duygusu aşılar

Sorumluluk sahibi olmak ve günlük yaşamanıza odaklanmak çok önemlidir. Net ve kaliteli giyinmek ve daha gösterişli olmak, bu sorumluluk duygusuna ve odaklanmaya sahip olduğunuzu gösterecektir. Dolayısıyla prezantabl olmak için çaba göstermeniz önemlidir.

İnsanlar sizi daha ciddiye alacaklardır. Bu kendi başına her zaman gerçekten büyük bir fark yaratabilir. Mümkün olduğunca şık giyinmelisiniz. Bakım ve kişisel hijyeni çok ciddiye almalısınız. Ayrıca olabildiğince şık görünmeye çalışmalısınız.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir Ben Timur Demir, 1991 Muğla doğumluyum. Evliyim ve Muğla'nın Dalaman ilçesinde yaşıyorum. 2013 yılından bu yana blog yazarlığı ve son 1 yıldır blog danışmanlığı yapıyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap