En İyi 10 Affiliate Programs ( Ortaklık Programı)

 

Pazarlamacılar ve Blog Yazarları İçin En İyi Affiliate Programs ( Ortaklık Programı)

Bu yazıda Pazarlamacılar ve Blog yazarları için en iyi Affiliate Programs ( Ortaklık Programı) anlatacağım.

Kazanmak için bir ortaklık programı seçmek şimdilerde önemli bir husus haline dönüştü. Yayın yapan kişileri memnun edecek ve onlara ödeme yapan yüzlerce ortaklık programı bulunmaktadır. Bu yazıda ise pazarlamacılar ve blog yazarları için en iyi 10 ortaklık programına değineceğim.

İnternet toplum tarafından yaygın olarak kullanılmaya başladığından beri dünya dijital bir yer haline dönüştü. İşlerin büyük bir bölümü internet üzerinden gerçekleştirilir oldu. İnsanlar çeşitli arama motorlarının ve web dünyasının diğer özellikleri karşısında bir çeşit oyuncak haline dönüştüler.

Evde oturup bir soruya cevap aramak veya alışveriş yapmak veya para kazanıp hayat sürdürmek imkanlı hale geldi. Çevrimiçi işler zamanın gözdesi oldular ve çeşitli taktik ve planlar sayesinde insanlar bu işlerle hayatlarını sürdürmeye başladılar.

Ortaklık programı sistemi bunlardan birisidir. Bu çevrimiçi programlar çeşitli blog yazarları ve geliştiriciler tarafından para kazanmak için kullanılmaktadır. Karşılığında ise belirli hizmetleri yerine getirmek gerekmektedir.

Daha basit konuşmak gerekirse, bir kişinin çevrimiçi ortamda ürünü satması ve bunun komisyonunu çevrimiçi olarak alma işlemi denebilir. Bu iki yönlü bir süreçtir. Müşteriler için alışveriş yöntemidir ve reklamcılar için komisyon kazanma anlamına gelmektedir. Bu doğrultuda blog yazarlarına ve geliştiricilere çeşitli fırsatlar sunan birçok ortaklık ağı bulunmaktadır.

Ortaklık programlarının kullanımı tamamen blog yazarının ihtiyaçlarına ve yeterliliğine bağlı bir durumdur.

1. Amazon (Müşteri Başına Ödeme Ağı)

Amazon.com en çok tercih edilen çevrimiçi alışveriş markasıdır. Amazon’un geliştirmiş olduğu ortaklık programının diğer programlara ilham kaynağı olduğunu söylersek yanılmayız. Avrupa ülkelerinin bütün önemli markaları Amazon.com bünyesinde yatırıma sahiptir. Bir müşteri kıyafetlerden kitaplara kadar birçok şeyi tek bir site üzerinden görüntüleyebilir ve satın alabilir.

Geliştiriciler Amazon ile kolay bir biçimde ortaklık programı oluşturabilirler. Komisyon kısmı ise ürün miktarı ile artış göstermektedir. Kişi kitaplardan %4 komisyon elde ederken, televizyonlardan %14 komisyon elde edebilirler. Ne kadar yüksek aralığa sahip olursanız o kadar fazla komisyon alırsınız ve bu ana kriterdir.

Amazon.com tarafından sunulan ortaklık programını çekici kılan bir diğer etken ise satışlardan elde edilen komisyonun 24 saat içerisinde teslim edilmesidir.

2. Shineads.net (Ziyaret Başına Ödeme Ağı)

Bir siteye sahipseniz ve hangi ortaklık ağını seçeceğiniz konusunda fikir sahibi değilseniz, sizin için bir çözüm bulunmaktadır. Shineads.net, ziyaret başına ödeme yapan bir ağdır ve yayıncılar tıklanan reklam başına gelir elde etmektedirler. Tıklama başına ödeme şeklindeki reklam çeşidine benzer bir programdır ancak bir farklılık bulunmaktadır. Tıklama başına ödeme reklamlarında kötü olarak tanımlaman tıklamalar yaptığınız zaman hesabınız engellenebilir.

Ziyaret başına ödeme yönteminde ise trafiğiniz bir ortak program linkine yönlendirilir ve ödeme alırsınız. Yönlendirdiğiniz kişinin ürünü satın alıp almaması pek önemli değildir. Shineads.net eşsiz bir ortaklık programı kullanmaktadır ve bu yöntemle çalışan nadir ortaklık programlarından birisidir.

3. Rakuten Linkshare

Rakuten Linkshare, en iyi ortaklık ağlarından biri olabilmesi için Blue Book tarafından satın alınan bir servistir. Rakuten bir Japon firmasıdır ve geliştiriciler ile aynı zamanda ortaklık pazarlamaları için potansiyel müşteri oluşturma işini üstlenmektedir.

Bu ağ, blog yazarları ve geliştiricilerin ilgilenebileceği birçok programa sahiptir. Mevcut sisteme dahil olmak için kişi öncelikle sisteme bir ürün kaydetmelidir. Başvuru kabul edildikten sonra reklamlar gözükmeye başlar. Bu ağı zorlu kılan durum ise blog yazarının her programa birbirinden bağımsız olarak başvurmasının gerekliliğidir.

LinkShare oldukça güvenilir bir ağdır. Birçok blog yazarı ve ortaklar buranın güvenilirliliğini ve etkin oluşunu dile getirmektedir. Bu ağdan kazanılanlar ufak miktarda değerler olsa bile teslim alınan çekler kolayca nakit haline dönüştürülebilir.

4. Thememonstor.com (Tema Pazarı)

Thememonstor.com yenilikçi bir fikre ve bu fikrin arkasındaki iyi düşüncelerle oluşturulmuştur. Burası modern dünyanın ihtiyaç duyduğu eşyaları sunan bir pazardır. Bu siteyi ziyaret eden bir kişi dijital ürünler, WordPress temaları ve modern dünyanın parçası olan birçok şeyi bulabilir.

Ürün sahipleri ve ortaklar bu pazara kayıt olabilirler ve temalar, eklentiler gibi birçok eşyayı sunabilirler. Buraya giren bir kişi çeşitli dijital ürünler alma arzusuna sahip olur.

Thememonstor.com çeşitli ürün sahiplerine ve ortaklara topluluk hedefiyle kazanç sağlamaktadır. Çeşitli dijital ürün sahiplerinin yaratıcılıklarını takip ederler ve onlara uygulamaları dünya ile mücadele etmeyi öğretirler. Bu pazar, yeni ürün oluşturan kişilere yeni öğrenimler ve tecrübeler kazandırır.

5. ShareASale (Satış Başına Ödeme)

Mevcut ortaklık programlarının arasında ShareASale kesinlikle en iyiler arasında yer alacak bir ortaklık programıdır. ShareASale en popüler ortaklık programlarından birisidir ve oldukça kullanışlıdır.

ShareASale, pazarlama, sunucu hizmetleri, genel çevrimiçi servisler gibi birçok hizmeti barındırmaktadır. En çok bilinen ve StudioPress ile WordPress tarafından kullanılan genesis framework bu programın bir parçasıdır. Bu ağda yer alan ürünler çeşitli yöntemlerle tanıtılabilir, en çok bilinenleri ise banner reklamları ve doğrudan linkler şeklindedir. Blog faaliyetleri ile satışlar yapmayı hedefleyen kişiler için ShareASale oldukça önemli bir seçenektir.

6. ClickBank (Satış Başına Ödeme)

En iyi ortaklık programları arasında ClickBank özel bir değere sahiptir. Amatör bir blog yazarı olduğunuzu düşünün ve ortaklık programlarına yeni yeni dahil olmuş olun. ClickBank sizin için en iyi ve en güvenilir platformdur. Programa kayıt olmak ve onay almak son derece kolaydır.

Bir ürünü tanıtmak için satış yapan kişi olarak kayıt olmanıza gerek yoktur. ClickBank ile çevrimiçi müşterileriniz ilgilenebileceği bir ürünü kolay bir biçimde pazarlayabilirsiniz. Bu sitede yer alan ürünler oldukça ilgi çekmektedir ve popülerlik oranı hayli yüksektir. Sunulan komisyon miktarı %75 civarlarına kadar çıkmaktadır. ClickBank aynı zamanda değişik ürünleri değişik yöntemlerle tanıtma fırsatı sunmaktadır.

7. Commission Junction

Commission Junction en eski ortaklık programlarından birisidir. Bu program size arama başına ödeme sunmaktadır. Bireysel kullanıcılara oluşturdukları her satış fırsatı için ödemeler yapmaktadır.

Commission Junction en güvenilir ağlardan birisidir. Sadece genel kullanıcılar değil aynı zamanda çeşitli firmalar tarafından da tercih edilen bir ağdır.

8. eBay Partnerlik Ağı

Herkes yüksek miktarlarda para kazanmayı istemektedir ve bu dünyanın mevcut ekonomik düzeninde oldukça önemlidir. eBay Partnerlik Ağı size bu fırsatı sunmaktadır. Bu özel ortaklık ağı bir ürünü farklı yönlerle tanıtmak ve başarılı bir pazarlama kampanyası oluşturmanız için gerekli araçları size sunmaktadır.

Ödenilen komisyon oldukça iyidir ve eBay için oluşturulan trafiğe göre komisyon miktarı değişmektedir. Programın en büyük özelliklerinden birisi takip sistemidir. Bunu yapabilmek için tüm trafiği düzgün bir biçimde takip ettiğinizden emin olmalısınız. Geriye kalan tüm işlemler takip sistemi tarafından halledilir ve sistem size en güncel gelişmeleri anında iletmektedir.

Bu programı etkin bir biçimde kullanmak istiyorsanız takip sistemini ideal bir biçimde kullanıyor olmalısınız.

9. Neverblue.com

Diğer ortaklık programlarının aksine Neverblue.com yıllık bir ortaklık programı şeklinde çalışmaktadır. Bu ağı diğerlerinden farklı kılan ödeme sistemidir.

Ortaklık programında yer alan kullanıcılara verilen komisyon; indirmeler, satış fırsatları ve satışlar üzerinden ödenmektedir. Ayrıca kullanıcılar ortaklık programına kazandırdıkları yeni kullanıcılar için komisyon alırlar.

10. Avangate.com

Avangate, herhangi birine herhangi bir yazılımı ve hizmeti satma çözümüdür. Avangate eşsiz bir çözüme sahiptir. Bireylerin kolay bir biçimde ücretli ve ücretsiz yazılımları bulmalarını sağlarlar. Yayıncılar ve geliştiriciler yazılımlarını burada satarak kazanç sağlayabilirler.

Burada yer alan ortaklık programlarına ek olarak belki yüzlerce ortaklık programı bulabilirsiniz. Ortaklık programlarından yararlanarak pazarlama alanınızı genişletirken aynı zamanda kazanç sağlayabilirsiniz. Burada yer alan ortaklık programları ise en çok tercih edilen ve uzmanlar tarafından olumlu not alan ortaklık programlarıdır.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir Ben Timur Demir, 1991 Muğla doğumluyum. Evliyim ve Muğla'nın Dalaman ilçesinde yaşıyorum. 2013 yılından bu yana blog yazarlığı ve son 1 yıldır blog danışmanlığı yapıyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yapılmış Yorumlar (5)

17 Mayıs 2020, 17:17

Yer imlerime aldım okuyacağım

Timur Demir
17 Mayıs 2020, 17:17

Teşekkür ederim yorumun için. Dediklerini değerlendirip yazıyı tekrar ele alacağım.

17 Mayıs 2020, 17:17

clinkbank hakkında bilgisi olan varsa bana yazabilir.

Kasım
17 Mayıs 2020, 17:17

Kolay bir işmiş gibi dursada oturup bu işlere yoğunlaşmak lazım getiriside kurtarırmı oda çok önemli bir detay günde ne kadar satış yapabilceksinki buna vakit ayıracaksın ek iş kaynağı olarak akşam uğraşılabilir. Ama ne kadar başarı olur oda bir başka muallak durum

Cihat
17 Mayıs 2020, 17:17

amazon.com u çok kullandım mouse falan almıştım ortaklık içinde iyi bir site.

Yorum Yap