Paykwik Nedir? Nereden Satın Alınır ? [İnceleme]

Paykwik, kullanımı oldukça kolay ve son derece güvenilir bir ön ödemeli karttır. Kart’a sahip olan herkes, online ödemelerini hızlı bir şekilde ve güven içerisinde rahatlıkla gerçekleştirebilir. Bu kartın kullanımı esnasında gerekli olan tek aksiyon, kart alınırken sizlere verilen ve 16 haneden meydana gelen pin kodudur. 

Paykwik Nasıl Kullanılır?

Alışveriş yapmak için gerekli olan ürünler sepete atılır ve ödeme kısmına gelinir. Ödeme yöntemleri kısmında gelindiğinde açılan ödeme formu veya para yatırma seçeneğinden Paykwik yöntemi seçilir. Ödeme yöntemi seçildikten sonra karşınıza 16 haneli pin kodunun girileceği bir bölüm çıkar ve pin kodu bu alana yazıldıktan sonra ödeme işlemi tamamlanmış olur. Görüldüğü gibi kullanımı inanılmaz derecede kolay, hızlı ve son derece pratik bir işlemdir. Dileyen herkes bu kartı rahatlıkla kullanabilir ve alışverişlerini güvenli bir şekilde gerçekleştirebilir. 

Paykwik İle Bankamatik Kartları Arasındaki Farklar Nelerdir?

Paykwik, bağımsız olan bir ön ödemeli kart türüdür. Kullanımı da kolay olan bu sanal kartın banka veya kredi kartları ile hiçbir şekilde ilgisi bulunmamaktadır. Kullanıcıların ismine tanımlı olmayan bu sanal kart, hiçbir surette kişisel bilgileri de içermez. Satın alma işlemi yapıldıktan hemen sonra kullanıcılara pin kodları teslim edilir ve kullanıcılar, alışverişlerinde bu pin kodlarını kullanır. Kullanıcıya verilen 16 haneli pin kodunun, kimlik numarası, irtibat telefonu, kredi veya bankamatik kartı ve doğum tarihiyle hiçbir bağlantısı yoktur.  Bu pin kodları, rastgele seçilen rakamlardan oluşturulan şifrelerdir. 

Paykwik’in Avantajları Nelerdir?

Paykwik, internet üzerinden alışveriş yapmanın ve online oyun satın almanın en etkili ve hızlı yoludur. Güvenli çevrimiçi işlemler için 16 haneden oluşan dijital korumalı bir pin kodu bulunur. Tüm bunlarla beraber bu kart, kişisel bilgilerinizi koruma altına alır ve kimseyle paylaşmaz. Kartın avantajlarından biri de tek kullanımlık olmasıdır. Bu kartın tek kullanımlık olması hem güvenlik sorununu ortadan kaldırır hem de işlemlerin çok daha rahat yapılmasını sağlar.  

Peki nasıl Paykwik Bozdurabilirim?

Paykwik bozdurma işlemi, bu sanal kartın içinde kalan bakiyelerin, yetkili satış temsilcileri aracılığı ile geri alınması işlemidir. Kullanıcılar, kartlarında kalan bu bakiyelerini yetkili temsilciler harici tek başlarına herhangi bir yerden alma şansları bulunmaz. Alışveriş yapılan internet siteleri kart bozdurma veya kalan bakiyeyi geri ödeme gibi bir işlem yapamazlar. Bu bozdurma işlemleri sadece yetkili temsilciler tarafından yapılır ve kartın içinde bulunan bakiyeler, TL’ye çevrilerek kullanıcıların hesaplarına tekrardan aktarılır. 

Nereden Paykwik Temin Ediliyor?

Paykwik, hem ucuz ve hem de işlemlerin hızlı olması nedeniyle oldukça popüler bir şekilde kullanılmaktadır. Bu ön ödemeli kart, sadece resmi bayilerden satın alınabilir. Paykwik fiyatları güncel kurdan işlem görmektedir. Güncel fiyatlar ise aşağıda yer almaktadır:

Kart Alış Miktarı Satış Fiyatı
10 € Paykwik 85 Türk Lirası
20 € Paykwik 165 Türk Lirası
50 € Paykwik 385 Türk Lirası
100 € Paykwik 740 Türk Lirası
500 € Paykwik 3.650 Türk Lirası

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir Ben Timur Demir, 1991 Muğla doğumluyum. Evliyim ve Muğla'nın Dalaman ilçesinde yaşıyorum. 2013 yılından bu yana blog yazarlığı ve son 1 yıldır blog danışmanlığı yapıyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap