Neden İngilizce Öğrenmelisiniz?

İngilizce öğrenmek mi istiyorsunuz? Öyleyse neden İngilizce öğrenmeniz gerektiği konusunda bilgi alarak ilk adımı atabilirsiniz. İngilizce öğrenmek son derece önemlidir. Dünyanın pek çok yerinde insanlar ikinci dil olarak İngilizce öğrenmektedirler. Birçok ülkede İngilizce okullarda yabancı dil dersi olarak öğretilmektedir. Bu nedenle insanlar genç yaşta İngilizce öğrenmeye başlamaktadırlar.

Ancak İngilizce öğrenmenin neden önemli olduğunu bilmeniz gerekmektedir. İngilizceyi öğrenmek veya bunun için bir kursa gitmek istiyorsanız geçerli nedenlere sahip olmalısınız. Bir İngilizce kursuna yazılmadan önce mutlaka aşağıdaki başlıkları gözden geçirmelisiniz.

İngilizcenin En Çok Konuşulan Dil Olması

İngilizce dünya genelinde en çok konuşulan dil durumundadır. Bunda en büyük pay devletlerin tarihsel gelişimlerine aittir. İngilizce dünyada her noktaya ulaşabilen devletler tarafından kullanıldığı için bugün global bir dil haline dönüşmüştür. Dünya genelinde her beş insandan bir tanesi İngilizce bilgisine sahiptir.

İnsanların sahip olduğu bu İngilizce bilgisi basit düzeydedir. Her insan İngilizceyi ana dili konuşmamayı başaramamakta ama en azından onu anlamaktadır. Bu nedenle basit düzeyde bile olsa İngilizce bilgisine sahip olmanız sizin için en doğru karar olacaktır.

İngilizcenin Bilim Dili Olması

İngilizce her yerde lazım olan bir dildir. En önemlisi İngilizce bilimin ve teknolojinin dilidir. İngilizceyi bilmek bu tür konularda daha bilgili olmak anlamına gelmektedir. İngilizce bildiğin için sürekli yeni şeyler araştırabilir ve yeni şeyler öğrenmeye devam edebilirsiniz.

Buna ek olarak İngilizce bildiğiniz için firmalarda kendine çok daha kolay yer bulabilirsiniz. Sadece kendi yaşadığın ülkede değil yurt dışında bile meslek sahibi olma fırsatını elde edersiniz. İngilizce global olarak kullanılan bir dil olduğu için seyahat engelini ortadan kaldıran bir niteliğe sahiptir.

İngilizcenin 50'yi Aşkın Ülkenin Resmi Dili Olması

İngilizce şu anda 50'yi aşkın ülkenin resmi dili konumundadır. Bu seyahat etmek için size mükemmel bir fırsat sunar çünkü kendi ülkenizden başka bir ülkeye gittiğiniz zaman iletişim problemi yaşamazsınız. İngilizce pek çok ülkenin resmi dili olmasının yanında pek çok ülkede ikinci dil olarak öğretilmektedir.

Tüm bunlar İngilizcenin önemini ve gücünü göstermektedir. Basit düzeyde İngilizce bilgisiyle dahi yabancı insanlarla iletişimini güçlendirmeyi başarabilirsin. Bunun için okulda aldığın eğitim yeterli olabilir ama bunu yeterli görmüyorsan kendine en uygun İngilizce kursları konusunda çeşitli araştırmalar yapmalısınız.

İngilizcenin 400 Milyonu Aşkın Kişinin Dili Olması

Onlarca farklı ülkede konuşulması İngilizcenin pek çok kişiye ulaşabilmesini sağlamıştır. Bugün İngilizce dünya genelinde 400 milyonu aşkın kişinin konuştuğu dil durumundadır. Bu durum size yine seyahat ve iletişim konusunda çeşitli avantajlar sunabilecektir.

İngilizceyi basit düzeyde bilerek dahi milyonlarla insanla iletişim kurabilirsiniz. İngilizce bilginizi ilerletmeyi başarırsanız çok daha fazlasını yapabileceğini unutmamalısınız. Eğitim öğretim hayatınızda basit düzeyde öğrenmiş olduğunuzu bilgileri dilediğiniz zaman geliştirmeyi başarabilirsiniz.

İngilizcenin Medyanın Dili Olması

İngilizce bilimin olduğu gibi medyanın dahi global dilidir. Kitaplar, şarkılar, filmler, diziler, televizyon programları ve diğer medya iletişim araçlarında kullanılan genel dil İngilizcedir. Bu dili öğrenmeniz durumunda eğlence ve bilgi edinme amacıyla pek çok farklı alanı değerlendirmeyi başarabilirsiniz.

İngilizce size dünyada neler olup bittiğini anlama konusunda daha farklı avantajlar sunabilmektedir. Yabancı gazetelerde yayınlanan haberleri ve araştırmaları çok daha kolay bir biçimde takip edebilirsiniz. Bunun için başlangıç seviyesinin biraz ilerisinde İngilizce bilmeniz gerektiğini unutmamalısınız.

İngilizcenin İnternet Ortamının Genel Dili Olması

İnternet ortamında yer alan içeriklerin büyük bir kısmı İngilizcedir. Eğer bu ortamda vakit geçirmek hoşunuza gidiyorsa İngilizce en önemli yardımcınız olacaktır. İngilizce bildiğiniz sürece pek çok sitede vakit geçirebilir, tartışmalara katılabilirsiniz.

İnternet ortamında yer alan sayısız bilgiden faydalanmak istiyorsanız kendi ana diliniz yeterli olmayacaktır. İngilizce öğrenerek bilgi ile aranızdaki engelleri ortadan kaldırmaya başlayabilirsiniz. İngilizceyi başlangıç düzeyinde bilmek dahi çeşitli sitelerden bilgi edinmeniz için size yardımcı olacaktır.

İngilizcenin Kolay Öğrenilebilir Olması

İngilizce öğrenmek çok zor değildir. Basit alfabeden oluşan bir dil olduğu için diğer dillere göre çok daha kolay bir biçimde öğrenilmektedir. Buna ek olarak İngilizce öğrenmeye çalışırken göstereceğiniz çaba ve ilerleme kendinizi mutlu hissetmenizi sağlayacaktır. İngilizce pek çok ülkede konuşulan bir dil olduğu için size farklı noktalara ulaşım imkanı tanıyacaktır.

İngilizce öğrenmeye başlamak istiyorsanız ilk olarak kendi seviyenizi tespit etmelisiniz. İngilizceyi hiç bilmiyorsanız ve okulda eğitim almadıysanız buna ihtiyacınız olduğunu kabul etmelisiniz. Sizin için en iyi İngilizce kursu ne ise onu bulmaya çalışmalısınız. Beklentileriniz ve bulunduğunuz konum doğrultusunda en ideal seçimleri yapmalısınız.

Örneğin, Mecidiyeköy'de yaşayan biriysen Mecidiyeköy İngilizce kursları arasından en doğru tercihi yapmalısınız. Mecidiyeköy merkezi bir nokta olduğu için arama alanınızı sadece orayla sınırlı tutmayabilirsiniz. Şişli İngilizce kursları konusunda araştırma yapmak sizin için iyi bir alternatif olabilecektir.

İngilizce öğrenmek istiyorsanız doğru adımları atarak başlangıç yapmalısınız. Adımlarınız yanlış olursa beklentilerinizi karşılamayacak bir noktaya gelebilirsiniz. Bu nedenle seçim yapmadan önce iyi bir şekilde araştırma yapmalı ve vaktinizin bir kısmını buna ayırmalısınız.

Global iletişimin, ticaretin, bilimin, eğlencenin ve bilginin kaynağı olan İngilizceyi öğrenmeye karar vererek hayatınız için anlamlı bir adım atmayı başarabilirsiniz. Tek yapmanız gereken daha önce sözü edildiği gibi doğru noktadan başlamaktır. Doğru noktadan başladığınız zaman İngilizce öğrenmek için önünüze çıkabilecek her türlü engeli kolayca aşabilirsiniz.

İngilizceyi öğrendikten sonra her şeyin öğrenmeyle sınırlı olduğunu düşünmemelisiniz. İngilizce bilginizi bu dili kullandığınız sürece geliştirmeyi başarabilirsiniz. Bu dil konusunda en doğru bilgileri öğrenseniz dahi onu kullanmadığınız sürece sizin için herhangi bir gelişim söz konusu olmayacaktır. Tek başınıza veya kurs yardımıyla öğrenmiş olduğunuz tüm bilgileri pratikte kullanmanın çeşitli yollarını bulmalısınız.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir Ben Timur Demir, 1991 Muğla doğumluyum. Evliyim ve Muğla'nın Dalaman ilçesinde yaşıyorum. 2013 yılından bu yana blog yazarlığı ve son 1 yıldır blog danışmanlığı yapıyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap