Neden GoDaddy Kullanmalısınız?

GoDaddy, dünyanın en çok bilinen alan adı ve sunucu sağlayıcılarından birisidir. Global olarak hizmet veren firmanın genelde en çok konuşulan yönü markasını tanıtmak için kullandığı seksi reklamlardır. Fakat bunun yanında markanın pek çok kişi tarafından tercih sebebi olmasını sağlayan denenler bulunmaktadır. Bu nedenlere göz attığımız zaman GoDaddy kullanma konusunda kendimizi ikna edecek bir şeyler bulabilirsiniz.

godaddy kupon

GoDaddy Kullanmak İçin Nedenler

Bu yazımda aslında hem olumlu hem de olumsuz yanları ele almayı düşündüm ancak sadece pozitif bir pencereden bakmanız açısından kendime göre olumsuz gördüğüm yanlara bu yazıda yer vermeyeceğim. GoDaddy'nin olumsuzluklarını da merak eden okuyucularım olursa ekstra yeni bir yazıda GoDaddy'nin kendimce olumsuz gördüğüm yanlarını kaleme alabilirim. Yorum bölümünden istekte bulunmanız yeterli. Şimdi gelelim GoDaddy'i neden kullanmalıyım? sorusunun cevaplarına:

1. Globallik Avantajı

GoDaddy uluslararası hizmet veren ve çeşitli bölgelerde veri merkezleri olan bir firmadır. Hizmet alırken onu tercih etmenizin en büyük nedeni bu globallik avantajı olabilir. Eğer uluslararası bir site oluşturmak istiyorsanız Türkiye üzerinden satın aldığınız sunucular ihtiyaçlarınızı karşılama konusunda sizi pek tatmin etmeyebilir. Özellikle yerel veri merkezlerini kullanan firmalardan aldığınız hizmetler doğrultusunda dünyanın bir ucundan bağlanan kişi sitenize erişimde problem yaşayabilir.

Google'ın her geçen gün çıtayı hızlılık konusunda yükseltmesini göz önünde bulundurduğunuz zaman sunucuları daima ayakta kalabilecek bir yerden hizmet almanız gerektiğini kabul etmiş olursunuz. GoDaddy bu açıdan avantajlı bir firmadır. Ona göre rakip olan pek çok yer olduğunu unutmadan, seçim yaparken karşılaşma yoluna gitmeyi ihmal etmemelisiniz.

2. Kayıtta Fiyat Avantajı

GoDaddy için söylenebilecek ilk şeylerden birisi ilk kayıt sırasında size fiyat avantajı sunmasıdır. Genel olarak alan adı ve sunucu bir arada 1 Dolar gibi bir fiyatla karşılaşırsınız. Bu özellikle ufak çaplı siteler, blog adresleri, portföy siteleri için biçilmiş kaftan bir tekliftir. İlk yıl 1 Dolar ödemek, projenin devam edip etmeyeceğine karar vermek için yine benzer kampanyadan yararlanabilirsiniz.

GoDaddy ikinci yıl yenileme yapmak istediğiniz zaman 40 TL civarına hizmetlerinizi yenilemeyi teklif eder. Bunu yerel firmalarla karşılaştırdığınız zaman alan adı ve sunucu konusunda ne kadar tasarruf yaptığınızı görebilirsiniz. Tabi bu tercih sebebi olmayabilir.

3. Kupon Avantajı

Son olarak, GoDaddy denildiğinde akıllara fırsat kuponları gelir. Bu fırsat kuponları almak istediğiniz hizmette indirim uygulatmak için kullanılmaktadırlar. GoDaddy diğer birçok firmaya göre bu konuda çok daha cömerttir. Tabi müşteriyi elinde tutmak istemesi ve yeni müşteriler kazanmak istemesi bunun gerçekleşmesindeki en büyük etkenlerden birisidir.

İndirim kuponu kullanarak GoDaddy hizmetlerinden daha ucuza faydalanabilirsiniz. Bunun yanında GoDaddy'nin pek bilinmeyen birkaç fırsat yönü daha vardır. Örneğin, bir alışveriş yapmak istediğiniz zaman başlangıçta alışverişi tamamlamadan, alışverişten vazgeçmeyi deneyin. Birkaç gün içerisinde GoDaddy'den satın almak istediğiniz hizmetler konusunda indirim konulu bir e-posta gelebilir. Kupon bulamadığınız zaman bunu deneyebilirsiniz.

GoDaddy global olarak hizmet veren bir firmadır. Diğer firmalara göre avantajlı olmasının en büyük yanı sunduğu sayısız fırsatlardır. Bunlardan faydalanmak istiyorsanız, özellikle başlangıç aşamasındaki projeler için GoDaddy'i tercih edebilirsiniz.

GoDaddy'nin çok fazla kullanıcısı olması açısından GoDaddy kupon bulmak gittikçe zorlaşıyor. Çeşitli sitelerde sürekli güncellenen bu kuponlara ulaşabilirsiniz. Benim size tavsiye edeceğim site ise; Saleduck. Bu sitede sürekli güncel ve geçerli olan GoDaddy kuponlarını bulabilirsiniz. Bu fırsatlardan geri kalmamak için ve indirim kuponlarından hemen faydalanmak isterseniz de e-posta aboneliğine üye olarak fırsatları ayağınıza getirebilirsiniz. GoDaddy kuponlarının yanı sıra birçok kategoride çeşitli indirim kuponlarını kolayca bulabileceğiniz kullanışlı bir platform. Merak edenler ise; http://www.saleduck.com.tr/ adresinden siteyi inceleyebilirsiniz.

Yazımı burada sonlandırırken, sizlerinde yazıma eklemek istediğiniz ve bu yazdıklarımdan farklı göremediğim olumlu detaylar var ise yorum bölümünden benimle paylaşabilirsiniz. 

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir Ben Timur Demir, 1991 Muğla doğumluyum. Evliyim ve Muğla'nın Dalaman ilçesinde yaşıyorum. 2013 yılından bu yana blog yazarlığı ve son 1 yıldır blog danışmanlığı yapıyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap