Kataloğun Kurumsal Kimliğe 5 Etkisi

Basılı reklam araçlarından biri olan kataloglar, bir firmanın müşterilerine sunduğu ürünleri ya da hizmetleri detaylıca tanıtır. Kurumsal kataloglar, ürün ve hizmet çeşitliliğine göre farklı kategorilere ayrılarak ya da alt kategorilerle zenginleştirilerek daha yararlı ve kapsamlı hale getirilebilir.

Tüm bu tasarımların ve faydalı bir sonuç elde etmeye çalışılmasının amacı, katalog sahibi firmanın marka değerini ve prestijini en iyi şekilde yansıtmaktır.

kurumsal kimlik

Aşağıda yer alan maddeleri inceleyerek kataloğun kurumsal kimliğe etkisi hakkında daha fazla bilgi edinebilir ve sizi en iyi şekilde yansıtacak tasarım hakkında bir fikir sahibi olabilirsiniz.

✔ Kalıcı Ve Saygın Bir Firma Olduğunuzu Kanıtlayın

İş dünyasında sözlü ya da basılı olarak sunacağınız her iş sizi yansıtmalıdır. Özellikle ürünlerinizi ve hizmetlerinizi anlattığınız bir katalog, kendinizi kanıtlamanız için en büyük araçlardan biri olabilir. Doğru ve orijinal bir tasarıma sahip, uygun şekilde kategorize edilmiş bir kurumsal katalog ile geleceğe yatırım yapar, sektördeki kalıcılığınızı ve saygınlığınızı ortaya koyabilirsiniz.

✔ En Önemli Sunumunuzu Katalog Üzerinde Gösterin

Bugüne kadar en önemli işleri üstlenmek ve daha çok müşteriye ulaşmak için yaptığınız tüm sunumlarınızı kurumsal kataloğunuz ile özleştirin. Müşterilerinizi etkilemek için düşündüğünüz ince detaylar, notlar ve öne çıkarılan özellikleriniz ile dağıtacağınız her yerde reklamınızı yapacak olan bu araca büyük önem verdiğinizde olumlu geri dönüşlerin tadını çıkarabilirsiniz.

✔ Firmanızı En Açık Ve Anlaşılır Şekilde Tanıtın

Pazara sunduğu markasının daha iyi tanınmasını ve akılda kalmasını isteyen her firma kendini mümkün olduğunca açık ve anlaşılır bir şekilde tanıtmalıdır. Kurumsal kataloglarında da bu yolu izleyen firmalar, reklamlarını en doğru şekilde yaparak ilerleyen zamanlarda kendilerini anlatmaktan çok yeni ürünlerine ya da hizmetlerine odaklanma şansı yakalayabilir.

 Dönüşüm Oranlarınızı Arttırın

Kurumsal katalog sadece markanın algısı için değil satış için de önemli bir yardımcıdır. Bu nedenle katalogta yer alan ürünlerin özellikleri, görselleri ve detayları mümkün olduğunca doğru bir şekilde planlanmalıdır. Her bir kurumsal katalogun ileriki günlerde dönüşüm oranlarını en çok etkileyecek faktörlerden biri olduğu unutulmamalıdır.

 Marka Adınızı Ve Bilinirliğinizi Daha Yükseğe Taşıyın

Bir ürünün satılmasında ya da bir hizmetin verilmesinde müşterinin en hassas olduğu konu çalıştığı markanın bilinirliğidir. Hiç kimse adı bilinmeyen, sektörde henüz duyulmamış bir firma ile çalışmak istemez. Kurumsal kataloglarınızı basılı ya da dijital ortamda sergileyerek daha çok kişiye ulaşabilir, kurumsal kimlik oluşturabilir ve tanıtımınızı yapabilirsiniz.

Markanızı yansıtacak en iyi kurumsal kataloglar için, online olarak hizmet veren ve matbaa işlerinizi kolaylaştıran matbuu.com’dan yararlanabilirsiniz. Kaliteli dijital baskı teknikleriyle tasarımlarınızı ölümsüz hale getirerek, reklam ve tanıtımlarınızı yaacak basılı araçları en iyi şekilde teslim alabilirsiniz.

 

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir Ben Timur Demir, 1991 Muğla doğumluyum. Evliyim ve Muğla'nın Dalaman ilçesinde yaşıyorum. 2013 yılından bu yana blog yazarlığı ve son 1 yıldır blog danışmanlığı yapıyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap