Gmail İçin Faydalı Chrome Eklentileri

Bilgisayar karşısında günlük olarak ne kadar zaman geçiriyorsunuz? Bu sizin sağlığınızı ve vücudunuzu olumsuz etkilemekle kalmıyor aynı zamanda geçirilen zamanı ifade etmekte zorlanabiliyoruz. İş yerinde geçirdiğimiz zaman çok olabilir ancak yapılacak işleri sonraya bırakmak gibi bir huyumuz olabilir.

Bu durumda işlerin bitmesine yaklaşık az bir süre kala tüm e-postalara cevap vermeye çalışırız ve kendimizi rahatsız edecek bir iş akışı sağlamış oluruz.

gmail chrome eklentileri

Üzücü olan kısım ise iş yerindeyken e-posta adreslerini kontrol etmenin zorluğudur çünkü e-posta adresleri bir şekilde karmaşık olur. Gereksiz e-postalar, reklam e-postaları, kötü amaçlı yazılım içeren e-postalar bugünlerde oldukça sık karşılaştığımız e-posta türleridir. E-posta adresimizin güvenliğini sağlamalı ve bu konuda eskisinden daha dikkatli olmalıyız. Bu amaçla aşağıda en iyi Gmail için faydalı Chrome eklentileri -ni  sizlerle paylaşmayı uygun gördüm. Bu eklentiler sayesinde e-posta adresinizi yönetmek için harcayacağınız zamanı azaltabilirsiniz.

Gmail Chrome Eklentileri

Bananatag

Özel veya iş için gönderilen e-postaların gerçekten okunup okunmadığını merak ediyor olabilirsiniz. Bananatag eklentisini kullandığınız zaman belirli e-posta adreslerini seçebilir ve onları takip ederek gönderilen e-postanın açılıp açılmadığı konusunda bilgi alabilirsiniz. Bildirimler e-posta adresine gelir ve bu sayede iletişim kurduğunuz kişilerin e-postayı açıp açmadığını öğrenebilirsiniz. Daha güçlü bağlantılar kurmak adına bu bildirimlerden yararlanabilirsiniz. Profesyonel bir işlevselliğe sahip olursunuz ve ölçümleri grafikler halinde takip edebilirsiniz. Üstelik kullanımı da oldukça kolaydır.

CloudMagic

Daha verimli olmak istiyorsanız e-posta kutunuzda daha hızlı ve etkili aramalar gerçekleştirebilmeli ve önemli e-postalara kolayca erişebilmelisiniz. Önemli bilgileri hızlı bir şekilde bulabilmek çok önemlidir ve arama yaparken o bilginin bir yerlerde saklı olduğunu düşünürsünüz. İhtiyacınız olan tek şey ise bu bilgiye ulaşmaktır. CloudMagic size hızlı ve etkili bir e-posta arama işlevi sunar. E-posta sohbetlerini önizleme şeklinde gösterebilir, önemli olanlara öncelik verebilir ve bu konuda takip edici hatırlatıcılar kullanmanızı sağlayabilir. Eklenti sağ üst köşede yer alır ve arama sonuçlarını e-posta adresinize tıkladığınız veya yeni bir mesaj oluşturmaya çalıştığınız sırada size sunar. Bu sayede kontrolleri ve bilgi paylaşımını daha etkili bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Hatta birkaç üyelik arasında bilgi arama bile yapabilirsiniz. Bu uygulama yalnızca Chrome OS üzerinde çalışır.

Boomerang

Gün içerisinde çok fazla e-posta ile uğraşıyorsanız iş amaçlarınızı unutabilir veya birine sormuş olduğunuz bir soru aklınızdan çıkabilir. E-posta gönderilmişse ve henüz bir cevap yoksa, bu e-postayı unutmak oldukça kolaydır. Boomerang eklentisi sayesinde e-postalar hazırlayarak bunları belirli tarihte gönderilecek şekilde ayarlayabilirsiniz. Hatta hatırlatıcılar ayarlayarak, belirli bir süre içinde cevap gelmeyen e-postalardan haberdar olabilirsiniz.

Taskforce

Organize hareket etmek isteyen ve birçok şeyi basit veya açık görevlere bölmek isteyen kişiler için Taskforce doğru eklentidir. Bu eklenti sayesinde belirli görevleri tasarlayabilir ve tüm önemli bilgileri Gmail içerisinde tek bir çatı altında ücretsiz olarak bir arada tutabilirsiniz. Bu sayede e-posta içerisinde arama yapmanıza, birden fazla sekme açmanıza veya bazı bilgileri çeşitli uygulamalar veya program aracılığıyla kopyalamanıza gerek kalmaz. Her görev için farklı katılımcı listesi oluşturabilir ve listede yer alan kişilerin süreci veya yapılan herhangi bir değişikliği takip edebilmesini sağlayabilirsiniz. Taskforce kullanmayan kişileri ekleyebilir ve onların e-posta güncellemeleriyle haberdar olmalarını sağlayabilirsiniz.

Checker Plus

Birden fazla e-posta yönetmek isteyenler için Checker Plus mükemmel bir eklenti. Bu eklenti önemli e-postaları etiketler ve onları takip eder, bu konuda kullanıcı fotoğraflarıyla birlikte size bildirim gönderir. Bu eklenti tarayıcınızdan bağımsız olarak çalışır ve kapalı olsa dahi size e-posta ile haber verir. Bu eklentinin daha birçok kullanışlı özelliği bulunmaktadır ve eklentinin geliştiricisi düzenli güncellemeler ve iyi bir müşteri hizmeti sunmaktadır.

Mail Timer for Gmail

Meşgul geçen bir günün sonunda e-postaya göz atmak ve eve varmadan önce bir e-posta göndermek istiyorsanız çoğu zaman e-postayı tamamlama fırsatı bulamayabilirsiniz. Mail Timer bu konuda size yardımcı olur. Bir e-postayı hazırlamak için ne kadar zaman geçirmeniz gerektiğini belirlersiniz ve zamanlayıcı kullanarak bunu kontrol edebilirsiniz. Zaman dolduğunda ise ilerleyebilmek için size ne yapmanız gerektiğini söyler. Bu oldukça basit ve oldukça etkilidir.

SecureGmail

Birçoğumuz online ortamda yer alan bilgilerin kolayca yayılabileceğini hepimiz biliyoruz. Birisi kişisel bilgilerimizi alabilir, bunları başkalarıyla paylaşabilir, bizleri kandırmak veya bizlerle iletişimde kalmak için bunları kullanabilir. Bu konuda bir önlem almak istiyorsanız ve kişisel bilgilerinizin başkasının eline geçmesini istemiyorsanız SecureGmail sizin için ideal bir eklentidir. Bunu kolayca yükleyebilir ve şifreli e-postalar gönderebilirsiniz. Google'ın sunucuları dahil bu şifreli e-postalara erişim sağlayamaz. Sadece e-postayı gönderen kişi mesajın şifresini çözebilir. Elbette şifrenin karmaşık olmasını sağlamalı ve e-postayı göndereceğiniz kişiyle şifreyi e-posta harici bir yolla paylaşmış olmalısınız.

Tüm bu eklentilere Chrome Web Mağazası arama bölümünden ulaşabilirsiniz.

Bu Gmail eklentilerinin bazıları ücretsizdir, kullanımları hızlı ve kolaydır. Bu eklentiler sayesinde verimliliği yükseltebilir ve zaman tasarrufu yapabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir Ben Timur Demir, 1991 Muğla doğumluyum. Evliyim ve Muğla'nın Dalaman ilçesinde yaşıyorum. 2013 yılından bu yana blog yazarlığı ve son 1 yıldır blog danışmanlığı yapıyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap