En İyi 12 Anne Blogu (Yerli-Yabancı)

Annelik tek başına büyülü bir yolculuğu ifade etmektedir. En başında kulakların tebrik sesleriyle yankılanır. Sonrasında ise hayatın yeni bir hal aldığını fark edersin. Doğum odasında karşılaştığın zorlu çile bile hızla açıklanması zor bir neşeye ve mutluluğa dönüşür.

Anneleri bu yolculuk boyunca sersemleten izole edici duygu, belirsizlik, gözyaşı ve kaygıdan bağımsız olarak hepsinin önünde değişmez, karşılaştırılamaz ve yoğun bir biçimde yer alan sevgi bulunmaktadır. Sevgi o kadar şiddetli ki kalpleri eritir ve asla mümkün olmayan şeyleri yapmanı sağlar.

Annelik hayattaki en iyi deneyimlerden biridir. Bu konuda ne kadar çok şey okursanız okuyun deneyimin yerini asla başka şey tutmayacaktır. Ama anneliğe hazırlık süreci önemlidir. İyi bir anne olmak istiyorsanız başarılı olmanız için size çeşitli tüyolar veren anne bloglarını keşfetmeyi düşünebilirsiniz.

Anne Kaz (Yerli)

Anne Kaz, anne blogu denildiği zaman akıllara gelen ilk adreslerden birisidir. Onu anne blogu dünyasının yerli fenomeni olarak görebilirsiniz. Blogunda sunduğu eşsiz öneriler, ipuçları ve diğer bilgiler ile anne olmaya hazırlanan ve yeni anne olan herkese yol gösterebilmektedir.

Anne Kaz güzellik, sağlık, moda, dekorasyon, eğitim ve çocuklar dahil olmak üzere pek çok farklı konuda bilgi sunan bir adrestir. Blog periyodik olarak yeni içeriklere kavuşur. Her öğreneceğiniz yeni bilgilerle birlikte anne olmak için kendini bir o kadar geliştirmeyi başarabilirsiniz.

Rookie Moms (Yabancı)

Yeni bir annelik macerası kadar yorucu ve korkutucu bir şey yoktur. Bebeğiniz gece doğru nefes alıyor mu? Yeteri kadar besleniyor mu? Gözlerinin altındaki daireler kaybolacak mı? Rookie Moms, yeni anne olacaklar için eşsiz bir blogdur. Çünkü tüm bunlara çeşitli cevaplar bulmanızı sağlamaktadır.

Yeni annelik döneminin başlangıcından okul öncesi döneme kadar bu blogda hemen hemen her şey bulabilirsiniz. Bebek ürünleri hakkında tavsiyeler, doğum sonrası belirtileri iyileştirmek için ipuçları ve size hem ilham verecek hem de yeri geldiğinde düşündürecek çeşitli hikayelerle karşılaşacaksınız.

Teknolojik Anneler (Yerli)

Teknolojik Anneler içerisine girdiğiniz zaman sıradan bir teknoloji sitesi gibi görünebilir ama öyle değildir. Projenin arkasında iki tane girişimci kadın vardır. "Şarjları Asla Bitmez" sloganıyla sundukları bu güzide platform teknolojiye meraklı olan annelerin uğrak noktalarından biridir.

Blog içerisinde biraz gezindiğiniz zaman eğitim programlarında çeşitli avantajlarla ve teknolojik eğitime yönelik çeşitli önerilerle karşılaşırsınız. Günümüzde bunun çok önemli olduğunu bilmek gerekmektedir. Bu açıdan bile söz konusu blog çok büyük bir iş başarmıştır.

Mom Blog Society (Yabancı)

Mom Blog Society adından anlaşılabileceği gibi anne olan kadınların uğrak noktası gibi bir yerdir. Burada sadece kendi hikayelerini anlatan kadınları bulmazsınız. Henüz yolun başında olan anneler için tavsiye, destek ve bilgi sunan dünyanın dört bir yanından bir grup anne ile karşılaşırsınız.

Teknoloji, seyahat ve çocuk dostu tarifler hakkında en son bilgilere ulaşmak istiyorsanız bu blog size yardımcı olacaktır. Siteye girdiğiniz zaman onun ödüllerle dolu bir adres olduğunu hemen fark edebilirsiniz. Anneler için çok önemli olan bu kaynaktan olabildiğince istifade etmelisiniz.

Blogcu Anne (Yerli)

Blogcu Anne, anne blogu denildiğinde akıllara gelen en başarılı yerlerden biridir. En önemlisi blog son derece aktiftir. Sürekli olarak yeni içerikler girilmekte, anneler doğum günlükleri tutmakta ve çeşitli itiraflarda bulunabilmektedirler. Kısacası blogda nereye göz atarsanız atın bir bilgi yumağıyla karşılaşırsınız.

Blogcu Anne gerek içeriğiyle gerek ise marka değeriyle blog dünyasının en önemli örneklerinden biridir. Burada edineceğiniz bilginin bir sınırı yoktur. Dilediğiniz kategoride annelik hakkında çeşitli bilgiler edinmeniz mümkündür. Yeni anne olmak isteyen veya olan herkesin göz atması gereken bir sitedir.

Scary Mommy (Yabancı)

Scary Mommy, muhtemelen web ortamında yer alan en popüler anne bloglarından biridir. Burası başlangıçta sadece tek bir kişinin yazdığı bir anne blogu şeklindeydi. Daha sonra anneler güçlerini birleştirdiler ve ortaya çok yazarlı muazzam bir blog çıkmış oldu.

Anneliğin en saçma kısımlarına gülmek istiyorsanız veya çocuklarınıza sunabileceğiniz daha iyi bir dünya için savaşmaya hazırsanız bu blog size yol gösterebilecektir. Bu siteyi gezerken dikkat etmeniz gereken en önemli şey fikirlerinizin zıttı bir ton fikirle karşılaşabilecek olmanızdır.

Rocking Mama (Yabancı)

Rocking Mama aslında çok basit bir amaç için ortaya çıkmıştı. Bir yenidoğan yoğun bakım ünitesi hemşiresi olan blog sahibi, yeni anne olduğunda oğlunun ilk yaşam yılını kayıt altına almak istedi. Ortaya ise bugün binlerce insan tarafından takip edilen bu blog çıktı.

Blog açıldıktan kısa süre sonra gönderiler daha fazla dikkat çekmeye başladılar. Blog sahibi yazdıklarından hoşlanmaya ve siteyi genişletmeye karar verdi. Bu nedenle artık içeriğinde gluten içermeyen yemek tariflerinden en son filmleri yorumlamaya kadar pek çok farklı şey bulabilirsiniz.

Tech Savvy Mama (Yabancı)

Çocuklarımızın erişebildiği sürekli değişken teknoloji ve araçlar dünyası biraz korkutucu gelebilir. Tech Savvy Mana bu korkunçluğu ortadan kaldırmak istemektedir. Günümüzün şartları birçoğumuzun büyüdüğü çocukluk döneminden farklı bir dönem ortaya koymaktadır.

Tech Savvy Mama, çocuklarıyla birlikte dünyanı dolaşmaktan endişe duyan ebeveynler için bir sitedir. Burası, çocuklarınızı nasıl güvende tutacağınızı anlamanıza yardımcı olmak ve aynı azmanda onlara sunulan teknolojiyi benimseme konusunda nasıl yardımcı olabileceğinizi gösteren bir yerdir.

Modern Mom (Yabancı)

Brooke Burke ve Lisa Rosenblatt güçlerini birleştirdiler ve Modern Mom'ı ortaya çıkardılar. Modern Mom, her şeye sahip olmaya çalışan anneler için gidilecek ilk yer olmayı başardı. Kariyer ve annelik arasında bir denge kurmak istiyorsanız buradaki ipuçları fazlasıyla işinize yarayacaktır.

Bu blog sayesinde hikayelerini anlatmak çekinmeyen bir sürü yeni anne ile tanışmış olacaksınız. Annelerin birbirlerine yardım etme güdüsü sayesinde çok fazla şey öğrenebileceksiniz. Böylece ilk yeni annelik döneminizi en iyi şekilde atlatmayı başarabileceksiniz.

Mom Spark (Yabancı)

İki tane genç çocuğa sahip olmak kolay değildir. Mom Spark bu zorlukla mücadele etme konusunda size yardımcı olabilecek bir yerdir. Amy Bellgardt ikizlerini büyütmek için ortaya koyduğu çabayı tüm annelere anlatmak için bu blogu açmıştır.

Bu blog, ilk önce evde oturan bir anne olan Amy Bellgardt'ın daha sonra evden çalışan bir anneye dönüşmesinin macerasıdır. Bu blog, eğlence, seyahat, ebeveynlik, moda ve hatta kendi bloglarını başlatmayı düşünenler için blog önerileriyle ilgilenen anneler için çok özel bir alandır.

Feels Like Home (Yabancı)

Tara Ziegmont, hem fiziksel hem de duygusal olarak annelik ve yaşam taraf tarafından bunalmış ve bitkin hissetmenin ne demek olduğunu bilen birisidir. Blogunu kendini bu şekilde hisseden kadınlar için açmıştır. Bir çıkış yolu arayan herkese yol gösterme konusunda çaba sarf etmektedir.

Burada zihinsel, fiziksel ve ruhsal sağlığa odaklanılmaktadır. Tara Ziegmont tarafından gönderilen mesajlar, kadınların kendilerine daha iyi bakmalarına yardımcı olmaktadır. En azından bu tutkuyu içlerinde yeşermesine yol açmaktadır. Bu konuda sıkıntı yaşıyorsanız onun kelimelerinden ilham alabilirsiniz.

Mom Trends (Yabancı)

Mom Trends annelere yaşama sevincini geri kazandırmak için oluşturulmuş bir blogdur. Anne olmadan önce hayatın nasıl olduğunu hatırlıyor musunuz? Burası size hala bir kadın olduğunuzu hatırlatmak istemektedir. Bir başka ifadeyle, annelerin tutkularını tekrar bulmalarına yardımcı olmaktadır.

Burası ilham sıkıntısı çeken anneler için bir blogdur. Annelik konusunda olumlu bakış açıları ve tavsiyelerle doludur. Kendinizi en iyi anne haline dönüştürmek istiyorsanız ama aynı zamanda kadın olduğunuzu unutmamak istiyorsanız burası size yardımcı olacaktır.

Sonuç

Ebeveynlik bazen yalnız bir yolculuk gibidir. Kendi arkadaşlarınızın ve ailenizin ötesinde, annelerin yolculuk boyunca kendilerini daha az yalnız hissetmelerine yardımcı olabilecek çeşitli kaynaklar vardır. Bu kaynaklar gerçek hayattaki annelerin deneyimlerini oluşturan bloglardır.

Anne blogları eskisi kadar popüler olmasa bile sosyal medyanın sayesinde yeniden gündeme gelmiş bir durumdur. Artık çoğu kişi Instagram üzerinden paylaşımlar yaparak annelik süreci hakkında çeşitli bilgiler sunmaya çalışmaktadır. Ancak tüm bu girişimler aynı zamanda geleneksel blogların ön plana çıkmasını sağlamıştır.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir Ben Timur Demir, 1991 Muğla doğumluyum. Evliyim ve Muğla'nın Dalaman ilçesinde yaşıyorum. 2013 yılından bu yana blog yazarlığı ve son 1 yıldır blog danışmanlığı yapıyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap