E-Posta Listesini Büyütmek İçin 11 Talep Yaratma Eklentisi

İşletmelerde talep yaratma, başarı ile mutlak başarısızlık arasındaki fark anlamına gelmektedir. Bir e-ticaret mağazası, blog, küçük işletme veya ajans söz konusu olduğunda sitenize gelenler sonsuza dek orada takılmazlar. Bu nedenle, onları daha uzun süre sitede tutmak veya geri gelmelerini sağlamak önemlidir.

Bunu yapmanın en iyi yolu, WordPress için en iyi talep yaratma eklentilerini kullanmaktır. Kodla uğraşmak istemeyen ancak dikkat çekici e-posta kayıt formları oluşturmak isteyenler bu eklentileri kullanabilirler. Talep yaratma karmaşık bir pazardır. Bu nedenle markanız için en iyi çözümü bulmaya çalışmalısınız.

1. Bloom

Bu bir eklenti seçimi değil de güzellik yarışması olsaydı Bloom ödülü kimseye kaptırmazdı. Bloom, Elegant Themes üyelik programına kaydolarak edinebileceğiniz bir eklentidir. Bunun bütçenizi zorlayabileceğini düşünüyor olabilirsiniz ancak durum aslında tam tersidir.

Elegant Themes üyeliği yılda sadece 89 dolar tutmaktadır. Bloom dahil temalara ve eklentilere erişim fırsatı elde etmektesiniz. Bu nedenle yılda 89 dolar ödeyerek sitenizi tasarlamanız ve yönetmeniz için ihtiyaç duyduğunuz hemen hemen her şeye sahip olabilirsiniz. Ayrıca tek seferliğine 249 dolar ödeyerek ömür boyu erişim hakkı kazanabilirsiniz.

Bloom eklentisi açısından kullanılabilecek çok çeşitli kayıt formları vardır. Bunlar, kenar çubuklarından satır içi blog alanlarına kadar sitenizin herhangi bir yerine yerleştirilebilirler. Şablon kütüphanesine hızlıca bir göz atarak her şeyi net bir şekilde görebilirsiniz. Farklı renkler, stiller, alanlarla ve konularla başlayarak iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

 • Tasarımlar hem boldur hem de piyasadaki en iyi görünümü size sunmaktadır.
 • Bloom eklentisi ve Elegant Themes tarafından sunulan her şeye erişmek için yıllık 89 dolar veya tek seferlik 249 dolar ödemeniz gerekir.
 • Bloom bir otomatik kayıt formu açılır penceresi, anında açılan pencere, içerik kayıt formları, bileşen alanı kayıt formları ve içerik kilidi açma kayıt formlarını içeren alt farklı görüntüleme türüne sahiptir.
 • Zamanlanmış bir gecikme ayarlayabilir veya kayıt formunu açığa çıkarmadan önce müşterinin sayfayı aşağıya doğru kaydırmasını bekleyebilirsiniz.
 • Bloom, 16 farklı e-posta pazarlama entegrasyonu sunmaktadır. Bunların arasında AWeber, MailChimp ve Campaign Monitor en dikkat çekenlerdir.

2. OptinMonster

Talep yaratmak ve e-posta listenizi büyütmek için bağımsız bir hizmet olarak OptinMonster eklentisini kullanabilirsiniz. E-posta aboneliği formlarını içeren WordPress temalarını bulmak her zaman ideal olsa bile kimi zaman bu fırsata sahip olamayabilirsiniz.

İşte bu noktada OptinMonster devreye girer. Başlangıç için ücretsiz kullanım yolunu seçebilirsiniz. Ancak makul fiyatlandırma ve mükemmel özellik seti göz önüne alındığında ücretli üyelik almak son derece anlamlı olmaktadır.

Basic plan ayda 9 dolardır. Bu size sınırsız kayıt formu oluşturma, A/B testleri yapma, sayfa düzeyinde hedefleme gerçekleştirme ve bunlar gibi daha fazla özellik sunmaktadır. Plus planı ise ayda 19 dolar karşılığında satın alınabilmektedir. Bunda form yerleştirme için daha fazla alan vardır.

Son olarak, Pro planı çıkış amaçlı teknoloji, başvuru algılama ve tam ekran satı alma desteği ile ayda 29 dolar tutarındadır. OptinMonster ile dönüşümleri büyük ölçüde iyileştirme olasılığınız vardır. Bu nedenle aylık 29 dolarlık fiyat bile aslında makul düzeydedir.

 • OptinMonster eklentisinin en düşük düzey planı aylık 9 dolar karşılığında satın alınabilmektedir.
 • Coğrafi konuma göre hedefleme seçeneği olduğundan kullanıcılara kişiselleştirilmiş kampanyalar gösterebilirsiniz. Bu sayede dönüşüm oranlarını yükseltmeyi başarabilirsiniz.
 • OptinMonster içerisinde çıkış algılama teknolojisi vardır. Kullanıcının mouse hareketini takip eden bu teknoloji kullanıcı tam çıkış yapacakken kayıt formunu onların önüne getirir.
 • Eklentinin iki adımlı kayıt formu vardır. Bu imkan alternatif yöntemlere göre eklentinin daha fazla dönüşüm vermesini sağlamaktadır.
 • Sürükle bırak şeklinde çalışan tasarım aracı yeni başlayanlar için son derece kullanışlıdır.
 • Kayıt formu kampanyaları açısından birçok farklı seçeneği size sunmaktadır.
 • Hedeflenmiş kampanyalar kullanarak özel pazarlama kazanımları elde edebilirsiniz.
 • WordPress, Shopify, Drip ve Salesforce gibi yerlerle olan entegrasyon sorunsuz bir şekilde çalışmaktadır.

3. MailOptin

MailOptin eklentisi, eylem çağrısı, e-posta kayıt formları, açılır pencere ve bir bülten özelliklerini sunmaktadır. Bu eklentiyi talep yaratma ve e-posta pazarlama konusunda her şeyin bir arada olduğu bir paket gibi düşünebilirsiniz. Üstelik eklentiyi Elementor eklentisi ile entegre ederek çok daha sağlıklı formlar oluşturabilirsiniz.

Bu listedeki birçok WordPress talep yaratma eklentisinde olduğu gibi MailOptin'in de ücretsiz ve ücretli versiyonları vardır. Ücretsiz olan, talep yaratma ve haber bülteni seçeneklerini sunarken, ücretli pakette etkinlikle tetiklenen bültenlerden A/B testlerine kadar hemen hemen her şey bulunmaktadır.

Standart paket yıllık 69 dolardan başlar. Bu size kayıt formu tetikleyicileri, sayfa hedefleme ve bildirim çubukları gibi çeşitli özellikler sağlar. Pro planı yılda 169 dolar karşılığında satın alınabilir ve bunun içerisinde gelişmiş analiz verileri yer almaktadır. Ayrıca sınırsız site desteği sunan yıllık 269 dolarlık Agency planı da mevcuttur.

 • MailOptin ücretsiz versiyonu olan bir e-posta kayıt formu çözümüdür. Bu eklentinin ücretsiz versiyonunu kullanıp daha sonra ücretli versiyonlara yükseltme yapabilirsiniz.
 • Kayıt formları WordPress editörü ile düzenlenebilmektedir. Her birisi gayet basit ve net gözükmektedir.
 • Eklenti çıkışı algılama teknolojisini kullanır. Aynı zamanda belirli zamanlarda ortaya çıkan kayıt formu seçenekleri de mevcuttur.
 • Lead Bank adını taşıyan araç dönüşümlerle ilgili verileri takip edebilmenizi sağlar. Bu sayede talep yaratma konusunda gerekli bilgileri elde edersiniz.

4. Holler Box

Basit ve pahalı olmayan bir yöntemle talep yaratmak ve e-posta listenizi büyütmek istiyorsanız Holler Box eklentisini kullanabilirsiniz. Bu eklentiyi sitenizde yayına almak oldukça kolaydır. Her seviyeden kullanıcı eklentiyi kolay bir biçimde kullanabilmektedir.

Başlangıç için ücretsiz versiyonu deneyebilirsiniz. Bu sayede eklentinin sizin için doğru seçenek olup olmadığına karar verebilirsiniz. Daha sonra Pro versiyonun sizin için iyi bir seçenek olup olmadığını gözden geçirebilirsiniz.

Ücretsiz pakette sınırsız açılır pencere, çıkışı algılama teknolojisi, gecikme ayarlama ve kaydırma tetikleyicileri yer almaktadır. Paid Membership Pro ve MemberPress gibi bazı entegrasyonlar son derece güçlüdür. Ayrıca ücretsiz versiyonda popüler e-posta pazarlama programları olan MailChimp ve Active Campaign gibi yerlerle entegrasyon imkanı vardır.

Holler Box Pro versiyonunu satın almak istediğiniz zaman kaybetme korkusu ile tetiklenen kayıt formlarına erişim sağlayabilirsiniz. Bunlar bir kullanıcıya birinin bir şey satın aldığını bildiren mesajlardır. Böylece kullanıcının fırsatı kaçırmaması sağlanmaktadır.

 • Üst düzey müşteri desteği, uygun fiyat ve önce ücretsiz versiyon gibi seçenekleri arıyorsanız Holler Box size yardımcı olabilecektir.
 • Ücretsiz versiyonun içerisinde ihtiyaç duyabileceğiniz hemen hemen tüm özellikler vardır.
 • Kaybetme korkusunu tetikleyen açılır pencereleri kullanmak istiyorsanız Pro versiyona geçiş yapmanız gerekmektedir.
 • E-posta toplama dışında farklı şeyler yapmak istiyorsanız bu eklenti amaçlarınıza yardımcı olabilecektir.
 • Kayıt formları oldukça basit, temiz ve tamamen özelleştirilebilir şekildedir.

5. Elementor Popup Builder

Elementor sürükle bırak şeklinde çılan bir açılır pencere, tema ve sayfa oluşturucu sunmaktadır. Açılır pencere oluşturucusu WordPress ile entegre bir şekilde çalışmaktadır. Bu nedenle dilediğiniz WordPress sayfasından kolayca açılır pencereler oluşturabilirsiniz. Elementor sayesinde WordPress içeriğinizi alıp dilediğiniz gibi açılır pencerelere yerleştirebilirsiniz.

Açılır pencereleri dilediğiniz gibi kişiselleştirme yoluna gidebilirsiniz. Elementor içerisinde bir açılır pencere oluşturmak demek açılış sayfasından açılır pencerelere kadar her şeyi sıfırdan oluşturabilmek anlamına gelmektedir. Elementor'un sayfa oluşturucusu aracını kullanarak hepsini kolayca halledebilirsiniz.

 • Tasarımcılar tarafından oluşturulmuş 100'den fazla pop-up şablonu vardır.
 • Yıllık 49 karşılığında hem pop-up oluşturucu hem tema oluşturucu hem de sayfa oluşturucu araçlarına sahip olabilirsiniz.
 • Olağanüstü tasarımlarla kayıt formunuzu farklı bir boyuta taşıyabilirsiniz.
 • Ekstra yüklemeye gerek olmadan eklentiyi kolayca kullanabilirsiniz çünkü eklenti Elementor Pro ile entegre bir biçimde çalışmaktadır.
 • Sayfa görüntülenme, pop-up sayısı veya site sınırlaması yoktur.
 • Sayfa tabanlı, zaman tabanlı, cihaz tabanlı veya ziyaretçi tabanlı hedeflemeler yapabilirsiniz.
 • Çıkışı algılama teknolojisinden faydalanabilirsiniz.
 • Tüm tasarımlar esnek tasarım şeklindedir.
 • MailChimp, Drip, Active Campaign, ConvertKit, HubSpot, Zapier, GetResponse, MailerLite, MailPoet, Slack ve Discord ile entegre edilebilmektedir.
 • Birden fazla pop-up oluşturmak için kullanılabilecek en hızlı eklentilerden biridir.

6. Icegram

Icegram eklentisi ile hoş geldiniz çubuklarına, kayıt formlarına ve diğer talep yaratma araçlarına sahip olabilirsiniz. Eklentinin kullanımı ücretsizdir ancak ücretli olarak satın alınabilecek versiyonları bulunmaktadır. Ücretsiz versiyonda aksiyon çubuklarından açılır pencerelere kadar tüm seçenekler vardır.

Yıllık 97 dolar karşılığında Pro planı satın almanız durumunda çıkışı algılama teknolojisi, kampanya istatistikleri, rozetler ve satır içi mesajlar gibi çeşitli seçeneklere sahip olursunuz. Son olarak 147 dolarlık Max paketini satın alırsanız A/B testi ve coğrafi hedefleme gibi seçeneklere sahip olabilirsiniz.

 • Icegram tamamen ücretsiz olan planıyla ihtiyaç duyduğunuz her şeyi size sunabilmektedir.
 • Kullanıcıları çıkışı algılama teknolojisiyle hedefleyebilir veya daha farklı gelişmiş hedefleme imkanlarından faydalanabilirsiniz.
 • Eklentinin içerisinde 12 farklı kayıt formu seçeneği bulunmaktadır. Her birisini birkaç dakika içerisinde kolayca oluşturabilirsiniz.
 • Coğrafi hedefleme aracını kullanarak kullanıcıları yaşadıkları konuma göre hedeflemeyi başarabilirsiniz.
 • Icegram harekete geçirici mesaj özelliği ile size ekstra destek olabilecektir. Harekete geçirici mesajları formlar ve linklerle birlikte kullanabilirsiniz.

7. Popup Domination

Popup Domination sadece WordPress sitesine değil diğer birçok siteye entegre edilebilen kullanışlı bir eklentidir. Eklenti size 14 günlük deneme sürümünü ücretsiz olarak sunmaktadır. Bu deneme sürümünü kullanarak eklentinin sizin için doğru seçenek olup olmadığına kolayca karar verebilirsiniz.

Deneme sürümünün ardından Starter paketine üye olabilirsiniz. Bu paket 9 dolardır ve aylık 10.000 görüntülenme sunmaktadır. Bir sonraki paket aylık 30.000 görüntülenme için 19 dolar, son paket ise aylık 100.000 görüntülenme için 29 dolar şeklindedir.

Popup Domination eklentisinin tüm özellikleri her palanda açık durumdadır. Çeşitli formlar oluşturarak abone miktarınızı ve aynı zamanda satış miktarınızı yükseltmeyi başarabilirsiniz. Tek yapmanız gereken ilgili HTML kodunu sitenize eklemektir. Bir WordPress eklentisi kadar basit olmasa bile işlem oldukça basittir.

Popup Domination tasarımlar açısından Bloom kadar iyi olmasa bile oldukça farklı ve özgün seçenekler sunmaktadır. Kayıt formlarına zamanlayıcı, çoklu alan, görsel, renkler ve animasyonlar ekleyebilirsiniz. Dilerseniz standart kayıt formlarını kullanabilir veya farklı bir sayfaya yönlendiren formlardan yararlanabilirsiniz.

 • Popup Domination şablon kütüphanesinde çok farklı seçenekler bulunmaktadır. Çeşitli renkler, stiller, boyutlar, konumlar ve işlevlerden yararlanabilirsiniz. Seçeceğiniz formun stili tamamen sizin vereceğiniz karar bağlı olacaktır.
 • Fiyatlandırma oldukça açık ve diğer örneklere göre farklıdır. Tüm özellikler her pakette yer aldığı için minimum paketle yola çıkmak en doğru karar olacaktır.
 • Yönlendirme temalarından hoşlandıysanız onları kullanarak insanları çeşitli sayfalara yönlendirmeyi düşünebilirsiniz.
 • Tek bir kodla eklentiyi sitenize ekleyebilir ve eklentinin çalışmasını sağlayabilirsiniz.

8. GetSiteControl

GetSiteControl eklentisi ile standart açılır pencere formlarından çok daha fazlasını oluşturabilirsiniz. Anketler, takip butonları, paylaşım araçları ve sohbet kutuları sahip olacağınız bazı özelliklerdir. Bunların hepsini ücretsiz versiyonda kolayca yerine getirebilirsiniz. Ancak dilerseniz Premium veya Pro plana geçiş yapabilirsiniz.

Ücretsiz versiyonda tüm bileşen türleri, sıklık ayarları, sınırsız seçenek, özel renkler ve zamanlama gibi özellikler bulunmaktadır. Aylık 19 dolar olan Plus plana geçiş yaptığınız zaman daha fazla aylık görüntülenme miktarına sahip olursunuz ve aynı zamanda çeşitli entegrasyonlar elde edersiniz. Pro plan ise her şeyin sınırsız olduğu bir seçenektir.

Bireysel kullanıcılar ve küçük işletmeler ücretsiz versiyon ile istediklerini yapabileceklerdir. Ancak daha geniş imkanlar isteyenler ücretli versiyonlara geçiş yapabilirler. Eklenti size aynı zamanda bir abonelik bileşeni sunmaktadır. Bu bileşeni kullanarak e-posta listenizi kolayca genişletebilirsiniz.

 • GetSiteControl eklentisi ücretsiz versiyonuyla ihtiyaç duyduğunuz hemen hemen her şeyi size sunacaktır.
 • Bu eklentiyi klasik WordPress talep yaratma eklentileriyle bir tutmak doğru değildir. Çünkü onunla çok daha fazlasını yapabilirsiniz.
 • Google Analytics entegrasyonu sayesinde kayıt formları hakkında en geniş verilere ulaşabilirsiniz.
 • Eklenti kayıt formlarını otomatik olarak sitenizin rengiyle uyumlu hale getirecektir.
 • Çeşitli A/B testleri gerçekleştirerek hangi stratejilerin işe yaradığını tespit edebilirsiniz.
 • Anketler diğer eklentilerde kolay kolay bulamayacağınız bir seçenektir. Bunları e-posta pazarlama kampanyaları gibi talep yaratma seçenekleriyle entegre edebilirsiniz.

9. Sumo

Sumo platformu en çok bilinen WordPress talep yaratma eklentilerinden biridir. Sumo'nun sitesine giderek tüm özellikleri incelediğiniz zaman buna hak vereceğinizden emin olabilirsiniz. Küçük siteler için ihtiyaç duyulan her türlü özelliği bu eklentide bulabilirsiniz.

Eklentinin ücretsiz versiyonu sizi 200 aboneyle sınırlı tutacaktır. Bu nedenle hızlı büyüyen bir marka olmanız durumunda sorun yaşayabilirsiniz. Çünkü bir sonraki pakete yükseltme yapmak için ciddi bir fiyat farkını göze almanız gerekmektedir. Professional adını taşıyan planı aylık 24 dolardır ve 750 aboneye kadar işlem yapmanızı sağlamaktadır.

Sınırsız abone imkanına sahip olmak istiyorsanız Small Business planına geçiş yapmalısınız. Bu plan aylık 59 dolarlık bir maliyete sahiptir ve bu plan dahilinde sohbet kutuları gibi daha farklı özelliklere sahip olabilirsiniz. Son plan ise eCommerce adını taşır ve aylık 119 dolardır. Bu pakette Shopify entegrasyonu yer almaktadır.

 • Sumo ücretsiz plana sahiptir ancak 200 aboneye kadar destek sunmaktadır.
 • WordPress, Shopify, BigCommerce ve Magento gibi platformlar için Sumo'nun çeşitli eklentileri vardır.
 • E-posta kayıt formları modern ve esnektir. Formları dilediğiniz gibi kişiselleştirme yoluna gidebilirsiniz.
 • Sumo ile klasik e-posta kayıt formlarından çok daha fazlasına sahip olursunuz.
 • Kullanacağınız tüm araçlar tek bir panel üzerinden kolayca kullanılabilmektedir. Bazılarını birbiriyle entegre ederek kullanabilirsiniz.

10. Hustle

Tıpkı Elegant Themes gibi WPMUDEV ürün satmak yerine üyelik satışı yapmaktadır. Aylık 49 dolar ödeyerek onlar tarafından geliştirilmiş tüm eklentilere kolayca sahip olabilirsiniz. Bunlara güvenlik, pazarlama, SEO, performans ve diğer türde eklentiler dahildir. Bununla birlikte Hustle eklentisini kullanabilirsiniz.

Hustle eklentisinin ücretsiz versiyonu bulunmaktadır. Ücretsiz versiyonda açılır pencereler, gömülü formlar ve özel içerik reklamları vardır. Bunları tamamı çeşitli özelliklerinden kırpılarak ücretsiz versiyonda yer almaktadır. Daha fazlasına ihtiyaç duymanız durumunda elbette dilediğiniz zaman ücretli üyeliğe geçiş yapabileceğinizi bilmelisiniz.

Kayıt formu aracı hemen hemen tüm bilindik e-posta pazarlama platformlarıyla entegre olabilmektedir. Ücretsiz versiyon sadece bireysel kullanıcılar için kullanışlıdır. Daha fazla özellik için ücretli versiyonun kullanılması gerekmektedir. Ancak ücretli versiyonun fiyatı pek kabul edilebilir seviyede değildir.

 • Hustle eklentisinin ücretsiz versiyonunu kullanarak onu test edebilirsiniz.
 • WPMUDEV üyeliği satın alarak Hustle dahil olmak üzere 100'den fazla eklentiye sahip olabilirsiniz.
 • Hustle şablonları modern ve minimaldir. Onları özelleştirmek oldukça kolaydır. Böylece kullanıcıların ilgisini çekebilecek formlar oluşturabilirsiniz.
 • Eklenti sosyal paylaşım butonu entegrasyonuyla birlikte gelmektedir.
 • Çıkış niyetini algılama teknolojisini kullanarak sitenizden çıkış yapacak olan kullanıcıların dikkatini yakalamayı başarabilirsiniz.

11. Thrive Leads

Thrive Leads talep yaratma konusunda kullanılabilecek en popüler seçeneklerden bir diğeridir. Thrive Themes ekibi tarafından geliştirilen bu eklentiyi tüm temalarla birlikte kullanabilirsiniz. Sitenizdeki dönüşüm oranlarını maksimum düzeye çıkartmak istiyorsanız bu eklentiye bir şans verebilirsiniz.

Thrive Leads eklentisinin içerisinde aklınıza gelebilecek her türlü kayıt formu türü bulunmaktadır. Bununla birlikte eklenti, kapsamlı raporlama, A/B test motoru ve uygulanabilir raporlarla tüm çalışmalarınızı destekleyebilmektedir. Verileri incelemekten hoşlanan biriyseniz kullanmanız gereken eklentilerden biri kesinlikle budur.

Thrive Leads eklentisi için tek seferlik 67 dolar ödemeniz gerekmektedir. Dilerseniz diğer Thrive ürünlerini kullanabilmek için aylık 19 dolarlık ücretli üyeliğe kayıt yaptırabilirsiniz. Eklenti talep yaratma ve e-posta listenizi büyütme konusunda size fazlasıyla yardımcı olacaktır.

 • Eklenti daha çok veriler ve dönüşümler üzerinden hareket eden bir yapıdadır.
 • MailChimp, Drip, MailGun, SendGrid, Postmark, GetResponse, Aweber dahil olmak üzere 40'tan fazla entegrasyon seçeneği bulunmaktadır.
 • Dilediğiniz gibi kullanabileceğiniz 9 farklı kayıt formu seçeneği bulunmaktadır.
 • Eklentinin içerisinde birbirinden farklı hedefleme seçenekleri bulunmaktadır.

Özet

WordPress talep yaratma eklentileri arasından seçim yapabileceğiniz pek çok farklı seçenek vardır. Hangisinin doğru olduğunu merak ediyorsanız öncelikle ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurmalısınız. Seçeceğiniz eklenti için temel hedefin talep yaratma konusunda size yeni fırsatlar kazandırmak olduğunu unutmamalısınız.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir Ben Timur Demir, 1991 Muğla doğumluyum. Evliyim ve Muğla'nın Dalaman ilçesinde yaşıyorum. 2013 yılından bu yana blog yazarlığı ve son 1 yıldır blog danışmanlığı yapıyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap