Anket Doldurarak Para Kazandıran Siteler

Yaşadığınız her dakikayı paraya dönüştürmeye hazır mısınız? YouTube veya Instagram'da video izlemeyi bir kenara bırakmalısınız ve online anket doldurarak veya ürün testi yaparak para kazanmanın tadını çıkarmaya başlamalısınız.

Her gün yeni bir araştırma şirketinin ortaya çıktığını söylemek mümkün. Elbette her araştırma şirketinin gerçekten işe yaradığını söylemek ise doğru değil. Bu şirketler sizden aldıkları fikirler karşılığında size ödeme yapmayı göze alan yerlerdir. Burada anket doldurma karşılığında size para ödeyebilecek en iyi ve en geçerli adresleri bulabileceksiniz.

Aşağıdaki her sitenin sınırlı sayıda online ankete sahip olduğunu unutmamalısınız. Her kişiye anket sunumları belirli miktarda yapılmaktadır. Her ay anketlerin yenilendiğini görebilirsiniz. Bu nedenle yapmanız gereken olabildiğince adrese üye olup anket doldurmaktır. Sitelerden bazılarının Türkiye'ye hizmet vermediğini bilmelisiniz. Üye olmadan önce uygun ülkelere mutlaka göz atmalısınız.

1. Swagbucks

Swagbucks oldukça popülerdir. Pek çok kişi bu adresi kullanmaktadır. Her gün tamamlanan anketler sayesinde bir şeyler kazanmak mümkündür. Swagbucks'ta yer alan anketler ortalama 10 dakika sürmektedir. Yeterli miktarda anket bulunması durumunda 1 saatte 2€ gibi bir kazanç elde etmeniz mümkündür.

 • Ödüller nakit olarak veya hediye kartı olarak verilmektedir.
 • Anket başına yaklaşık 70 puan vermektedir.

Swagbucks'a hemen üye olmak için tıklayınız.

2. Toluna

Toluna belirli ürün ve servisleri test edip para kazanmanızı sağlayan bir adrestir. Bir ürünü test edip fikrinizi söylemeniz karşılığında size ödeme yapmaktadır. Toluna'da sürekli ürün bulunmamaktadır ama anketler yer almaktadır. Anketler ortalama 15 dakika sürmektedir. Yeterli miktarda anket bulunması durumunda 4 saatte 15€ kazanmanız mümkündür.

 • Ödüller ücretsiz ürün, Amazon hediye kartı veya ödül çekilişi olarak verilmektedir.
 • Anket başına yaklaşık maksimum 6.000 puan vermektedir.

Toluna'ya hemen üye olmak için tıklayınız.

3. MySurvey

MySurvey anketlerine katılacak yeni müşteriler arayan ve bunu kesintisiz bir biçimde gerçekleştiren bir yerdir. Yaptıkları ankete araştırmalarına katılarak para kazanabilirsiniz. MySurvey'de bir anket yaklaşık olarak 15 dakika sürmektedir ve size 100 puan vermektedir. Yeterli miktarda anket bulunması durumunda saatte 3€ kazanmanız mümkündür.

 • Ödüller PayPal ödemesi ve Amazon hediye kartı olarak verilmektedir.
 • Anket başına yaklaşık 100 puan vermektedir.

MySurvey'e hemen üye olmak için tıklayınız.

4. YouGov

YouGov şirketi diğerlerinden farklı bir yapıdadır. Daha çok sosyal problemlere ve genel ilgi alanlarına yöneliktir. Yaptıkları anketler diğerlerinden çok daha farklı olduğundan anketleri doldururken ekstra düşünmeniz gerekebilir. YouGov'da bir anket yaklaşık olarak 30 dakika sürmektedir ve 50 puan vermektedir. Yeterli miktarda anket bulunması durumunda saatte 3€ kazanmanız mümkündür.

 • Ödüller nakit ve ödül çekilişi olarak verilmektedir.
 • Anket başına yaklaşık 50 puan vermektedir.

YouGov'a hemen üye olmak için tıklayınız.

5. Panel Opinion

Panel Opinion en popüler anket şirketlerinden biridir. Diğer anket şirketlerine göre minimum ödeme bakiyesi çok daha düşüktür. Panel Opinion'da bir anket yaklaşık 15 dakika sürmektedir ve 50 puan vermektedir. Yeterli miktarda anket bulunması durumunda saatte 4€ kazanmanız mümkündür.

 • Ödüller nakit olarak verilmektedir.
 • Anket başına yaklaşık 50 puan vermektedir.

Panel Opinion'a hemen üye olmak için tıklayınız.

6. i-Say

i-Say en büyük ödeme anket şirketlerinden biridir ve bu sektörde en fazla ödeme yapan yerlerden birisidir. Anketler genellikle markaların araştırmalarına yönelik olmaktadır. i-Say'de bir anket yaklaşık olarak 15 dakika sürmektedir ve 1€ vermektedir. Yeterli miktarda anket bulunması durumunda aylık 10€ kazanmak mümkündür.

 • Ödüller Amazon hediye kartı ve ödül çekilişi hakkı olarak verilmektedir.
 • Anket başına yaklaşık 1€ vermektedir.

i-Say'e hemen üye olmak için tıklayınız.

7. Survey Bods

SurveyBods en iyi markalarla çalışmakta ve bu markaların fikirlerinize ihtiyaç duymaları durumunda size anketler gönderen bir şirkettir. Bu şirketin en önemli özelliği üç başarısız anket sonrasında sizi sistemden çıkarmasıdır. Surbey Bods'ta bir anket yaklaşık 10 dakika sürmektedir ve 50 puan vermektedir. Yeterli miktarda anket bulunması durumunda saatte 3€ kazanmanız mümkündür.

 • Ödüller nakit, Amazon hediye kartı ve ödül çekiliş hakkı olarak verilmektedir.
 • Anket başına yaklaşık 50 puan vermektedir.

Survey Bods'a hemen üye olmak için tıklayınız.

8. Hiving

Hiving en önemli markalar için anketler düzenleyen bir şirkettir. Şirketin en dikkat çeken yanı ise arkadaşlarınızı anket doldurmaya ikna etmeniz durumunda size ödüller sunmasıdır. Hiving'te bir anket yaklaşık 15 dakika sürmektedir ve 50 puan vermektedir. Yeterli miktarda anket bulunması saatte 3€ kazanmanız mümkündür.

 • Ödüller nakit olarak verilmektedir.
 • Anket başına yaklaşık 50 puan vermektedir.

Hiving'e hemen üye olmak için tıklayınız.

9. Prolific Academic

Prolific Academic akademisyenlere ve araştırmacılara verilen sunan bir şirkettin. Şirketin en dikkat çeken özelliği kaliteli cevap alması durumunda ödeme yapmasıdır. Profilic Academic'de bir anket yaklaşık 45 dakika sürmektedir ve maksimum 10€ kazanmak mümkündür. Yeterli miktarda anket bulunması saatte 10€ kazanmanız mümkündür.

 • Ödüller nakit olarak verilmektedir.
 • Anket başına yaklaşık 5€ vermektedir.

Profilic Academi'e hemen üye olmak için tıklayınız.

10. Global Test Market

Global Test Market özellikle ABD'de oldukça popüler olan bir şirkettir. Bu şirketin sunduğu anketlere katılarak önemli miktarda para kazanabilirsiniz. Global Test Market'te bir anket yaklaşık 15 dakika sürmektedir ve yaklaşık 1€ vermektedir. Yeterli miktarda anket bulunması durumunda saatte 4.5€ kazanmanız mümkündür.

 • Ödüller nakit, hediye kartı ve ödül çekiliş hakkı olarak verilmektedir.
 • Anket başına yaklaşık 1€ vermektedir.

Global Test Market'a hemen üye olmak için tıklayınız.

11. The OpinionPanel Community

The OpinionPanel Community, İngiltere tabanlı bir araştırma şirketidir ve 16-25 yaş arası gençleri hedef alan anketleri bulunmaktadır. Anketler genellikle büyük markalar ve üniversitelerle ilgilidir. The OpinionPanel Community'de bir anket yaklaşık 10 dakika sürmektedir ve yaklaşık 50 puan vermektedir. Yeterli miktarda anket bulunması durumunda saatte 2€ kazanmanız mümkündür.

 • Ödüller Amazon hediye kartı olarak verilmektedir.
 • Anket başına yaklaşık 50 puan vermektedir.

The OpinionPanel'e hemen üye olmak için tıklayınız.

12. PanelBase

PanelBase size sürekli anketler sunacak bir şirket değildir. Şirketin en önemli hedefi size sizinle alakalı olan kaliteli anketler göndermek ve bunları doldurmanız karşılığında size ödeme yapmaktadır. PanelBase'de bir anket yaklaşık 15 dakika sürmektedir ve 50 puan vermektedir. Yeterli miktarda anket bulunması durumunda saatte 5€ kazanmanız mümkündür.

 • Ödüller nakit, hediye kartı ve ödül çekiliş hakkı olarak verilmektedir.
 • Anket başına yaklaşık 50 puan vermektedir.

PanelBase'e hemen üye olmak için tıklayınız.

13. Opinion Outpost

Opinion Post size sürekli anketler sunan ve minimum ödeme barajını düşük tutan şirketlerden biridir. Bu şirketin en önemli yanı hızlı bir biçimde ödeme yapmasıdır. Opinion Outpost'ta bir anket yaklaşık 15 dakika sürmektedir ve 50 puan vermektedir. Yeterli miktarda anket bulunması durumunda saatte 2€ kazanmanız mümkündür.

 • Ödüller nakit ve Amazon hediye kartı olarak verilmektedir.
 • Anket başına yaklaşık 50 puan vermektedir.

Opinion Outpost'a hemen üye olmak için tıklayınız.

14. Valued Opinions

Valued Opinions büyük pazar araştırmaları gerçekleştiren şirketlerden birisidir. Belirli demografik bilgilere ve ihtiyaçlara uygun olan herkese anket göndermektedirler. Valued Opinions'ta bir anket yaklaşık 20 dakika sürmektedir ve 1€ vermektedir. Yeterli miktarda anket bulunması durumunda saatte 3€ kazanmanız mümkündür.

 • Ödüller hediye kartı olarak verilmektedir.
 • Anket başına yaklaşık 1€ vermektedir.

Valued Opinions hemen üye olmak için tıklayınız.

15. Pinecone Research

Pinecone Research son derece özel bir anket şirketidir. Bu şirketin anketlerine katılmak için birileri tarafından davet edilmeniz gerekmektedir. Pinecone Research'ta anketlerin süresi değişiklik göstermektedir ve anket başına 3€ vermektedir. Yeterli miktarda anket bulunması durumunda gün içerisinde epey para kazanabilirsiniz.

 • Ödüller nakit olarak ve ücretsiz ürün olarak verilmektedir.
 • Anket başına yaklaşık 3€ vermektedir.

Pinecone Research'a hemen üye olmak için tıklayınız.

16. MindMover

MindMover hemen hemen her alanda fikirlerinizi paylaşmanızı sağlayan şirketlerden birisidir. Bu şirketin sunduğu anketlerin alanı çeşitlilik göstermektedir. MindMover'da bir anket 15 dakika sürmektedir ve 50 puan vermektedir. Yeterli miktarda anket bulunması durumunda saatte 6€ kazanmanız mümkündür.

 • Ödüller nakit olarak verilmektedir.
 • Anket başına yaklaşık 1€ vermektedir.

MindMover'a hemen üye olmak için tıklayınız.

17. OnePoll

OnePoll kısa ve hızlı anketlerle bilinen bir yerdir. Bu şirketin sunduğu anketler genellikle basın ve büyük markalarla ilgili olmaktadır. OnePoll'da bir anket yaklaşık 3 dakika sürmektedir ve 20 puan vermektedir. Yeterli miktarda anket bulunması durumunda bir günde 40€ kazanmanız mümkündür.

 • Ödüller nakit olarak veya PayPal ödemesi olarak verilmektedir.
 • Anket başına yaklaşık 1€ vermektedir.

OnePoll'a hemen üye olmak için tıklayınız.

18. iPoll

iPoll daha çok ABD odaklı anketler düzenleyen bir şirkettir. Şirketin en büyük özelliği mobil uyumluluk ve ödeme şekillerinin çeşitliliğidir. iPool'da bir anket yaklaşık 15 dakika sürmektedir ve 40 puan vermektedir. Yeterli miktarda anket bulunması durumunda bir saatte 6€ kazanmanız mümkündür.

 • Ödüller nakit veya hediye kartı olarak verilmektedir.
 • Anket başına yaklaşık 40 puan vermektedir.

iPoll'a hemen üye olmak için tıklayınız.

19. PopulusLive

PopulusLive daha çok basına ve televizyon programlarına veriler sunan bir şirkettir. Şirketin en büyük özelliği iyi ödemeler yapmasıdır. PopulusLive'de bir anketin süresi çeşitlilik göstermektedir ve anket başına 2€ vermektedir. Yeterli miktarda anket bulunması durumunda gün içerisinde epey para kazanabilirsiniz.

 • Ödüller nakit olarak verilmektedir.
 • Anket başına yaklaşık 2€ vermektedir.

PopulusLive'a hemen üye olmak için tıklayınız.

20. New Vista Live

New Vista Live modern bir biçimde pazarlama gerçekleştiren ve bunu anketler üzerinden yapan bir şirkettir. Şirketin dikkat çeken özelliği anketleri kontrol etmesi ve uygunsuz cevaplarda üyelikleri cezalandırmasıdır. New Vista Live'da bir anket yaklaşık 15 dakika sürmektedir ve 1€ vermektedir. Yeterli miktarda anket bulunması durumunda saatte 4€ kazanmanız mümkündür.

 • Ödüller nakit veya ödül çekilişi hakkı olarak verilmektedir.
 • Anket başına yaklaşık 1€ vermektedir.

New Vista Live'a hemen üye olmak için tıklayınız.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir Ben Timur Demir, 1991 Muğla doğumluyum. Evliyim ve Muğla'nın Dalaman ilçesinde yaşıyorum. 2013 yılından bu yana blog yazarlığı ve son 1 yıldır blog danışmanlığı yapıyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap