En İyi 9 Android Müzik İndirme Uygulaması

Streaming hizmetlerinin ve online radyo istasyonlarının bulunduğu şu günlerde, kendi müzik koleksiyonunuzu oluşturmanıza ve seçmenize gerek yoktur. Ancak, online olmadığınız zamanlarda müzik dinlemek en doğal hakkınızdır. Dolayısıyla size bu konuda yardımcı olabilecek en iyi müzik uygulamalarını kullanmak önemlidir.

Özellikle seyahat sırasında veri akışı konusunda sorun yaşarsanız en sevdiğiniz müzikleri online olmadan dinlemek istersiniz. Bir dizi hizmet size bu konuda yardımcı olabilmek için hazır bekliyor diyebiliriz. Bu yüzden sizin için en iyi Android müzik uygulamalarını bir araya getirmeye çalıştım.

Spotify

Spotify şu anda en popüler streaming hizmetlerinden biridir. Dinlemek için yeni parçalar bulabileceğiniz harika bir keşif motoruna sahiptir. Yeni müzikleri keşfetmek için onun en iyi yer olduğunu söyleyebiliriz. Spotify, oynatma listeleri oluşturmayı ve paylaşmayı olabildiğince kolaylaştırmıştır.

Müzik zevkiniz ne olursa olsun Spotify size yardımcı olacaktır. Spotify'ı ücretsiz bir biçimde kullanabilirsiniz. Fakat bu belirli kısıtlamalarla karşılaşmanız anlamına gelir. Diğer taraftan Spotify Premium planını seçerseniz uygulama üzerinden herhangi bir şarkıyı, albümü veya çalma listesini indirebilirsiniz.

Apple Music

Apple'ın kendi ekolojik sistemine dahil olmayı planladığınız zaman Apple Music sizin için en iyi seçenek olacaktır. Ancak Apple Music'in bir Android uygulamasının olduğunu unutmamak gerekir. Diğer birçok uygulamanın aksine Apple Music ücretsiz kullanımı olmayan bir uygulamadır.

Ayda 10$ karşılığında üyelik satın alabileceğiniz bu uygulama online olmadan şarkı dinlemek için şarkıları indirme özelliğine sahiptir. Apple Music ile kolayca bir koleksiyon oluşturabilirsiniz. Müziklerin kaliteli olduğunu ve yeni müzik keşfetmenin çok kolay olduğunu unutmamalısınız.

Amazon Music

Amazon Music muhtemelen daha önce duymadığınız bir hizmet olabilir. Milyonlarca Amazon Prime abonesinden biriyseniz Amazon Prime Music'e erişim sağlayabilirsiniz. Ücretsiz olmasına rağmen, Amazon Prime Music şarkıları iOS veya Android cihazınıza indirmenize izin vermektedir.

Bu streaming hizmeti için ödeme yapmak istemiyorsanız ve arada sırada online müzik kullanmanız gerekiyorsa, Amazon Prime Music'e göz atabilirsiniz. Amazon'un müzik keşfi ve paylaşım özellikleri belki diğer uygulamalar kadar iyi olmayabilir. Ancak müzik indirme ve oynatma özelliği yeteri kadar iyidir.

Pandora

Pandora kurulumu yap ve gerisini ona bırak şekilde çalışma stiliyle ünlenmiş bir uygulamadır. Bir şarkı seçebilir ve ardından Pandora uygulamasının önümüzdeki birkaç saat için benzer sesli müziği sıraya almasını sağlayabilirsiniz. Aylık 10$ karşılığında Pandora Premium için ödeme yaparsanız müzik indirebilirsiniz.

Pandora kullanıcısı olmak ise hiç kolay değildir. Çünkü uygulama ülkemizden doğrudan erişilebilir değildir. Erişmek için VPN kullanmanız gerekebilir. Pandora kullandığınız zaman şarkılar ve albümler keşfetmek için Pandora's Music Genome Project isimli projesine göz atmak isteyebilirsiniz.

SoundCloud

Alternatif müzik veya elektronik müzik seven biriyseniz SoundCloud sizin için en doğru uygulamadır. En sevdiğiniz türde parlayan sanatçıları bulmak ve desteklemek istiyorsanız bu uygulamayı kullanabilirsiniz. Uygulamanın kullanımı ücretsizdir. Herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur.

Ancak ek özellikler için uygulamanın premium versiyonunu satın almak isteyebilirsiniz. SoundCloud Go planı için aylık 5$ ödeyerek bazı parçaları indirebilirsiniz. Bununla birlikte, SoundCloud Go+ için aylık 10$ ödeyerek 30 milyondan fazla parçayı indirme şansına sahip olabilirsiniz.

Slacker Radio

Slacker Radio, dünyanın her yerinden en iyi radyo istasyonlarını stream etmenizi sağlayan bir uygulamadır. Ama uygulamanın aynı zamanda popüler bir müzik bileşeni vardır. Farklı ülkelerden müzik dinlemeyi seven biriyseniz Slacker Radio iyi bir seçimdir.

Aylık 10$ karşılığında Slacker Premium üyeliği satın almanız durumunda içerik indirme şansına sahip olursunuz. Bu, sevdiğiniz radyo istasyonlarının içeriklerini online olmadan dahi dinleyebilmeniz anlamına gelir. Böylece internet bağlantınız olmasa bile en sevdiğiniz radyo istasyonlarını dinlemeye devam edebilirsiniz.

Google Play Music

Google'ın ekolojik sisteminde yer almaya devam etmek istiyorsanız Google Play Music en iyi seçenek olacaktır. Google Play Music ile yapabileceğiniz birçok harika şey vardır. Bu uygulamanın web ortamından telefona kadar her noktada çalıştığını unutmamak gerekmektedir.

Google Play Music'in kullanıcı arayüzü biraz eskiden kalma gibi görünebilir. Bununla birlikte uygulamanın zaman içerisinde yenilendiğini unutmamak gerekir. Aylık 10$ karşılığında Google Play Music'te sınırsız aboneliğe sahip olabilir ve sevdiğiniz parçaları telefonunuza indirebilirsiniz.

YouTube Music

YouTube Music, şarkı streaming servisi olarak henüz yeni bir üye olsa bile birçok farklı müziği bulabileceğiniz özel yerlerden biridir. YouTube'da çok sayıda şarkı, canlı konser ve alternatif şarkı sürümleri vardır. YouTube Music'i kullanarak eşsiz bir müzik deneyimi yaşayabilirsiniz.

YouTube Music ücretsiz planı, müziği ücretsiz olarak (ara sıra çıkan reklamlarla) dinlemenizi sağlar. Aylık 10$ karşılığında YouTube Music Premium aboneliği gerçekleştirebilirsiniz. Böylece arka planda müzik dinleme ve aynı zamanda online olmadan kullanım fırsatı elde edebilirsiniz.

Jamendo Music

Jamendo Music, kesinlikle hiçbir şey yapmadan 500.000'den fazla parça dinlemenizi sağlar. Dilerseniz dinlediğiniz parçaları ücretsiz bir biçimde indirme fırsatına sahip olursunuz. Bu uygulamanın bu kadar çekici olmasını sağlayan en önemli özellik ise herhangi bir reklamın olmamasıdır.

Jamendo Music uygulamasını kullanabilmek için bir hesaba kayıt olmanız gerekmektedir. Bir hesap oluşturduktan sonra dilediğiniz şarkıyı kesintisiz bir biçimde dinlemeye başlayabilirsiniz. Arayüzü basittir ve kullanımı oldukça kolaydır. 3.5 milyonu aşkın bir topluluğa katılmaya hazır olun.

Sonuç

Android için en iyi müzik indirme ve müzik dinleme uygulamalarından bazılarına yer vermeye çalıştım. Bunların hepsi online müzik dinlemek için ideal uygulamalardır. Bazılarında yer alan premium özellikleri kullanarak müzik dahi indirebilirsiniz. Hepsinin yasal kullanıma uygun olduğunu unutmamalısınız.

Online olmadan müzik dinlemek yani internet bağlantısı olmadan müzik dinlemek streaming hizmetlerinin yalnızca küçük bir kısmıdır. Bu hizmeti alabilmek için genel olarak servislerin premium aboneliklerine sahip olmanız gerekmektedir. Fakat hangi premium hizmeti seçerseniz seçin müzik kalitesinin yüksek olacağını bilmelisiniz.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir Ben Timur Demir, 1991 Muğla doğumluyum. Evliyim ve Muğla'nın Dalaman ilçesinde yaşıyorum. 2013 yılından bu yana blog yazarlığı ve son 1 yıldır blog danışmanlığı yapıyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap