En İyi 8 WordPress Teknoloji Teması

Bir teknoloji sitesi açmak ve bir şeyler yazmak için deneyimli bir web geliştiricisi olmanıza gerek yoktur. Mükemmel bir teknoloji haber sitesinin veya teknoloji blogunun gerektirdiği tek şey, WordPress hakkında temel bilgiler ve can alıcı bir teknoloji temasıdır.

Bu listede teknoloji blogları ve teknoloji haber siteleri için en ideal temalara yer vermiş olacağım. Bu temalara bir göz atın ve ihtiyaçlarınıza tam olarak neyin uygun olduğunu seçin. Aşağıdaki temalar herhangi bir ziyaretçiyle etkileşime girme konusunda size yardımcı olacaktır.

Newspaper

Başarılı bir teknoloji haber sitesi oluşturmak istiyorsanız Newspaper en doğru tema seçimi olacaktır. Yayıncılık endüstrisi için tasarlanan bu zarif şablon, sitenizde herhangi bir kodlama yapmadan aradığınız profesyonel dokunuşu size sunacaktır. Bu WordPress teması rekabette öne çıkmanızı sağlayacaktır.

Newspaper size bir sayfa oluşturucusu sunar. Bu sayfa oluşturucusu sayesinde herhangi bir kodlama bilgisi gerekmeksizin sitenizi özelleştirmeyi başarabilirsiniz. Ayrıca sayfa oluşturucu aracının içerisinde 810 tane önceden oluşturulmuş şablon vardır. Bunlardan herhangi birini seçerek sitenizde kullanabilirsiniz.

Jannah

Jannah özellikle haber içerikleri konusunda uzmanlaşmış güçlü bir WordPress temasıdır. Bir haber sitesinin ihtiyaç duyduğu tüm hız ve esnekliğe sahiptir. Jannah, tek bir tıklamayla içe aktarabileceğiniz önceden hazırlanmış birçok demo şablona sahiptir. Bunlardan biri teknoloji siteleri için geliştirilmiş olan Tech News şablonudur.

Jannah temasında içeriğiniz mobil cihazlar için optimize edilmiştir. Ayrıca dahili AMP entegrasyonunu kullanarak sitenizi AMP hazır hale getirebilirsiniz. Bu tema özellikle Yoast SEO eklentisiyle tam uyum içerisindedir. Böylece, arama motorları aracılığıyla daha fazla ziyaretçi elde edebilirsiniz. Tema son derece özelleştirilebilir olduğu için onu dilediğiniz gibi kişiselleştirmeyi başarabilirsiniz.

Portus

Portus, WordPress siteleri için modern yapıda bir temadır. Yararlı özelliklerinin büyük bir koleksiyonuna sahiptir ve tasarımı birçok ziyaretçinin ilgisini çekecektir. Portus, ekran boyutundan bağımsız olarak herhangi bir cihaza karşı duyarlıdır. Simgeler, ögeler ve retina keskin fotoğraflar için duyarlı bloklar ve düzenler vardır.

Portus teması tüm tarayıcıları destekler. Her sayfanın birkaç kenar çubuğu varyasyonu vardır ve bunları dilediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz. Toplamda 11 benzersiz düzenden yararlanabilirsiniz. Tüm ayarları kontrol paneli üzerinden gözden geçirebilirsiniz. Panel acemi kullanıcılar için dahi oldukça anlaşılır bir yapıdadır.

Herald

Herald, teknoloji haber siteleri oluşturmak isteyen kullanıcılar için yüksek kaliteli bir WordPress temasıdır. Çok çeşitli kullanışlı özelliklere sahiptir ve özenle hazırlanmıştır. Çok yönlü olmasına ve çeşitli roller için kullanılabilmesine rağmen Herald özellikle haber platformları için özel olarak tasarlanmıştır. Kurulum işlemi acemi kullanıcıların dahi gerçekleştirebileceği kolaylıktadır.

Herald ayrıca WooCommerce entegrasyonu olan bir temadır. Oldukça kolay bir biçimde kendi ürünlerinizi satmaya başlayabilirsiniz. Tüm boyut ve çözünürlükteki görüntüleri kolaylıkla yükleyebilirsiniz. Temanın tamamen modüler bir üst kısım alanı vardır. Bunu dilediğiniz gibi özelleştirmeyi başarabilirsiniz.

MagXP

MagXP, WordPress için geliştirilmiş harika bir magazin stili temadır. Yüksek özelleştirmeye ve arama motoru optimizasyonu için iyi geliştirilmiş bir sisteme sahiptir. Temanın ana sayfa oluşturucusu, sitenizin ana sayfasını özelleştirmek için size gerekli tüm imkanı sunmaktadır. Stilinizi ve profesyonelliğinizi yansıtabilecek bir ana sayfa oluşturmanız mümkündür.

MagXP teması teknoloji blogları için özel bir şablona sahiptir. Bu şablonu kullanarak teknoloji sitenize güç verebilirsiniz. Ziyaretçilerin içeriğiniz ile ilgilenmesini sağlamanın en yararlı yollarından biri tüm yayınlarda hem metin hem de resim kullanmaktır. Tema yeni AJAX özellikleri ile sitenizdeki görüntülerin sunucu kaynaklarını tüketmeden hızla yüklenmesini sağlar.

Papr

Papr çok yönlülüğü nedeniyle tercih edilen bir temadır. Bu temayı teknoloji sitenize güç vermesi için kullanabilirsiniz. Sadece bir tıklamayla işe başlamanıza yardımcı olacak inanılmaz özelliklerle dolu bir tasarıma sahiptir. Bu tema ile çalışma yaparken Elementor sayfa oluşturucusu aracının gücünden yararlanabileceksiniz.

Papr temasının sahip olduğu nitelikler bunlarla sınırlı değildir. Teknoloji siteleri için özel olarak hazırlanmış bir şablona sahiptir. Varsayılan görünümü beğenirseniz hiçbir şeyi değiştirmeniz gerekmez. Ayrıca, daha farklı stillerle çalışmayı düşünebilirsin. Bir dakikalık kurulum ile anında fark yaratmaya hazır olursunuz.

Hueman

Hueman, WordPress dizininde yer en popüler ve en iyi ücretsiz temalardan biridir. Modern bir tasarıma sahiptir. Sitenizin ihtiyaçlarına göre kullanımı ve özelleştirilmesi oldukça kolaydır. Sizin için doğru tema olup olmadığını görmek için temanın özelliklerine göz atmanız yeterli olacaktır.

Hueman bir ücretsiz temadan beklenmeyecek kadar farklı özelliklere sahiptir. Renk şemaları sayesinde içeriğin öne çıkmasını sağlamanız mümkündür. Özellikler açısından oldukça esnektir. Bu nedenle onu teknoloji blogunuzun için en ideal başlangıç temalarından biri olarak görebilirsiniz.

Rowling

Rowling özellikle magazin stili öne çıkarılarak tasarlanmış bir ücretsiz demektir. Merriweather ve Lato font ailesinin uyum gücünden olabildiğince yararlanmış olan tema özellikle teknoloji blogları için son derece ideal bir seçimdir. Tema özellikleri açısından ücretsiz bir temadan beklenenden çok daha fazlası vardır.

Başlangıç için bir tema seçmek istiyorsanız ve bunun ücretsiz bir tema olmasına karar verdiyseniz Rowling teması sizin için en ideal seçimlerden biri olacaktır. Gutenberg ve klasik editör desteğini devam ettiren tema temiz bir kod yapısına sahip olduğundan SEO açısından rahat etmenizi sağlayacaktır.

Sonuç

Blogunuzda istediğiniz herhangi bir temayı kullanabilirsiniz. Ancak tutarlılığı sürdürmeye ve harika bir kullanıcı deneyimi sunmaya inana biriyseniz, teknoloji blogu veya teknoloji haber sitesi için optimize edilmiş bir WordPress teması kullanmayı düşünmelisiniz.

Teknoloji bloglama temalarının bazı özel gereksinimleri vardır. Yukarıda yer alan temaların tümü bu gereksinimleri karşılar niteliktedir. Bütçenize ve içerik stratejinize bağlı olarak bu temalardan herhangi birini seçebilirsiniz. Daha sonrasında içerikleriniz ile sitenizi güçlendirme yoluna gitmelisiniz.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir Ben Timur Demir, 1991 Muğla doğumluyum. Evliyim ve Muğla'nın Dalaman ilçesinde yaşıyorum. 2013 yılından bu yana blog yazarlığı ve son 1 yıldır blog danışmanlığı yapıyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap