En İyi 8 WordPress Restoran Menüsü Eklentisi

Bu günlerde bir işletme sahibiyseniz, online bir varlığa sahip olmanın önemini zaten biliyor olmalısınız. Müşteriler her şeyi internet üzerinden satın almak isterler. Gıda işletmelerinde de durum aynıdır. Bu yüzden onların taleplerine karşılık vermeniz gerekir.

Müşterilerin dışarıdan yemek yemektense internet üzerinden yemek sipariş etmeleri daha sık görülen bir durumdur. Bu nedenle, her geçen gün artan online yemek dağıtım hizmetleri vardır. Bir restoran sitesi işletiyorsanız mutlaka sitenizde bir menü bulunmalıdır.

Online yemek işiniz için bir restoran menü eklentisi kullanmak istiyor olabilirsiniz. Bir WordPress restoran menü eklentisi, birkaç tıklamayla kolayca ilgi çekici bir yemek menüsü oluşturmanıza yardımcı olabilecektir. Ayrıca doğrudan sipariş alıp ödeme kabul etmenizi sağlayacak çözümler de vardır.

Bu eklentiler herhangi bir WordPress restoran temasıyla iyi çalışmaktadır. Bu yüzden kullandığınız temayı değiştirmeye gerek yoktur. Eklentilerin yapılandırılması ve kullanılması son derece kolaydır. Herhangi bir teknik bilgiye veya kodlama becerisine ihtiyaç yoktur.

1. Five Star Restaurant Menu

Five Star Restaurant Menu eklentisi WordPress için oldukça kullanışlı restoran menüsü eklentilerinden biridir. Bu eklenti basit ama şık bir online menü oluşturmanıza olanak tanır. Her şeyden önce, restoran menüleri oluşturmayı kolaylaştıracak bir menü oluşturucu sunar.

Ayrıca, tüm mobil cihazlarda harika görünen duyarlı bir restoran menü düzeni sunar. Müşteriler için daha anlaşılır hale getirmek için menüyü iki bölüme ayırabilirsiniz. Her yiyecek ve içecek menü ögesi için görseller ve fiyatlar ekleyebilirsiniz.

 • Eklenti WPML ile uyumlu olduğundan çok dilli restoran menülerini kolayca oluşturabilirsiniz.
 • Yazılarda ve sayfalarda menüleri görüntülemek için Gutenberg restoran menü bloku veya kısa kodları kullanabilirsiniz.
 • Tüm menü yerine ayrı menü bölümlerini görüntülemek için ek Gutenberg blokları vardır.
 • Sepete menü ögeleri ekleyerek sitenizde online sipariş kabul etmenize olanak tanır.
 • Schema.org menü URL desteği sayesinden SEO açısından önemli bir avantaj sunmaktadır.

2. RestaurantPress

RestaurantPress, basit ve güzel menüler oluşturmanıza olanak tanıyan bir eklentidir. Kafeteryalar, fast food işletmeleri, restoranlar gibi her türlü yiyecek işletmesi için birkaç tıklamayla harika menüler oluşturabilirsiniz. Menüler tamamen esnektir. Böylece menüler her ekranda düzgün gözükür.

Eklenti, tek sütun, iki sütun düzeni ve ızgara görüntüsü düzeni gibi birden çok düzen seçeneği sunar. Online menünüzü mükemmel bir şekilde sergilemek için bu düzenler arasından seçim yapabilirsiniz. Ayrıca eklentinin premium özelliği ise WooCommerce entegrasyonudur.

 • Menü kategorileri için benzersiz simgeler seçebilirsiniz.
 • Birden fazla menüyü destekler ve her menü ögesi için galeri seçenekleri sunar.
 • Yerleşik bir kısa kodun kullanımıyla, online menünüzü herhangi bir sayfada, gönderide veya bileşende görüntüleyebilirsiniz.
 • Çoklu menü gruplara ile istediğiniz kadar menüyü gruplandırmayı tercih edebilirsiniz.
 • Çeviriye hazır bir eklenti olduğundan menüleri istediğiniz herhangi bir dile çevirebilirsiniz.
 • Satış fiyatı ve normal fiyat özellikleri ile müşterilerin ilgisini çekmenizi sağlar.

3. RestroPress

RestroPress, ücretsiz ve kullanımı kolay bir başka WordPress restoran menüsü eklentilerinden biridir. Bu eklenti, restoran sitenize kolayca bir online yemek siparişi sistemi eklemenizi sağlar. Benzer şekilde, kullanıcı dostu arayüzü bir restoran menüsü oluşturmayı ve eklemeyi kolaylaştırır.

Eklentiyi yükledikten sonra, restoran siteleri için gerekli olan sayfaları otomatik olarak ekler. Ayrıca, bu WordPress online yemek siparişi eklentisi, özel kullanıcı girişi ve kaydı eklemenize izin verir. Ayrıca, profillerini ve siparişlerini yönetmelerine izin veren bir kullanıcı panosu vardır.

 • Hem yemek teslimatı hem de siparişleri zahmetsizce ele almanızı sağlar.
 • Push bildirimleri özelliği, online restoran siteniz için siparişleri size bildirecektir.
 • Yerleşik raporlama sistemi, satışları, siparişleri ve müşteri bilgilerini görüntülemenizi sağlar.

4. Restaurant Menu

Restaurant Menu, WordPress restoran siteniz için bir başka güçlü yemek sipariş sistemidir. Bu restoran menü eklentisi, her türlü yemek menüsü oluşturmanıza ve yönetmenize olanak tanır. Pizza, fast food, restoran ve daha fazlası gibi herhangi bir gıda işletmesi için ideal seçimlerden biridir.

Ayrıca eklenti, online menü için tüm ekran boyutlarında iyi görünen duyarlı tasarımlar sunar. Her menü ögesi, başlık, açıklama, fotoğraflar, fiyat, özellikler ve daha fazlası için ayarlar içerir. Benzer şekilde eklenti basit düzen, ızgara düzeni ve liste düzeni gibi destekler sunar.

 • Teslimatta nakit ödeme yöntemiyle kolayca ödeme kabul edebilirsiniz.
 • Tek bir menü ve kategori menü ögesi sayfaları sunar.
 • Sepete ekle ve satın al butonu ile sipariş alarak yiyecek satışı yapabilirsiniz.
 • Online menünüzü farklı WordPress kurulumları arasında içe aktarabilirsiniz.

5. Quick Restaurant Menu

Quick Restaurant Menu eklentisi, her türden yemek mekanı, cafe, bar ve restoran için menüler oluşturmanıza olanak tanır. Her menü ögesine resimler, açıklamalar, fiyat boyutları ve daha fazlasını ekleyebilirsin. Bu eklenti ile haftanın her günü için farklı menüler belirleyebilirsiniz.

Eklenti mobil uyumludur. Böylece tüm mobil cihazlarda iyi çalışan menüler oluşturursunuz. Ardından, restoran menülerini kısa kodlar ile kolayca görüntüleyebilirsiniz. Ücretsiz sürüm basit restoran menüleri oluşturmak için yeterlidir.

 • Menü ögesi sıralarını değiştirmek için kolay bir sürükle ve bırak arayüzü sunar.
 • Yazılarda ve sayfalarda menüyü görüntülemek için kullanabileceğiniz bir kısa kod sağlar.
 • Önemli bilgiler için her menüye bir header ve footer ekleme imkanı sunar.
 • Özel CSS ekleyerek menüyü daha özel hale getirmeniz mümkündür.

6. Food Menu

Yenilikçi bir tasarıma sahip menüler oluşturmanıza izin veren bir WordPress restoran menü eklentisi arıyorsanız Food Menu tam size göre bir eklentidir. Bu eklenti tamamen esnektir. Bu nedenle herhangi bir cihazdan menülerin düzgün bir biçimde görüntülenmesi mümkündür.

Bu restoran menü eklentisi, menü ögelerini iki sütunlu ızgara düzenin görüntülemenizi sağlar. Ardından, menüdeki her yiyecek ögesi için bir resim de seçebilirsiniz. Bunun dışında online yemek teslimatının ödemesi için para birimini seçmenize izin veren bir özellik sunar.

 • Online menü ögelerini, sayfalarda tekli veya çoklu kategorileri ve kısa kodlu gönderileri görüntüleme imkanı sunar.
 • Eklenti tamamen çevrilebilir niteliğe sahiptir. Böylece menüleri zahmetsizce çevirebilirsiniz.
 • Özel meta alanları ve özel CSS seçenekleri ile menüleri daha fazla özelleştirme imkanınız vardır.
 • Özel ayrıntı sayfası şablonu, yiyecek ögelerini ilgi çekici bir şekilde sunma konusunda size çeşitli fırsatlar sunar.

7. WP Food

WP Food, menüler ve online sipariş oluşturmak için kullanılabilecek bir eklentidir. Eklenti, kullanıcı dostu arayüz sunar. Bu nedenle yapılandırılması kolaydır. Ayrıca, aralarından seçim yapabileceğiniz 4 menü stili ile kolayca online menüler oluşturabilirsiniz.

Eklenti tamamen mobil uyumludur. Bu yüzden menüler hemen hemen tüm cihazlarda harika görünürler. Yemek menüleri oluştururken, yemekler ve içecekler için özel yemek açıklamaları ekleyebilirsiniz. Ayrıca, menü ögesinin birden çok görüntüsünü eklemek için galerileri kullanabilirsiniz.

 • Online sipariş almak için WooCommerce işlevlerine sahip dahili alışveriş sepeti ve ödeme sayfası sunar.
 • Izgara, liste, slayt görünümü gibi farklı sütun düzenleri vardır.
 • Kısa kod oluşturucu destekler, böylece birkaç tıklama ile kolayca kısa kod oluşturabilirsiniz.
 • Dikey ve yatay menü desteği sunar.

8. WPPizza

WPPizza, özellikle pizza servisi işletmelerine odaklanan bir WordPress restoran menü eklentisi olmasına rağmen onu herhangi bir restoran için kullanabilirsiniz. Güzel restoran menüleri oluşturmanıza ve online sipariş almanıza olanak tanır.

Ayrıca, eklenti ile menü ögeleri oluşturabilir ve kategorileri online menü olarak ayarlayabilirsiniz. Ayrıca her menü ögesi için normal fiyat ve indirimli fiyat gibi birden fazla fiyatlandırma seçeneği belirleyebilirsiniz. Online menüde yer alan her öge için ayrıntılı açıklamalar ekleyebilirsiniz.

 • Sipariş alabilir ve nakit ödeme seçeneği ile sunum gerçekleştirebilirsiniz.
 • Eklenti WPML ile uyumludur. Böylece çok dilli bir restoran menüsü olabilirsiniz.
 • Kontrol panelinden yemek siparişinizin durumunu takip edebilirsiniz.
 • Daha fazla özellik ve işlev için eklentinin premium versiyonunu kullanmayı deneyebilirsiniz.

Sonuç

Bir WordPress restoran menü eklentisinin yardımıyla kolayca basit ve ilgi çekici bir online menü oluşturabilirsiniz. Sizin için WordPress sitelerinde kullanılabilecek en iyi restoran menüsü eklentilerini paylaşmaya çalıştım. Gereksinimlerinizi karşılayan eklentilerden herhangi birini kullanabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir Ben Timur Demir, 1991 Muğla doğumluyum. Evliyim ve Muğla'nın Dalaman ilçesinde yaşıyorum. 2013 yılından bu yana blog yazarlığı ve son 1 yıldır blog danışmanlığı yapıyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap