WordPress 4.7 - Yenilikler

WordPress 4.7, 6 Aralık'ta resmi çıkışını yapmış olacak. Şimdilik beta versiyonuyla kullanıcıların karşısına çıkan yeni versiyon birçok farklı yeniliği beraberinde getiriyor. Bu yenilikler hakkında bilgilere detaylı bir biçimde aşağıdan erişebilirsiniz. Dilerseniz WordPress Beta Tester eklentisini indirerek beta sürecine dahil olabilirsiniz.

wordpress-dort-nokta-yedi-yenilikleri

✔ Twenty Seventeen - WordPress'in yeni teması görücüye çıkmaya hazırlanıyor. Yeni öne çıkarılmış görseller, video başlıkları ve animasyonlar ile farklı bir yapıda olacak yeni tema aynı zamanda firma sitelerinde kullanılabilecek uyumlulukta olacak. Temayı kişisel tercihlerinize göre düzenleyebileceksiniz. 2017 yılında WordPress, Twenty Seventeen temasıyla kullanıcıları memnun etmeye çalışacak.

✔ Video Başlıkları - Video başlıklar videoları ön plana çıkartmak için en iyi çözümlerden birisidir. WordPress yeni temasıyla bu özelliği de gün yüzüne çıkartmış olacak. Artık videolarınızı daha kolay beğendirmeyi başarabileceksiniz.

✔ Tek Tıkla Hazır Site - Tema bulma ve tema yükleme ile onları düzenlemek artık çok daha kolay olacak. WordPress 4.7 sürümüyle işinizi kolaylaştırma yolunda size ihtiyaç duyduğunuz işlevselliği sunacak. Yeni bir siteyi yayına hazırlamak eskisinden çok daha kolay olacak.

 CSS Değişikliklerine Ön İzleme - Temada veya bir eklentide değişiklik yaptığınızda onun nasıl gözüktüğünü mü merak ediyorsunuz? Artık bunu değişiklikleri ön izleyerek gerçekleştirebileceksiniz. Özel CSS oldukça güçlü bir araç olacak ve artık tema düzenleyicisine ihtiyaç duymayacaksınız.

✔ Kullanıcı Admin Dili - Siteniz tek bir dilde yayın yapıyor olabilir ama artık kullanıcılar panelde kendi tercih ettikleri dilde gezinti yapabilecek. Bu yeni özellik sayesinde kullanıcılar profilleri üzerinden dil düzenlemesi yapabilecekler.

✔ PDF Thumbnail Ön İzleme - Artık yüklediğiniz PDF dosyaları Thumbnail oluşturacak ve böylece yüklediğiniz benzer dosyalar arasındaki farklılığı daha kolay fark edebileceksiniz.

WordPress 4.7 aynı zamanda geliştiriciler için gelecek önemli değişiklikleri içerecek.

✔ REST API İçerik Sonlanma Noktaları - Geliştirici olarak tek bir şeyi test etmek üzereyseniz bunu test edin. Bu özellik eklentiler, temalar ve yönetici paneli özellikleri geliştirmek isteyenler için kullanışlı olacak. ( #38373 )

✔ WP_Hook - Kodunuzu test etme vakti geldi. Yapılan eylemlerin ve filtrelerin arkasındaki kod revize edildi.

✔ Özel Toplu İşlemler - Özel toplu işlemlerde işlevsel düzenlemeler yapıldı.

✔ register_setting() ile Settings Registration API geliştirildi.

Tema geliştiricilerine özel yazı türü şablonları getirildi ve aynı zamanda yine tema geliştiriciler için yenilikler yapıldı.

İlerleyen günlerde geliştirici notlarıyla bu liste çok daha farklı değişikliklerle dolup taşabilir. Bu gelişmelerden sizleri haberdar etmeye devam edeceğim.

İngilizce Kaynakhttps://wordpress.org/news/2016/10/wordpress-4-7-beta-1/

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir Ben Timur Demir, 1991 Muğla doğumluyum. Evliyim ve Muğla'nın Dalaman ilçesinde yaşıyorum. 2013 yılından bu yana blog yazarlığı ve son 1 yıldır blog danışmanlığı yapıyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap