YouTube Video İndirme Nasıl Yapılır?

YouTube, dünyanın en büyük video platformlarından birisidir. Her gün 30 milyondan fazla ziyaretçi YouTube'a 5 milyar video izliyor. Fakat videoları daha sonra izlemek üzere kaydetmek istiyorsanız YouTube videolarını indirme konusunda neler yapmanız gerektiğini öğrenmelisiniz.

YouTube videolarını MP4, AVI, MPEG ve daha farklı dosya formatlarında indirebilirsiniz. Yalnızca sese ihtiyacınız varsa YouTube videolarını MP3 dosyalarına dönüştürebilirsiniz. Böylece onları dilediğiniz gibi kullanma fırsatı elde edersiniz.

1. Video İndirme Aracı Kullanarak YouTube Videolarını İndirmek

Bir YouTube videosunu indirmek istiyor musun? Bunun için en hızlı yol bir YouTube video indirme aracından yararlanmaktır. Aşağıda adım adım neler yapmanız gerektiğini anlatıyorum. Bu adımları takip ederek YouTube videolarını kolayca indirebilirsiniz.

1. İndirme Aracının Seçilmesi

İlk olarak en önemli adım en doğru YouTube video indirme aracını seçmektir. Bunun için kullandığınız sistemle uyumlu olan aracı kesmeniz gerekecektir. Windows, Mac, iOS, Linux ve Android gibi farklı işletim sistemlerinin olduğunu unutmamalısınız.

  • FLVTO - FLVTO, Linux, Windows ve Mac araçlarıyla uyumlu olan bir video indirme aracıdır. Bu platformlardan birini kullanıyorsanız bu araçtan daha iyisini bulmanız mümkün olmayabilir.
  • 4K Video Downloader - Bu araç ücretsiz değil ücretlidir. Ancak çok daha kaliteli bir biçimde videoları indirmenize olanak tanır. YouTube video indirici için ücret ödemeyi düşünüyorsanız bu aracı kullanabilirsiniz.

2. Video Adresinin Kopyalanması

Online çalışan bir araç kullanıyorsanız yapmanız gereken video adresini kopyalamak ve onu indirme aracına girmektir. Bunun için yapmanız gereken en önemli şey YouTube videosunu bulmak ve onun URL'sini olduğu gibi kopyalamaktır.

Örneğin, YouTube videosunu y2mate adresinden indirmek istiyorsanız yapmanız gereken metin alanına video bağlantısını yapıştırmak ve ardından "Başla" tuşuna basmaktır. Farklı siteler kullanıyorsanız başla tuşunun farklı isimlerde olabileceğini bilmelisiniz.

Bir YouTube videosunu indirmek için indirilebilir bir araç kullanıyorsanız ilk olarak onu bilgisayarınıza yüklemeniz gerekir. Yükleme tamamlandıktan sonra karşınıza benzer ögeler çıkacaktır. YouTube video bağlantısını kopyalayıp yapıştırmanız gerekir.

Bu arada, YouTube indirme araçlarını yüklerken ek programları yüklememeyi tercih edin. Bu ek programlar genellikle reklam programları, tarayıcıya eklenen sinir bozucu araç çubukları veya açılış sayfaları gibi şeyleri içerir. Bunlardan olabildiğince uzak durmalısınız.

3. Video Formatının ve Kalitesinin Seçilmesi

YouTube videosunu indirmeye başlamadan önce sizden bir kalite seçmeleri istenecektir. Örneğin, y2mate kullanıyorsanız 1080p veya 720p gibi çeşitli video çözünürlüğü ve kalitesi seçmeyi başarabilirsiniz. Bu tamamen sizin seçiminize kalmış bir şeydir.

YouTube videolarını genel olarak MP4 formatında indirirsiniz. Ancak bazı araçlar WMV, MPG, AVI, 3GP, FLV ve HTML5 formatlarında indirmelere izin vermektedir. Burada kullanacağınız araç ve indirme yöntemi etkili olacaktır. Dolayısıyla araçları kullanmadan önce seçeneklere bakmalısınız.

2. YouTube Videolarını Doğrudan İndirmek

YouTube videolarını indirmek için her zaman bir YouTube video indirme aracına ihtiyacınız yoktur. YouTube videolarını doğrudan YouTube üzerinden indirebilmek mümkündür. Bunun için URL'de ufak bir oynama yapmanız gerekecektir.

  • YouTube'u açın ve indirmek istediğiniz videoya gelin.
  • Videonun URL'sinde www.youtube.com/watch... şeklinde olan kısmı www.ssyoutube.com/watch... olarak değiştirin. Bir başka ifadeyle "youtube.com" kısmıyla "www." arasına "ss" ekleyin.

Bu işlemi yaptıktan sonra savefrom.net adını taşıyan bir yere yönlendirilmiş olacaksınız. Yönlendirilme tamamlandığı zaman karşınıza çeşitli indirme seçenekleri çıkacaktır. Bu indirme seçeneklerini kullanarak videonuzu indirmeyi başarabilirsiniz.

3. Eklenti Kullanarak YouTube Videolarını İndirmek

Bir YouTube videosunu indirmek için ek araçlarla veya indirilebilir araçlarla uğraşmak istemiyorsanız bir tarayıcı eklentisi veya tarayıcı uzantısı kullanabilirsiniz. Bu eklentiler sayesinde seçtiğiniz videoyu anında indirmeyi başarabilirsiniz.

Tarayıcılarda indirme süreci oldukça basittir. Hemen hemen her tarayıcıda durumun aynı olduğunu söyleyebilirim. Eklentiyi yükledikten sonra YouTube'ta yüklemek istediğiniz videoya gitmelisiniz. YouTube'ta olduğunuz zaman sağ üst kısımda çeşitli seçenekler görürsünüz.

Bu seçenekleri kullanarak videoları indirmeyi başarabilirsiniz. YouTube'dan doğrudan video indirmeye çalışırken bir eklentiye ihtiyacınız olacaktır. Eklenti olmadan doğrudan video indirmeniz mümkün değildir. YouTube'tan video indirmenin en pratik yolu budur.

4. VLC Media Player Kullanarak YouTube Videolarını İndirmek

Herhangi bir uygulama, bir site veya bir eklenti ile uğraşmak istemiyorsanız VLC Media Player, YouTube'tan video indirmenize yardımcı olacaktır. Ancak bu işlemi gerçekleştirmek biraz zahmetlidir. İlk olarak VLC Media Player adresini ziyaret ederek uygulamayı indirmelisiniz.

  1. YouTube'a giderek indirmek istediğiniz videonun bağlantısını kopyalayın.
  2. VLC Media Player'ı açın ve ardından Media > Open Network Stream... yolunu takip edin. Alternatif olarak kısaca CTRL + N kısayolunu çalıştırın.
  3. Network kısmı seçili haldeyken bir metin editörü göreceksiniz. Bu kısma YouTube videosunun bağlantısını yapıştırın ve ardından Play tuşuna basın.
  4. Video oynatılırken CTRL + J yaparak codec bilgisine ulaşmanız gerekecektir. Codec bilgisine ulaştığınız ekranda "Location" adını taşıyan bir kısım olacaktır. Bu kısımda yer alan bağlantıyı kopyalamalısınız.
  5. Ardından bağlantıyı tarayıcıda açtığınız yeni bir sekmeye yapıştırın. Şimdi tarayıcı sekmesinde videonun oynatılması gerekecektir.
  6. Video oynatılırken CTRL + S kısayolunu kullanarak videoyu bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz. Video varsayılan olarak MP4 formatında olacaktır.

Bunlar, YouTube videolarını fazla güçlük çekmeden indirmenin en basit yollarından bazılarıdır. Bu adımları gerçekleştirmek için herhangi bir üst düzey teknik bilgiye ihtiyacınız yoktur. Bu adımları takip ederek internet bağlantınız olmadığında bile sevdiğiniz YouTube videolarına sahip olmayı başarabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir Ben Timur Demir, 1991 Muğla doğumluyum. Evliyim ve Muğla'nın Dalaman ilçesinde yaşıyorum. 2013 yılından bu yana blog yazarlığı ve son 1 yıldır blog danışmanlığı yapıyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap