En İyi 9 YouTube MP3 Dönüştürücü

YouTube dünyanın en popüler video izleme platformlarından biridir. YouTube MP3 dönüştürücü, YouTube videolarından sesi MP3 dosyalarına dönüştürmenize olanak tanır. Böylece onları daha sonra dinleme fırsatı elde edersiniz.

Doğru araçları kullandığınız zaman YouTube'taki herhangi bir video akışına erişim sağlayabilirsiniz. Videoyu indirebilirsiniz ve onları MP3 formatına dönüştürebilirsiniz. Ardından o dosyayı dilediğiniz yerde kullanmayı başarabilirsiniz.

Birçok YouTube MP3 dönüştürücü kötü amaçlı yazılımlarla yüklenebilirler. Bu nedenle bunları kullanırken dikkatli olmanız gerekir. Doğru araçları kullandığınızdan emin olmak için en iyi YouTube MP3 dönüştürücü araçlarına burada yer vermeye çalıştım.

1. 4K Video Downloader

4K Video Downloader, birden çok siteden videoların, oynatma listelerinin, kanalların, alt başlıkların ve daha fazlasının indirilmesine ve dönüştürülmesine olanak tanıyan bir yazılımdır. Dahası, video indirme ve dönüştürme işlemlerinin tamamı oldukça basittir.

 • Slayt Gösterisi Oluşturucu (Slideshow Maker) - Bu aracı video indirmek, düzenlemek ve slayt gösterisi oluşturmak için kullanabilirsiniz.
 • Ses Çıkarma (Audio Extraction) - Bu araç, video kliplerden ses çıkarmanıza olanak tanır.
 • Çoklu Platform Uyumluluğu - 4K Video Downloader aracı YouTube, Dailymotion, TikTok, Facebook, Vimeo gibi platformlardan video indirmenize olanak tanır.
 • Akıllı Mod (Smart Mode) - Akıllı mod özelliğini etkinleştirmek daha hızlı indirme ve dönüştürme işlemlerine yardımcı olur.

4K Video Downloader freemium planla birlikte gelir. Ayrıca satın almak isterseniz kişisel lisans 15 dolar fiyat etiketine sahiptir.

2. Wondershare UniCoverter

wondershare youtube video indirme

UniConverter by Wondershare harika bir video dönüştürücüdür. YouTube videolarını indirmenin ve bunları diğer dosya türlerine dönüştürmenin en güvenli yollarından birini sunar. Ayrıca sadece YouTube'tan değil Facebook, Vimeo ve Dailymotion gibi sitelerden de indirme yapabilirsiniz.

 • Yüksek Özelleştirme - Bu araç, gelişmiş düzenleme özellikleriyle büyük esneklik ve özelleştirilebilirlik sağlar.
 • Güçlü DVD Araç Seti - DVD araç seti özelliği, DVD dosyalarını kolayca oluşturmanıza ve onları düzenlemeye yardımcı olur.
 • Optimize Edilmiş Video Araçları - Diğerlerinin yanı sıra video sıkıştırıcı, görüntü dönüştürücü, ekran kaydedici, GIF oluşturucu, VR dönüştürücü, DVD dönüştürücü gibi bir dizi video aracı sunar.

Wondershare Uniconverter ücretli bir araçtır. Yıllık planı 29.95 dolar, ömür boyu fiyatı 59.95 dolar ve işletmeler için fiyatı 161.91 dolardır. Ayrıca aracın öğrencilerine özel 7.96 dolarlık bir planı vardır.

3. aTube Catcher

Bu listede yer alan en popüler YouTube MP3 dönüştürücü olduğu neredeyse kesindir. Bu araç aynı zamanda bir ekran kaydedicidir. Bu araçla, bilgisayarınızdaki depolama alanından tasarruf etmiş olursunuz. Üstelik hem yeni başlayanlar hem de ileri seviye kullanıcılar için uygundur.

 • Çoklu Cihaz Uyumluluğu - iPad, iPod, GPS cihazları, cep telefonu, DVD, VCD ve daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli cihazlarla uyumludur.
 • Çoklu Format uyumluluğu - Araç, videoları MP2, MP3, MP4, GIF, FLAC, WAV ve daha fazlası gibi çok sayıda farklı formata dönüştürebilir.
 • Çoklu Dil Uyumluluğu - Çok sayıda dille uyumludur ve her tür videoyu görüntülemeye olanak tanır.

aTube Catcher tamamen ücretsiz olarak kullanılabilecek bir araçtır.

4. Freemake

Freemake, dünya çapında 90 milyondan fazla kişi tarafından kullanılan popüler bir araçtır. Videoları değiştirebilir ve dönüştürebilirsiniz. Ayrıca kullanmanız için videolardan belirli parçaları çıkarabilirsiniz. Bu sitenin en önemli odak noktası kesinlikle kaydedilen videoların kalitesidir.

 • Çoklu Platform Uyumluluğu - Freemake aracı YouTube, Video, Dailymotion ve daha fazlası gibi çok sayıda platformdan video çıkarmanıza ve indirmenize olanak tanır.
 • Çoklu Format Desteği - Yalnızca MP3 ve MP4 değil, aynı zamanda dosyalarınızı AVI, WMV, MKV, 3GP ve benzeri formatlarda dönüştürebilir ve kaydedebilirsiniz.
 • Bütünsel Video Düzenleme - Bu araç, video klipleri düzenlemenizi, değiştirmenizi, kesmenizi ve birleştirmenizi sağlar.
 • Altyazı Özelliği - Videoları altyazılarıyla birlikte dönüştürmenize ve indirmenize olanak tanır.

Freemake tüm genel ihtiyaçlarınızı karşılayacak ücretsiz bir versiyon sunar. Ücretli versiyonu ise 9.95 dolar fiyat etiketine sahiptir.

5. YTMP3

YTMP3 aracı mevcut araçlar düşünüldüğünde kullanımı ve erişilmesi en kolay araçlardan biridir. Bir YouTube MP3 dönüştürücü arıyorsanız ve tüm cihazlarda kullanılabilir olsun istiyorsanız bu aracı kullanmayı düşünebilirsiniz.

 • Çoklu Format Desteği - Dosyalar MP3 ve MP4 formatlarında dönüştürülebilir ve kaydedilebilirler.
 • Dosya Adlarını Düzenleme - Bu araç, kaydederken dosya adlarını düzenlemenize, değiştirmenize ve kişiselleştirmenize olanak tanır.
 • Kalite Farkı - Araç, dosyaların kalitesini ayarlamanıza izin vermez. Ancak yazılım için yerleşik kod her zaman yüksek kaliteyi garanti eder.

YTMP3 tamamen ücretsiz olarak kullanılabilecek bir araçtır.

6. Y2mate

Y2mate, kullanıcı dostu ve zengin işlevselliği ile bilinen bir araçtır. Ayrıca kötü amaçlı yazılım ve virüs saldırılarına karşı güvenlik sağlar. Onu diğerlerinden ayıran en önemli farklılık budur. Ayrıca kullanımı oldukça basittir. URL'yi kopyalayıp yapıştırmanız ve dönüştür demeniz yeterlidir.

 • Çoklu Format Desteği - Araç MP4, MV4, 3GP, WMV, FLV, MO, MP3 ve daha fazlası gibi birden çok video formatını destekler.
 • Çoklu Platform Uyumluluğu - YouTube, Dailymotion, Facebook ve daha fazlası gibi platformlardan video indirmek ve dönüştürmek için bu aracı kullanabilirsiniz.
 • Sınırsız Kapasite - Araç, sınırsız sayıda video indirmenize ve dönüştürmenize olanak tanır.

Y2mate tamamen ücretsiz olarak kullanılabilecek bir araçtır.

7. DVDVideoSoft

DVDVideoSoft, dünya çapında 1.5 milyardan fazla indirilen, videoları dönüştürmek ve indirmek için kullanılan popüler bir platformdur. Mükemmel bir kullanıcı deneyimi sunmak için sürekli güncelleme alır. Üstelik kullanımı oldukça basittir.

 • Çoklu Format Desteği - Dosyaları MP4, AVI ve MP3 formatlarında dönüştürebilir ve kaydedebilirsiniz.
 • Altyazı İndirme - Altyazı indirme aracı sayesinde altyazıları kolayca indirmeyi başarabilirsiniz.
 • Çok Formatlı YouTube Akışı - Videoları MP4, MKV, 8K UHD, WEBM ve MP3 gibi formatlarda yayınlayabilirsiniz.

DVDVideoSoft kullanımı tamamen ücretsiz bir araçtır. Ancak daha fazla özelliğe sahip olabileceğiniz ücretli bir plana da sahiptir.

8. YTD Video Downloader

YTD Video Download, dünya çapında milyonlarca kişi tarafından kullanılan en basit araçlardan biridir. Zengin işlevsellik sağlar ve en son teknolojiyi dahil edebilmek için düzenli olarak güncelleme alır. Dahası, hızlı ve kullanımı kolay, pürüzsüz ve kullanışlı bir arayüzle birlikte gelir.

 • Çoklu Format Uyumluluğu - Videoları indirebilir ve MP3, MP4, WMV, FLV, MOV, 3GP, AVI ve daha farklı formatlara dönüştürebilirsiniz.
 • Gelişmiş Panel - Bu özellik, etkinliklerinizi izlemenize ve aynı zamanda birden fazla videoyu indirmenize olanak tanır.
 • HD Videolar - YouTube, Dailymotion ve daha fazlası gibi büyük yayın sitelerinden HD video kalitesinde videolar temin edebilirsiniz.

YTD Video Downloader tüm temel özelliklere sahip ücretsiz bir sürüme sahiptir. Ayrıca aracın 1 yıllık (35.88 dolar), 6 aylık (2.94 dolar) ve 1 aylık (4.99 dolar) gibi ücretli planları vardır.

9. ClipGrab

ClipGrab, kullanımı en kolay dönüştürücülerden biridir. Tarayıcıdan bağımsız olarak videoları indirmek ve dönüştürmek için hızlı ve verimli bir yol sağlar. Dahası, hem işletmeler hem de kişisel bireyler tarafından kullanıma uygundur ama öncelikle yazılımı yüklemeniz gerekir.

 • Çoklu Platform Uyumluluğu - Bu araç, YouTube, Dailymotion, Vimeo, Facebook ve daha fazlası gibi platformlardan video indirmenize ve dönüştürmenize olanak tanır.
 • Çoklu Formatlı Dosya - Videolarınızı MPEG4, WMV, OGG Theora, MP3 ve OGG Vorbis gibi biçimlere dönüştirebilirsiniz.
 • Kalite Seçenekleri - ClipGrab, kaydetmek istediğiniz videonun kalitesini seçmenize izin verir.

ClipGrab kullanımı tamamen ücretsiz bir araçtır.

Bu listedeki araçların yanı sıra hem ücretsiz hem de ücretli olan bir dizi YouTube MP3 dönüştürücü araç vardır. Özellikle ve kalite her araca göre değişkenlik gösteren bir şeydir. Hangisinin sizin için en iyisi olduğuna karar vermeden önce hepsini iyi şekilde incelemeniz gerekir.

 

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir Ben Timur Demir, 1991 Muğla doğumluyum. Evliyim ve Muğla'nın Dalaman ilçesinde yaşıyorum. 2013 yılından bu yana blog yazarlığı ve son 1 yıldır blog danışmanlığı yapıyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap