OnlyPult: Instagram Zamanlama Aracı

Sosyal medya yönetimi, dijital pazarlamacıların ve genel olarak kullanıcıların en bezdirici günlük görevlerinden biridir. Sosyal medya kanallarının kolay yönetimi için otomasyon araçlarının kullanımı, ona ihtiyaç duyan herkes tarafından kullanılabilir. Bu araçlar, eskiden sadece büyük işletmeler tarafından kullanılabilirdi.

Bugün ise çok daha farklı bir durumla karşı karşıya olduğumuzu bilmek gerekir. OnlyPult sayesinde Instagram hesabınızı büyütmek çok daha kolay bir iş haline geldi. Bu aracı kullanarak ilgi çekici bir topluluk oluşturabilir ve aynı zamanda daha fazla insana ulaşmayı başarabilirsiniz.

OnlyPult Nedir?

OnlyPult, gerekli hazırlığı yaptıktan sonra Instagram'a otomatik olarak gönderiler gönderen içeriğinizi planlamanıza yardımcı olan bir otomasyon aracıdır. OnlyPult'un en büyük özelliklerinden biri, hashtag eklerinin kontrol paneline kaydedilmesidir. Bu, sürekli olarak kopyala yapıştır yapmak zorunda kalmayacağınız anlamına gelir.

Hesabınız büyüdükten sonra daha fazla hesap yöneticisine ihtiyaç duyabilirsiniz. OnlyPut aynı anda 40 tane Instagram hesabının yönetilmesini sağlar. Hesaplarınıza daha fazla Instagram yöneticisi eklemek çok zor bir işlem değildir. OnlyPult'ta onları ekip üyeleri olarak ekleyebilirsiniz.

 • Gönderi zamanlama, planlama ve yayınlama otomasyonu
 • Hashtag analitik verileri
 • Çoklu hesap yönetimi
 • Rakiplerin veya fenomenlerin davranışlarını kontrol etme
 • Görsel düzenleyici
 • Yeniden gönderi paylaşımı yapma

OnlyPult Nasıl Kullanılır?

OnlyPult'u kullanmak oldukça basittir. Aslında yapmanız gereken dört basit adım vardır. Bu dört basit adımı gerçekleştirdiğiniz zaman başarılı bir şekilde gönderimi paylaşımı veya zamanlaması yapabilirsiniz. Fakat aracın tüm sihrinin Planner adını taşıyan kısımda olduğunu söylemek gerekmektedir.

 • Bilgisayarınızdan veya bir URL üzerinden görsel yükleyin.
 • Gönderinin boyutunu seçin.
 • Bir filtre seçin.
 • Başlık, emoji, coğrafi etiket ve hashtag ekleyin.

Bunları yaptığınız zaman gönderiniz yayına hazır hale gelmiş olacaktır. Bir sonraki aşama ise Planner adını taşıyan planlayıcının kullanılmasıdır. Planlayıcı, içeriği önceden belirlenmiş bir gün ve saatte otomatik olarak gönderinin yayınlanmasını sağlayacaktır.

Burada grup gönderimi gibi bir seçene sahip olacaksınız. Örneğin, farklı görsellere sahip bir kampanya yürüttüğünüzü ama görsel yazısı ve hashtag eklerinin aynı kalacağını düşünelim. Toplu yükleme seçeneğini kullanarak, başlık ve hashtag bilgilerini girmeniz fazlasıyla yeterli olacaktır.

Gönderilerin Paylaşımı

OnlyPult ile gönderi paylaşımı yapmak istiyorsanız paylaşım, düzenleme ve silme konusunda en doğru bilgilere ulaşmanız gerekir. Aracın kullanımı oldukça kolaydır. Her ne kadar çok karmaşık olmasa bile aşağıdan bu konuda daha detaylı bilgi edinmeyi başarabilirsiniz.

Gönderi Paylaşımı

Hem tekil gönderiler hem de "grup" gönderileri oluşturabilirsiniz. Gönderi oluşturmaya yönelik tüm araçlar Posting adını taşıyan sekmede bulunur. Bununla birlikte Planner aracını kullandığınız zaman tüm planlanmış gönderileri aynı sekmede görebileceğinizi unutmamalısınız.

Tekli Gönderi Paylaşımı

"Add post form" butonuna tıklayın. Karşınıza tekli gönderi formu çıkacaktır.

Bir görsel veya video eklemek için "Add media" butonuna basmanız veya sürükle bırak şeklinde ilgili alana dosyanızı göndermeniz yeterli olacaktır.

Bu işlemi yaptıktan sonra gönderim yapacağınız sosyal medya kanalına göre karşınıza çıkacak seçenekler farklı olacaktır. Farklı seçenekler arasında coğrafi etiketleme, hashtag ekleri ve kullanıcı etiketleme gibi seçenekler yer alacaktır.

Bir gönderinin anında paylaşılmasını istiyorsanız biraz alt kısımda yer alan "Publish now" butonuna basmanız yeterli olacaktır.

Gönderileri belirli bir zamanda paylaşacak şekilde ayarlamak istiyorsanız "Select a date and a time" butonuna tıklamalı, zamanı seçmeli ve ardından "Schedule" butonuna basmalısınız.

Çoklu gönderi paylaşımı

Çoklu gönderi özelliğinden yararlanarak 20 gönderiyi ayarlama şansınız olacaktır. Çoklu gönderiyi kullanmak için "Add post form" butonuna basmalısınız. Daha sonra seçmiş olduğunuz görselleri "Add images or videos" kısmına sürükleyip bırakmalısınız.

Çoklu gönderi özelliğini kullandığınız zaman sadece her yazıya metin eklemekle kalmazsınız. Aynı zamanda hepsine genel açıklama ekleyebilirsiniz. Genel açıklama tüm gönderilere otomatik olarak eklenecektir.

Ortam Dosyaları ve Gönderi Sınırlamaları

OnlyPult'a dosya yüklerken belirli sınırlamalara sahip olursunuz. Bunları görsel ve video olarak iki farklı şekilde ele almak mümkündür. Bir dosya yüklemeden önce bu sınırlamalara göz atmalısınız. Tüm bunlara ek olarak sosyal medyaların kendilerine özgü sınırlamalarının olduğunu unutmamak gerekir.

 • Görsel
  • Maksimum 20 MB
  • Maksimum 6000 piksel çözünürlük
  • JPG, JPEG ve PNG dosya türleri
 • Video
  • Maksimum 50 MB
  • MOV, MP4, AVI ve WMV dosya türleri

Otomatik Gönderi Silme

Bir gönderi oluştururken aynı zamanda onun ne zaman akıştan kaldırılacağını seçebilirsiniz. Bu özellikle reklam gönderileri veya kısa süreli kampanyalar için son derece kullanışlıdır.

Paylaşılan Gönderiyi Silme

Bir sosyal ağ sayfasından paylaşılmış bir gönderiyi silmek istiyorsanız öncelikle ilgili sosyal ağın akış sayfasına (Feed kısmı) geçiş yapmalısınız. Daha sonra gönderiyi bulmalı ve gönderinin sağ üst köşesinde yer alan silme ikonuna tıklamalısınız.

Zamanlanan Gönderiyi Düzenleme

Daha önce zamanlama yaptığınız bir gönderiyi düzenlemek için "Posting" sekmesine ve ardından "Scheduled posts" kısmına geçiş yapmalısınız. Daha sonra gönderinin üzerine gelip sağ üst köşede yer alan düzenleme ikonuna basmalısınız.

Gönderide gerekli değişiklikleri yaptıktan sonra basit bir biçimde sağ alt köşede yer alan "Save" butonuna basmanız yeterli olacaktır.

Gönderi Paylaşma Yöntemleri

OnlyPult ile hazırladığınız gönderileri iki farklı şekilde paylaşabilirsiniz. Bunlardan ilki Calendar özelliğinin kullanılması, ikincisi ise Planner özelliğinin kullanılmasını gerektirir. Bu iki özellik hakkında daha fazla detaya ihtiyacınız varsa aşağıdaki bilgilere göz atabilirsiniz.

Calendar Kullanımı

Calendar kullanımı aslında klasik gönderi paylaşımına iyi bir alternatiftir. Calendar kısmında paylaşım yapmak istediğiniz zamanın üzerine gelirsiniz ve ardından "Add" butonuna basarak ilgili kısma gönderi eklemelisiniz. Bunu gönderi eklemeyi daha görsel hale getirmek olarak nitelendirebiliriz.

Planner Kullanımı

Planner bu aracın içerisinde yer alan ve en sık kullanacağınız özelliktir. Örneğin, haftalık bir gönderi paylaşım planına sahip olmanız durumunda Planner özelliğini kullanmanız gerekecektir. Basitçe belirtmek gerekirse bir takvim doğrultusunda haftalık gönderi planınızı oluşturmuş olursunuz.

Takvim Oluşturmak

Gönderiler için bir takvim oluşturmak istiyorsanız haftanın belirli günlerini seçmeli ve ardından "Add" butonuna basmalısınız. Çok fazla gönderi ile uğraşmanız gerektiği zaman "Show time" seçeneğini aktif hale getirip hangi günlerde ne zaman paylaşım yapılacağını görebilirsiniz.

Belirlemiş olduğunuz bir gönderiyi iptal etmek istiyorsanız basit bir şekilde fare yardımıyla onun üzerine gelmeli ve ardından silme ikonuna tıklamanız gerekmektedir.

Gönderi Eklemek

Gönderi takviminiz hazır olduğunda gönderileri eklemeye başlayabilirsiniz. Bunu yapmak için "Add post" butonuna tıklamanız gerekir. Planner üzerinden zamanları çekmek istiyorsanız sol alt köşede yer alan Planner seçeneğinin aktif olduğundan emin olmanız gerekmektedir.

OnlyPult Diğer Özellikleri

OnlyPult aracının temel özelliği Instagram gönderilerini otomatikleştirmek ve gönderilerin yayınlanmasını istediğiniz zamanda yayınlanmasını sağlamaktır. Planlayıcı aracı haftalık bir yayınlama planı oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Fakat bilinmesi gereken iki farklı özellik daha vardır.

Analytics Özelliği

OnlyPult, Analytics özelliği sayesinde üç farklı veri kümesine ulaşmanıza yardımcı olacaktır. Bu üç farklı veri kümesini inceleyerek aracın size sunmuş olduğu tüm izlenimlerden en iyi şekilde yararlanmanız mümkündür. Elde edeceğiniz verileri kullanıp diğer paylaşımlarda daha iyi performans göstermeye çalışabilirsiniz.

Follower Analytics

OnlyPult, hesabınızın büyümesi hakkında size fikir veren harika bir özelliğe sahiptir. Bu, bir stratejinin işe yarayıp yaramadığı hakkında size bir fikir verecektir. Bununla birlikte yeni ve toplam takipçi sayısı açısından istenen sonucu almanızı sağlayacaktır.

Engagement Analytics

Bu özellik, kitlenizin nasıl davrandığına ilişkin temel bilgiler edinmenizi sağlayacaktır. Kitlenizin ne zaman online olduğunu bilmek, Instagram'ın algoritmasında size destek olabilecek önemli bir veridir. Etkileşim için sunulan analitik veriler özellikle çeşitli başlık ve hashtag kombinasyonlarının hangisinin işe yaradığını size gösterecektir.

Optimization Analytics

Bildiğiniz gibi, hashtag ekleri harika bir Instagram hesabının temel anahtarı durumundadırlar. Bu, gönderilerin nerede gözükeceğini gösteren en önemli kriterlerden birisidir. İçeriğinizi belirli bir hashtag için optimize etmek için daha fazla zaman ayırmanız gerekebilecektir.

Favorites Özelliği

Bu, sık kullanılanlar listesidir. Burada en fazla 10 hesap ekleyebilirsiniz. Bu hesaplar rakiplerinize veye fenomenlere ait olabilecektir. Rakiplerinizin davranışlarını takip etmenizi veya favori fenomenlerin gönderilerini yeniden paylaşarak "hızlı içerik" elde etmenize yardımcı olacaktır.

OnlyPult Planları

OnlyPult aracı ücretsiz olarak kullanılmamaktadır. Instagram hesabınızı belirli bir noktaya getirmek istiyorsanız biraz harcama yapmayı göze almanız gerekmektedir. Bununla birlikte OnlyPult için belirlenmiş olan planları iyi anlamak önemlidir. Aşağıda planlara ve özelliklere detaylı bir şekilde yer vermeye çalıştım.

START PAKETİ

 • 3 farklı hesap yönetmenizi sağlar.
 • 1 hesap yöneticisi olabilir.
 • 10 farklı kullanıcıyı takip edebilirsiniz.
 • Gönderi paylaşımı konusunda sınırlama yoktur.
 • Aylık 15$ fiyat etiketine sahiptir.
 • Yıllık ödeme yapıldığında 54$ tasarruf sağlar.

SMM Paketi

 • 7 farklı hesap yönetmenizi sağlar.
 • 2 hesap yöneticisi olabilir.
 • 15 farklı kullanıcıyı takip edebilirsiniz.
 • Gönderi paylaşımı konusunda sınırlama yoktur.
 • Aylık 25$ fiyat etiketine sahiptir.
 • Yıllık ödeme yapıldığında 90$ tasarruf sağlar.

Agency Paketi

 • 20 farklı hesap yönetmenizi sağlar.
 • 3 hesap yöneticisi olabilir.
 • 20 farklı kullanıcıyı takip edebilirsiniz.
 • Gönderi paylaşımı konusunda sınırlama yoktur.
 • Aylık 49$ fiyat etiketine sahiptir.
 • Yıllık ödeme yapıldığında 176$ tasarruf sağlar.

Pro Paketi

 • 40 farklı hesap yönetmenizi sağlar.
 • 5 hesap yöneticisi olabilir.
 • 30 farklı kullanıcıyı takip edebilirsiniz.
 • Gönderi paylaşımı konusunda sınırlama yoktur.
 • Aylık 79$ fiyat etiketine sahiptir.
 • Yıllık ödeme yapıldığında 284$ tasarruf sağlar.

Sonuç

OnlyPult harika bir Instagram aracıdır. Harika özelliklere ve harika bir kullanıcı arayüzüne sahiptir. Ayrıca aracın kullanımı oldukça kolaydır. Bununla birlikte en önemli şey, sizin ve kitlenizin ihtiyaçlarına göre özel olarak hazırlanmış içerikleri belirli gün ve zamanlarda otomatik olarak yayınlayabilecek olmasıdır.

Araç sadece zamandan tasarruf etmenizi sağlamaz. Aynı zamanda kullanıcıların zamanlamayı mükemmel ve verimli bir şekilde yönetmesine yardımcı olur. OnlyPult özellikle sosyal platformlar için tüm ihtiyaçlarını uygun bir fiyata karşılamak için küçük ve orta ölçekli işletmeler için doğru seçimdir.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir Ben Timur Demir, 1991 Muğla doğumluyum. Evliyim ve Muğla'nın Dalaman ilçesinde yaşıyorum. 2013 yılından bu yana blog yazarlığı ve son 1 yıldır blog danışmanlığı yapıyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap