Düğün Davetiyenizi Kendiniz Hazırlamanız İçin 6 Geçerli Sebep

Düğün davetiyeleri tanıdıklarınızı düğününüze davet etmek için kullandığınız özenli davetiye kartlarıdır. Düğün gibi önemli bir etkinliğin nerede ve ne zaman olduğunu bildiren bu davetiyeler aynı zamanda düğünün temasını önceden belli etme konusunda bir mesaj niteliği taşırlar.

Düğün davetiyleri özel matbaalarda veya bu iş ile uğraşan yerlerde basıldıklarında istenilen ek gereksinimlere göre birbirinden farklı fiyatlandırmalara sahip olabilmektedirler. Evde yapacağınız düğün davetiyeleri ise size matbaalar tarafından sunulan fiyatların çok daha altında olacaklardır. Bununla birliket tasarım açısından size çok daha fazla fırsat sunacaklardır.

davetiye tasarimi

1. Geleneksellik Avantajı

Düğün davetiyenizi evde kendiniz yapmayı düşünürseniz elde edeceğiniz en önemli avantajlardan birisi çok daha geleneksel tasarımlar ortaya çıkarabilmeniz olacaktır. Geleneksellik aslında sizi yansıtan ufak detaylardan oluşacaktır. Kaliteli davetiye kartları kullanıldığı sürece ev yapımı düğün davetiyelerinde müstakbel eşinizle birlikte dilediğiniz tasarımı ortaya koyabilme özgürlüğüne sahip olursunuz.

2. Teknolojik Davetiyelerden Uzaklaşma

Teknolojinin hayatımızla bütünleşik bir yapıda olduğunu artık kabul etmemiz şart. Fakat düğün davetiyelerinde bu bütünleşik yapıdan uzaklaşmayı düşünmek iyi bir fikir olabilir. Yeni jenerasyon düğün davetiyelerinde artık siteler ve hatta sosyal medya hesapları yer alabilmektedir. Bu tür ibarelerin bir düğün davetiyesinde yer alması o davetiyeyi klasik olmaktan uzaklaştırmaktadır. Bunun yaşanmasını istemiyor ve klasik olmaya özen göstermek istiyorsanız ev yapımı davetiyeleri tercih etmelisiniz.

3. Kaliteden Şüphe Duymama

Düğün davetiyelerini ucuz bir maliyetle bir matbaada bastırmayı düşünebilirsiniz. Size bir sır vermek gerekirse tasarım dışarısında tutulan fiyat ne kadar aşağı çekiliyorsa kullanılacak malzeme bir o kadar kalitesizdir düşüncesine kendinizi hazırlamalısınız. Bunun yerine evde kendi davetiyenizi yaparak çok daha uygun maliyetle kaliteli davetiye araç gereçleri kullanabilirsiniz. Düğün davetiyenizin kalitesiz bir kağıt parçası gibi olmasını istemezsiniz öyle değil mi?

4. Davetiye Zarflarında Özgürlük

Klasik düğün davetiyelerinin zarfları beyaz tonlu olur hatta bu ton artık kalıplaşmış bir zarf rengi olma özelliğini taşımaktadır. Eğer zarflarınızın klasik beyaz tonunda olmasını istemiyorsanız ev yapımı davetiyeler size bu konuda dilediğiniz özgürlüğü sunacaktır. Müstakbel eşinizle birlikte en uygun kararı vermek ve daha sonra davetiyeleri zarflara yerleştirmek bu seçiminizden sonra çok daha keyif verici olacaktır.

5. Kağıdın Kalitesinde Özel Seçim İmkanı

Düğün davetiyesinde kullanılan kağıdın kalitesi aslında ne kadar kaliteli bir iş ortaya koyduğunuzu gösterir. Birçok matbaa geri dönüştürülmüş kağıtlar kullanarak davetiyeleri basarlar. Bu artık alışılagelmiş bir yöntemdir ve maliyeti azaltmak için çoğu zaman değerlendirilmektedir. Fakat hazırladığınız davetiyenin tamamen kalite kokmasını istiyorsanız pamuktan yapılmış kağıtlar kullanmayı tercih edebilirsiniz. Ev yapımı davetiyelerde bu özel seçim imkanı sizi daha fazla mutlu edecektir.

6. Baskı Maliyetini Düşürme

Tasarlama ve özel araç gereç seçimlerini kendiniz yapsanız bile ev yapımı davetiyelerin basılması konusunda maliyetten kaçınmanız tek başınıza yapabileceğiniz bir iş değildir. Evde bulunan yazıcılardan davetiyeleri çıkartmak bir matbaa ile anlaşmaktan çok daha maliyetli olduğundan baskı maliyetini düşürmek için bir matbaa ile antlaşmayı düşünebilirsiniz. İşin iyi yanı ihtiyacınız olan sadece tasarladığınız davetiyelerin basılması olduğu için işiniz çok kısa sürede halledebilirsiniz.

Ev yapımı düğün davetiyeleri herkes tarafından tercih edilmese bile tercih edenleri mutlu edebilmektedir. Yukarıda yer alan nedenler düğün davetiyelerinizi kendiniz yapmanız için sizi heyecanlandırabilirler. Fakat en önemli durum hiç kuşkusuz düğün gibi son derece kıymetli bir etkinliğe yakışır davetiyeye kavuşmaktır. Özel olmayı istiyorsanız vakit ayırarak düğün davetiyelerinizi müstakbel eşinizle birlikte kendiniz yapmalısınız.

Sizlerde sadece düğünler için değil diğer davetleriniz için de  matbuu adresini ziyaret edebilir birbirinden özel davetiyeleri en güzel şekilde hazırlatabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir Ben Timur Demir, 1991 Muğla doğumluyum. Evliyim ve Muğla'nın Dalaman ilçesinde yaşıyorum. 2013 yılından bu yana blog yazarlığı ve son 1 yıldır blog danışmanlığı yapıyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap