Çocuğunuzun Başarı ve Becerilerini Takip Etmenizi Sağlayan Mobil Uygulamalar

Çocuklarınızın zihinsel becerilerini ve okuldaki başarılarını takip etmenizi sağlayacak 2 güzel uygulamadan bahsedeceğim. Bu uygulamaların ortak özelliği ise veli bilgilendirme raporları sunuyor olmaları. Çocuğu ilkokulda olan anne babaların sık sık duyduğu ve kullananların azımsanamayacak kadar fazla olduğu bu uygulamalar:

  • E-Okul VBS (Veli Bilgilendirme Sistemi)
  • MentalUP Eğitici Oyunlar

Bu iki uygulamayı aktif bir şekilde kullanarak çocuğunuzun hem okul başarılarını destekleyebilir, hem de genel gelişimini takip edebilirsiniz. Henüz telefonuna indirmeyen anne-babalar varsa bu kısa yazıyla neler kaçırdığınızı hatırlatmış olalım.

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) Uygulaması Nedir?

Çocuğunuzun sınavlardan aldığı notlara, derslerdeki başarılarının ortalamalara göre iyi veya kötü olup olmadığına, devamsızlık bilgilerine ve buna benzer bilgilere kolaylıkla ulaşmanızı sağlayan bir uygulamadır.

E-okul veli bilgilendirme sistemi (E-Okul VBS), birçok kez okul yönetimine ulaşmak zorunda kalmadan çocuğunuzun eğitim durumunu takip etmenizi sağlıyor. Tek yapmanız gereken, telefonunuzun işletim sistemine (Android& IOS) uygun mobil uygulamayı indirmek. Giriş yapmak için çocuğunuzun (öğrencinin) TC kimlik numarasını ve okul numarasını girmeniz yeterli.

>>E okul VBS hakkında tüm bilgilere bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

MentalUP Eğitici Oyunlar Uygulaması Nedir?

MentalUP, çocukların zihinsel becerilerini geliştirmeye yönelik tasarlanmış oyunlar içeren bir tür PEDAGOJİK ürün uygulamasıdır. Çocuk gelişimi uzmanları, oyun uzmanları, alanında uzman doktorlar ve akademisyenler tarafından geliştirilen MentalUP; hem eğlenceli, hem de bilimseldir.

Çocuklara ek bir sorumluluk yüklemeyen, onlar için tamamen bir oyun gibi görünen ve oldukça eğlenceli egzersizler içeren MentalUP Eğitici Akıl Oyunları’nda;

  • Dikkat egzersizleri
  • Hafıza egzersizleri
  • Mantık egzersizleri
  • Görsel egzersizler
  • Sözel egzersizler

Yer almakta. Üstelik bu 5 farklı alanda performans raporları sunmaktadır. Bu sayede ebeveynler, çocuğun zihinsel becerilerinde öne çıkan veya geliştirilmesi gereken bölümleri birlikte keşfetmiş oluyorlar.

Günlük egzersizlerin tamamlanması yarım saatten kısa bir süreye denk geliyor. Bu esnada çocuğunuzun başında beklemenize de gerek yok çünkü MentalUP’ın akıllı oyun motoru, çocuğunuzun başarma potansiyeline uygun zorluk seviyesindeki egzersizleri otomatik belirliyor.

Her şeyin yolunda olduğundan emin olmak isteyen anne babalar, çocuklarının performansını aynı yaş grubu diğer kullanıcılarla da karşılaştırabiliyor.

Google Play Store’daMentalUP’ı ve gelen yorumları incelemenizi tavsiye ederim.
>>Akıl Oyunları sayfasında inceleyebilirsiniz.

ÖZETLE:

  • Çocuğunuzun okul ve ders başarılarını takip etmek için e okul veli bilgilendirme sistemini,
  • Zihinsel becerilerindeki gelişimi takip etmek için MentalUP Eğitici Akıl Oyunları’nı kullanabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir Ben Timur Demir, 1991 Muğla doğumluyum. Evliyim ve Muğla'nın Dalaman ilçesinde yaşıyorum. 2013 yılından bu yana blog yazarlığı ve son 1 yıldır blog danışmanlığı yapıyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap