2017’de İnternet Kullanımının %75’ini Mobil Cihazlar Oluşturacak

Reuter tarafından yayımlanan bir rapor sonucuna göre 2017’de internet kullanımının %75’i mobil cihazlar tarafından oluşturulacak. Medya satın alma ajansı Zenith’in verilerine göre de bu rakamın çok az altında bir rakamdan bahsediliyor.

mobil-cihazlarin-kullanimi

Görsel Kaynağı: DepositPhotos

Biraz daha ileri giderek 2018 için tahminde bulunan Zenith’e göre, internetteki reklamcılık gelirlerinin %60’ını mobil reklamlar oluşturacak. O zaman kadar mobil reklamcılık için yapılacak harcamaların 134 milyar dolara ulaşması bekleniyor. Bu rakam, piyasadaki tüm reklamcılık giderlerinin toplamından daha fazla..

“Reklamcılığa harcanan paraların artık televizyondan dijjital dünyaya kaymasıyla birlikte markalar Facebook, Snapchat ve Google gibi mecralarla kitlelere ulaşmak için birbiriyle yarışıyor. Bu eğilim sebebiyle reklamcılık sektöründeki para medya, eğlence ve iletişim alanlarındaki mobile kayıyor.”

Mobil internet kullanımındaki artışa dikkat çekmek üzere Google son günlerde yaptığı bir çalışmayı paylaştı. Bu çalışmaya göre insanların neredeyse %50’si aramalarını sadece akıllı telefonlar üzerinden yapıyor. Yine Google’ın çalışmasına göre insanlar internete ulaşmak için sadece akıllı telefonlarını kullanıyor ve mobil cihazlarını kullanan kişiler bu cihazlarını masaüstü bilgisayarlarını kullanan kişilerden daha fazla kullanıyor. Çalışmada verilen sayının giderek artış göstermesi de bizler için ciddi bir uyarı.

Bu yazının kaynağı searchenginejournal.com 'dur.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir Ben Timur Demir, 1991 Muğla doğumluyum. Evliyim ve Muğla'nın Dalaman ilçesinde yaşıyorum. 2013 yılından bu yana blog yazarlığı ve son 1 yıldır blog danışmanlığı yapıyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap