Verimliliğinizi Arttıracak 6 Adet İçerik Pazarlama Aracı

İçerik pazarlama zaman alıcı olabilmektedir. Yapacağınız iyi bir plan ile daha etkili olabilirsiniz ve bunun en önemli parçası doğru araçları kullanabilmektir. Aşağıda yer alan 6 adet içerik pazarlama aracı ile verimliliğinizi arttırabilirsiniz.

içerik pazarlama, içerik pazarlama araçları

Araçları anlatmaya başlamadan önce içerik pazarlamanın ne anlama geldiğini merak eden okuyucularım:

Verimliliğinize Güç Katacak 6 Adet İçerik Pazarlama Aracı

SEMrush rakiplerinizin Google üzerindeki durumunu kontrol etmek ve sıralamaya girdikleri anahtar kelimeleri incelemek adına kullanılabilecek iyi bir araçtır.

Rakip sitenin adresini yazın ve bu araç size rakibin Google sıralamasındaki anahtar kelimelerini göstersin. Kullanacağınız üyelik ücretsiz olursa bu araç size rakibin en iyi durumda olan 10 anahtar kelimesini gösterir.

Rakibinizin anahtar kelimelerini kullanarak biraz trafik sahibi olabilir ve onların önüne geçebilecek hamleler yapabilirsiniz.

Sosyal medya üzerinde sürekli paylaşılan içerikler üretmek hepimizin hedefidir. Bunu yerine getirebilmek için ise hangi tür içeriklerin normal olarak daha fazla paylaşıldığını bulmanız ve bu tür içerikler üretmeniz gerekmektedir.

BuzzSumo ile kendi sitenizi veya rakibinizin sitesini girerek çeşitli sosyal medya kanallarında en çok paylaşılan içerikleri bulabilirsiniz. Belirli anahtar kelimeler belirleyebilir ve bu anahtar kelimelerle ilgili en çok paylaşılan içerikleri de bulabilirsiniz.

Ayrıca bu araç sayesinde hedeflediğiniz sosyal medya kanalarında en popüler içerik türlerini tespit edebilir ve stratejilerinizi bu yönde geliştirebilirsiniz.

Resim deposu içerik tanıtımı için önemli bir unsurdur ancak grafik tasarımcıları her bir görsel parçası için ayrı ücret talep ederler ve detaylar arttıkça resimlerin fiyatı da yükselir. Ayrıca bu zaman alıcıdır. Canva sayesinde grafik tasarım yetenekleriniz olmadan ihtiyaç duyduğunuz resimleri oluşturabilirsiniz. Sahip olduğu basit tasarım sayesinde kolay bir biçimde profesyonel görünüme sahip resimler oluşturabilirsiniz.

Daima kullanılabilecek resimler üretmeniz kadar bunları düzenli olarak kullanabilmenin de önemli olduğunu bilmelisiniz. Ancak bazı durumlarda aynı resmi sürekli ön plana çıkarmak istemeyebilirsiniz. İhtiyaç duyduğunuz resimleri oluşturmak için bu araç size yardımcı olacaktır.

Yazı takvimi içerik pazarlamacılığı için son derece önemlidir. İçerik planlaması yaparak daha üretken olabilir ve içeriğinizi daha iyi bir biçimde sunabilirsiniz. Bu araç tamamen ücretsizdir ve WordPress eklentisi olarak kullanılabilmektedir.

Tüm takvimi görsel olarak sunabilir ve taslaklar oluşturarak bunların tarihlerini kolayca değiştirebilirsiniz. Ekip üyelerine mesajlar gönderebilirsiniz. Yazının ne durumda olduğunu belirlemek için çeşitli durum bildirimlerinden yararlanabilirsiniz.

  • Do Share 

Do Share bir Chrome eklentisi olarak işlev gösterir. Yazıları Google Plus profilinde paylaşmak için oldukça verimli bir eklentidir. Mevcut durumda yazıları Google Plus üzerinde zamanlayarak paylaşma şansına sahip değiliz ancak bu eklenti bu işi görmektedir. İçeriklerin paylaşılacağı zamanı belirleyebilir ve zamanı geldiğinde eklentinin bu yazıyı profilinizde paylaşmasını sağlayabilirsiniz.

Eklentinin çalışabilmesi için tarayıcının açık olması gerekmektedir. Tarayıcı açık olmadığı zaman yazı Google Plus üzerinde paylaşılmaz.

Zapier bir otomasyon aracıdır ve çeşitli uygulamaları birbirine bağlayarak otomatik işlemler gerçekleştirmenize olanacak sağlar.

İçerik pazarlama konusunda zaman kazandırıcı bir araç olan Zapier ile Facebook sayfasında bir yazıyı paylaşırken, paylaşım sinyalini Buffer aracına gönderebilir ve bu yazıyı diğer sosyal medya kanallarında otomatik olarak paylaşabilirsiniz.

Eğer elinizde iyi bir içerik planı varsa burada yer alan araçları kullanarak planı destekleyebilir, etkisini geliştirebilir ve başarı şansınızı yükseltebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir Ben Timur Demir, 1991 Muğla doğumluyum. Evliyim ve Muğla'nın Dalaman ilçesinde yaşıyorum. 2013 yılından bu yana blog yazarlığı ve son 1 yıldır blog danışmanlığı yapıyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yapılmış Yorumlar (1)

17 Mayıs 2020, 17:17

Cok yararli bir yazi olmus

Yorum Yap