Sosyal Medya Pazarlama

Sosyal Medya Rakamlarına Takıntılı Mısınız?

Blog yazarı olarak sosyal medyada aktif olmanız gerektiği artık göz ardı edilemeyecek bir gerçektir. Mutlaka bir şekilde sosyal medyada aktif olmayı başarmalısınız. Bu aktiflik durumu sizin hedef kitleniz ile daha fazla etkileşim kurmanız anlamına gelmektedir. Bu etkileşimin bir getirisi olarak ise blog adresinizin abone sayısında artış gözükebilir veya blog adresiniz…

Devamını Oku »

Site İçeriğiniz İçin Sosyal Paylaşımları Yükseltmenin Yolları

Sitenizdeki içeriklerin daha fazla kişiye ulaşmasını ister misiniz? Siteniz okuyucuların içerikleri paylaşabilmesi için gerekli kolaylıkları sağlıyor mu? Birkaç adımda site içeriğinin görünümünü değiştirebilir ve onları sosyal kanallarda kolayca paylaşılabilir hale dönüştürebilirsiniz.

Devamını Oku »

Sosyal Medya Pazarlama Biçimleri Nelerdir?

Sosyal medya pazarlama müşteriler veya potansiyel müşterilerle etkileşime girmek ve markanızı tanıtmak için en ideal pazarlama yöntemlerinden birisidir. Potansiyel müşterilerle girdiğiniz diyalog sonucunda onları müşteriye dönüştürebilirsiniz.

Devamını Oku »

Blog Yazarlarının Twitter’dan Faydalanabileceği Yöntemler

Twitter gün geçtikçe büyümeyi sürdüren bir mikro bloglama adresidir. Blog yazarı olarak amacınız sitenize trafik sağlamak ve marka bilinirliğini arttırmak ise Twitter faydalanabileceğiniz en önemli yerlerden birisidir. Bu mikro bloglama adresinde hedef kitle ile hızlı bir biçimde etkileşim kurabilir ve blog adresinizi büyütmek için onlardan destek alabilirsiniz.

Devamını Oku »

Sosyal Medya Pazarlama Nedir?

Sosyal medya pazarlama, firmaların sosyal ağları kullanarak gerçekleştirdikleri tanıtım çalışmalarının bütününü kapsamaktadır. Facebook, Twitter ve YouTube üzerinden yapılan çalışmalarda hedef potansiyel müşterilerle veya kullanıcılarla etkileşim kurabilmek ve bu sayede marka bilinirliğini yükseltmektir.

Devamını Oku »

Twitter’ın Arama Özelliğini Etkili Biçimde Kullanmak

Birçok arama motoru artık işleri hızlandırmak ve kullanıcıyı en kısa sürede aradığına ulaştırmak için uğraşıyor. Google arama motoru işlevi bakımından bunu gerçekleştirebiliyor. Ancak iş sosyal medya kanallarına geldiğinde arama motorları diğer bilindik arama motorlarının dışında işleyiş gösteriyor. Her birinin kendine özel bir arama motoru veya arama özelliği bulunuyor.

Devamını Oku »

Facebook Hesabınızı Koruma Yöntemleri

Facebook hesabınızın güvenliğini hiç düşündünüz mü? Cevabınız evet ise Facebook hesabınızın güvenliğini artık düşünmenize gerek yok çünkü bu konuda sizlere neler yapmanız gerektiğini anlatacağım.

Devamını Oku »

Twitter Analytics Nedir? Nasıl Kullanılır?

Sosyal medya ile uğraşan birçok kişi yaptığı çalışmaları ölçmek için daima yeni araçlar arar. Twitter konusunda ise kullanışlı olabilecek bir araç hemen burnumuzun dibindedir. Bugün sizlere Twitter Analytics nedir ve kısaca nasıl kullanıldığı hakkında bilgiler aktaracağım.

Devamını Oku »

Inbound Pazarlama Hakkında Bilgiler

Tüketiciler internette gezinmeyi sürdürdükçe, internet pazarlamacılığı gelişimini göstermeye devam ediyor. İnternet üzerinde iki farklı pazarlama tekniği kullanılıyor ancak klasik pazarlama yöntemlerinin etkisi azalırken, müşteriye önem veren türde yeni pazarlama yöntemleri önem kazanmaya devam ediyor.

Devamını Oku »

Hashtagleri Daha Verimli Kullanmak

Twitter kendine kolay bir biçimde yer buldu çünkü insanlar Facebook durumlarını arkadaşları dışında kimseyle paylaşamıyordu. Bununla birlikte, geliştiriciler insanların durumlar paylaşmasını ve herkesin bunları görmesini sağlayacak bir projeyi hayata geçirdiler. Bugünlerde ise Twitter hayatımızın bir bölümünü meşgul eder hale dönüştü.

Devamını Oku »
Başa dön tuşu
Kapalı