İçerik Pazarlama

Podcast Nedir? Podcast Nasıl Yapılır?

İşletme sahipleri için podcast’ler dinleyiciler ve potansiyel müşterilerle yakın bir bağ kurmanın mükemmel bir yolu olabilir. İnsanlar sizi konuşurken dinliyorlar. Bu da ilişkinizi yazılı içeriğin yapamayacağı şekilde insancıllaştırmaya yardımcı oluyor. Ayrıca, kitlenizin içeriğiniz ile etkileşim kurması söz konusu oluyor. Podcast yayını yapmak ayrıca sıfırdan bir itibar oluşturmanıza ve kendinizi nişinizde…

Devamını Oku »

İçerik Pazarlama ve İçerik Stratejisi Arasındaki Farklar

Blog yazarlığı ile uğraşıyorsanız ve henüz “içerik pazarlama” denen terimle tanışmadıysanız ya çok şanssızsınız ya da bu işi gerçekten bilmiyorsunuz demektir. Blog yazarlığı, pazarlama ve SEO üçgeninde “içerik pazarlama” en sık kullanılan terimlerden birisi olmuştur.

Devamını Oku »

Doğru Bilinen 5 İçerik Pazarlama Yanlışı

İçerik pazarlama günden güne etkisini arttırmaya devam etmektedir. Büyük işletmelerden küçük işletmelere kadar birçok işletme içerik pazarlamayı değerlendirme yönünde ciddi adımlar atmaktadır. Yıllar içerisinde içerik pazarlamanın bugünden daha etkileyici olacağı düşünülmektedir. En azından araştırmalar bu şekilde veriler ortaya koymaktadır.

Devamını Oku »

Kalıcı İçerik Nasıl Yazılır?

İçerikler geleceğin pazarlama tekniklerinin en önemli parçaları durumundadır. Bu artık pazarlama uzmanları tarafından kabul edilmiş bir gerçek konumundadır. Her ne kadar ortada böylesine açık bir durum varken içerik oluşturmak herkes tarafından yapılabilecek bir çalışma olmaktan uzaktır.

Devamını Oku »

İçerik Pazarlama Neden Önemlidir?

İçerik pazarlama kendinizi veya markanızı tanıtmak amacıyla bilgi paylaşmak ve bunları en uygun şekilde hedef kitleyle buluşturma çalışmalarına verilen isimdir. Genel olarak ise klasik pazarlama yöntemlerinin tam zıttı olarak ifade edilir. Klasik pazarlama yöntemlerinde çeşitli reklamlar kullanılarak ziyaretçiye bir mesaj iletilmekte ve bu mesaj aracılığıyla elde edilmek istenen satış veya…

Devamını Oku »

Nitelikli Yazının Tanımı: Ziyaretçiye Değer Katmak

Bir blog yazarı olarak blog adresinize içerik eklemek istediğinizde ilk olarak çeşitli fikirlerle boğuşursunuz ve sonuç olarak bu fikirlerden birini seçip içeriği yazmaya koyulursunuz. Bu doğal döngünün içerisinde kolayca gözden kaçabilen ama sizin için son derece değerli bir unsur vardır.

Devamını Oku »

Blog Yazısının İdeal Uzunluğu Ne Olmalıdır?

İnternet dünyası içerikle güçlenmektedir. Her ne kadar ortada böyle bir gerçek olsa bile kaliteli içeriğin keşfedilmesi için ekstra emek sarf etmek gerekebilir. Blog yazarları bunu fırsata çevirmeye çalışır ve kaliteli içerikler üretmeye çalışırlar. Neticede o malum sorum herkesin aklına elbet bir dönem gelir.

Devamını Oku »

Mükemmel Bir Blog Yazısı İçin Temel Unsurlar

Mükemmel bir blog yazısı ortaya çıkarmak oldukça zordur. Bazen hatalar ufak olur, dilbilgisi hataları yapılabilir veya bazı durumlarda hatalar çok büyüktür. Bu büyük olan hataları ortadan kaldırmak için yazının tamamını silip tekrardan oluşturmanız gerekebilir.

Devamını Oku »

Bloglar İçin Metin Yazarlığı Ve Temeli

Birçok kişiye göre metin yazarlığı satılmak istenen ürünü veya hizmeti pazarlamak adına değerlendirilen bir yazım sanatıdır. Aslında metin yazarlığı bu tanımdan çok daha fazlasıdır. Çünkü metin yazarı ürünün veya hizmetin satılmasını sağlayacak şekilde metinleri içselleştirmeli ve ilgi çekici yapmalıdır. Aksi halde yazılan metin başarıya ulaşamayacak kadar zayıf kalacaktır.

Devamını Oku »

Daha Hızlı Blog Yazıları Yazmak İçin Yöntemler

Blog adresiniz üzerinden bir şeyler kazanmak istiyorsanız ve bu konuda kendinizi geliştirmek istiyorsanız sahip olmanız gereken en önemli nitelik yazma kabiliyetidir.

Devamını Oku »
Başa dön tuşu
Kapalı