SEOWordPress

Hangisi Daha İyi? All in One SEO veya WordPress SEO by Yoast

All in One SEO veya WordPress SEO by Yoast
Yazımız All in One SEO ve WordPress SEO by Yoast arasında seçim yapmakta zorlanan blog yazarlarımız için bir rehber niteliği taşımaktadır. İyi okumalar.

All in One SEO WordPress’in en çok indirilen eklentilerinden birisidir. İndirimle rakamlarına göz attığınız zaman rakamın gerçekten yüksek olduğunu görürsünüz. Bu aynı zamanda eklentiyi geliştiren kişi için bir memnuniyet kaynağıdır. Bu eklenti milyonlarca sitede kullanılmaktadır ve artık belirli bir alana yönelik olmuştur çünkü WordPress’in blog dünyasına giriş yapan herkes bu eklentiyi bilmektedir.

Yeni başlayan kişiler All in One SEO ile WordPress SEO by Yoast arasında kararsız kalırlar ve her birinin birbirinden farklı soruları bulunmaktadır.

All in One SEO

Bu eklenti oldukça kolay bir biçimde kullanılabilen bir eklentidir ve yeni başlayan kişiler bu eklentiyi WordPress tabanlı sitelerine rahatlıkla kurabilirler.

• Canonical URL
• Başlıkları Yeniden Yazma
• Google Analytics Desteği
• Özel Sayfalar ve Yazılar
• Kategoriler ve Arşiv İçin Kolayca noindex Niteliği
• Otomatik Olarak Açıklama Oluşturma

Bu yeni başlayanlar için en iyi eklentidir. Bu eklentiyi yüklediğiniz zaman ekstra özelliklere bakmanıza gerek yoktur çünkü olduğu gibi çalışmaktadır.

WordPress SEO by Yoast

Başlık ve Meta: Başlığı ve meta niteliklerini (başlık, anahtar kelime ve açıklama) kolayca değiştirebilirsiniz.
Site Haritası: Sitenizin site haritasını göndermek için ekstra bir eklenti kurmanıza gerek yoktur. Bu eklenti bu gereksinimi karşılamaktadır.
Sosyal Medya Entegrasyonu: Facebook ve Twitter Card özelliklerini bu eklenti ile kullanabilirsiniz.
Breadcrumbs Ayarları: Breadcrumbs ayarlarınızı özelleştirebilirsiniz.
RSS Beslemeleri: RSS özelliklerini kolayca özelleştirebilirsiniz. İnsanlar RSS haberlerini e-posta yoluyla aldıklarında mesaja daha fazla bilgi ekleyebilirsiniz.
İçe Aktar/Dışa Aktar: WordPress SEO by Yoast verilerini kolay bir biçimde içe veya dışa aktarabilirsiniz.
Robots.txt Düzenleme: WordPress panelinizden kolay bir biçimde Robots.txt dosyanızı düzenleyebilirsiniz.

Okumalısın:  Hummingbird Güncellemesi ve Yararlanma Stratejileri

Bu eklenti normalde ücretli eklentilerin sahip olması gereken tüm özellikleri barındırmaktadır ve ücretsizdir.
SEO açısından ise yazıyı hazırlarken belirli nitelikleri incelemeniz gerekir. SEO değeri yeşil ise yazı her anlamda iyi demektir, sarı ise normal, turuncu ise normalden biraz kötü, kırmızı ise kötü demektir. Her yazının analizini kendi içerisinde gerçekleştirebilir ve eğer noindex, nofollow, noarchive nitelikleri eklemek istiyorsanız bunu gelişmiş ayarlar kısmından yapabilirsiniz.

All in One SEO’dan WordPress SEO by Yoast’a Geçmek İstiyorsam Ne Yapmalıyım?

Eğer All in One SEO kullanıyorsanız ve artık Yoast’ın eklentisini kullanmak istiyorsanız buradaki adımları takip ederek ayarlarınızı eksiksiz bir biçimde taşıyabilirsiniz.

1. WordPress SEO by Yoast eklentisi indirin ve aktif hale getirin.
2. SEO Data Transporter eklentisi indirin ve aktif hale getirin.
3. Araçlar > SEO Data Transport kısmına gelin.
4. İlk bölümde All in One SEO’yu, ikinci bölümde ise WordPress SEO’yu işaretleyin.
5. Analiz (Analyze) butonuna basın.

SEO Data Transporter
6. Dönüştür (Convert) butonuna basın.

SEO Data Transporter 2
7. All in One SEO ve SEO Data Transporter eklentilerini etkisiz hale getirin.

Etiketler

Timur Demir

Merhaba. Ben Timur Demir, 28 Yaşında Muğla'da yaşıyorum. Her zaman Paylaşmayı Misyon, bilgiyi en değerli hazine olarak görmeyi ise Vizyon edindim.

İlgili Makaleler

9 Yorum

  1. Tam anlamıyla öyle bir şey demem söz konusu değil. Ama ben kendi web sitemde Yoast eklentisini kullanıyorum. Diğer internet sitelerimde de Yoast kullanıyorum. Ben genel olarak ikisi arasındaki detaylara değindim. İkisi de en çok kullanılan SEO eklentileri. Ama All in SEO kullanan arkadaşlarım, Yoast’ı biraz daha karmaşık buluyorlar.

 1. All in One SEO PACK siteme kurdum iyi ama çok güzel anlatmıssınız sımdı WordPress SEO by Yoast kurup ayarlıcam tesekurler

 2. Ben daha önce bir sitemde All in One Seo’ dan Yoast’ a geçtim ve çok pişman oldum. Sitem günlük 200 tekil hit alırken bir anda 20-30 seviyesine geriledi. Ne yaptıysam da eski haline getiremedim. Üstelik bütün makaleleri Seo uyumlu hale getirip yeşil ışığı yakmama rağmen 🙁

 3. Timur Bey çok bilgilendirici ve açıklayıcı bir makale olmuş ağzınıza sağlık. Eklentiyi kurduktan sonra kara kara düşünüyordum ki siz yardımıma koştunuz.

 4. Merhaba ben bir sitemde all in seo pack kullanıyordum ve keywordleri kolayca oluşturmuştum. Fakat yeni açtığım bi sitemde WordPress by Yoast kurdum çok farklı özellikleri var ama bir türlü keywordlerimi belirleyemedim lütfen yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.

 5. Merhabalar, ilk olarak makale için teşekkürler.

  Yıllardır All in one Seo kullanan birisi olarak bende yeni bir projemde Yoast’ı denemeyi düşünüyorum.

  Ancak all in one’ın basit yapısı nedense bana daha cazip gelmekte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı